SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brak czasu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4212
Piszę tutaj pierwszy raz, ale czytam forum już od jakiegoś czasu. dowiedziałam się bardzo wielu rzeczy o ktorych nie miałam zielonego ponięcia i zainteresowałam się na poważnie uprawianiem sportu, jest tylko jedno ale. Mam półtoraroczne dziecko i na dodate pracuję (9-17). Problem polega na tym, że brakuje mi czasu na uprawianie sportu. Kompletnie nie potrafię sobie tego zorganizować. Rodzina niestety nie przejawia chęci do pomocy i nie rozumie mnie. Nie wiem jak to wszystko pogodzić. Może znacie jakieś sposoby
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
Ja mam 5 mieieczne dziecko i cwicze 6 rzy w tygodniu przewaznie wieczorem jak juz połoze je spac padam wtedy z nog ,ale jestem zawzieta ,a po cwiczeniach zawsze lepiej sie czuje i ajkos spac sie odechciewa.W dzien tez moja cora spi tylko 40 minut i w tym czasie tez nieraz cwicze .A ze rodzina cie nie rozumie to rozumiem ,bo u mnie tak samo tesciowa mam na emeryturze cały dzien w domu siedzi ,ale wnuczki ,ani razu na spacer nie zabrała najlepiej liczyc tylko na siebie ,bo inaczej nic z naszych planow nie wychodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz unikalne problemy - my wszyscy ani nie pracujemy, ani dzieci nie mamy, mamy za to kupę kasy i wolnego czasu z którym nie wiemy co robić więc sobie ćwiczymy

Sorry za te kpiny, ale to w celu motywacji a teraz do rzeczy :

- przede wszystkim musisz sobie wyznaczyć cele do których chcesz dojść
- jak juz wyznaczysz cele to musisz obrać sposoby jakich użyjesz aby swe cele osiągnąć
- a jak już będziesz znać sposoby to musisz je wpisać w swój kalendarz

proste - trochę na ten temat jest tutaj :

https://www.sfd.pl/temat131286/

i tutaj :

https://www.sfd.pl/temat191779/

Wbrew pozorom ćwiczenia nie zajmują dużo czasu - na poziomie amatorsko-zdrowotno-rekreacyjnym 3-4 godziny tygodniowo w zupełności wystarczają, nie istnieja ludzie tak zajęci aby spośród 168 godzin składajacych się na tydzień nie być w stanie wygospodarować czterech. Najprostsza taktyka to zaznaczyć na stałe te godziny w kalendarzu na cały rok z góry i konsekwentnie w tych godzinach realizować swoje cele za pomocą wybranych do tego sposobów. Nie należy przy tym oglądać się na rodzinę, pracę i inne okoliczności gdyż żadne z nich nie ponoszą uszczerbku gdy na ćwiczenia poświęcimy nieco ponad 2% czasu dostępnego w tygodniu. Wszystkim którzy kwestionują zasadność naszych poczynań, czy to w domu, czy to w pracy, czy gdziekolwiek należy powiedzieć że jesteśmy do ich dyspozycji przez pozostałe 98% czasu, a jeżeli nadal mają jakiekolwiek obiekcje pokazujemy wyprostowany środkowy palec, prawy, lewy lub oba naraz - do wyboru

PS. szczęśliwi Ci co pracują 9-17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4212
dzięki Tyczko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
ani nie pracujemy - no ja sie obijam (podobno)

ani dzieci nie mamy - no nie wiem o zadnym

mamy za to kupę kasy - nie narzekam
i wolnego czasu z którym nie wiemy co robić więc sobie ćwiczymy -

dzieki ze sobie kpisz ze mnie

Zmieniony przez - Seewy w dniu 2005-06-24 17:25:57

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
PS. szczęśliwi Ci co pracują 9-17

Ooooooo, pod tym się podpisuję obojgiem nazwisk!

Oraz: na dobry początek proponuję jogging z wózkiem - Tobie posłuży, a dziecko wyrośnie na drugiego Schumachera .
Tak naprawdę do ćwiczeń potrzeba nie więcej niż 30 minut dziennie - nie wierzę, że Twoje dziecko nie sypia

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 658 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5426
Uka P wyglada mi na to, że ty dziecka nie masz. Moja córka nie sypiała dłużej niz 15 min w dzień (spróbuj zrobić trening w takim czasie), a wieczorem usypiałam jakieś 2,5 h i najczęściej kończyło się budzeniem do karmienia. Nie ma tego złego... bo tak mnie wykończyła, że byłam szczuplejsza niż przed ciążą. Za to mój syn śpi 4 godziny nieraz, a smalcu pozbyć się jest trudno.
bebe125 żądaj pomocy od swojego chłopa!!!! i pokaż mu jak konsekwentnie realizujesz swoje cele.
Powodzenia

Agent J-23

Zmieniony przez - Agent J-23 w dniu 2005-06-25 00:27:10

---NIech MOC będzie z Wami---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3526
A wydawało mi się,że wszyscy mają po równo 24 godziny...

-- Don't you wanne judge me? Just a little bit?
-- That's not my style!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Fakt, nie mam

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4212
Wiecie z tym moim chłopem to jest tak,że on zajmuje się dzieckiem cały czas ( nie pracuje), a mały faktycznie spać nie lubi. Rano wstaje o 7 a kładzie się spać po 21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wszystko jest kwestią priorytetów i jak kiedyś pisałem, wszystko ma swoja cenę

jeśli liczysz że dostaniesz coś za darmo to się mylisz

jeśli uznasz że dla zdrowia, sprawności i ładnej sylwetki nie warto zrezygnować średnio dziennie z pół godziny oglądania M jak Miłość, dłubania w nosie, siedzenia przed kompem, plotkowania z psiapsiółką, czytania Faktu, szydełkowania, zalegania w wannie, okupowania kibla pod pretekstem makijażu, gapienia się na piłkę kopaną, picia piwa za piwem pod parasolem, cerowania skarpetek i robienia szeregu innych rzeczy bez których mozna żyć, to twój wybór

tylko proszę, nie wracaj tu i nie użalaj się że nie masz czasu - nie znajdziesz tu współczucia, przynajmniej nie u mnie

jeśli jednak zdecydujesz się przeanalizować swój dzień godzina po godzinie i minuta po minucie oraz wykreślić z niego rzeczy zbędne i nieistotne zdziwisz się jak wiele masz czasu na rzeczy naprawdę ważne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Tyka widzę znowu w formie

Ale niestety trzeba mu przyznać rację.

"Go ahead, make my day..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile białka?? Sprzeczności w artykułach na forum.

Następny temat

Pytanie co do postu Qazara

WHEY premium