Terrence Ruffin jest kulturystą PRO federacji IFBB. Pochodzi z Beatrice w stanie Alabama w USA. W 2014 roku był najmłodszym zawodnikiem, która otrzymał kartę pro, wygrywając NCP Nationals w wieku 21 lat. Po raz pierwszy zainteresował się siłownią w wieku 13 lat, a z biegiem czasu jego miłość do podnoszenia ciężarów wzrastała. Terrence lubił ćwiczyć, ale za nauką w szkole nie przepadał. W wieku 17 lat zdecydował, że wstąpi do wojska. Nie chciał iść do college'u, więc potraktował wstąpienie do armii jako ucieczkę. Niestety był za słaby fizycznie i nie poradził sobie podczas ćwiczeń na poligonie. Był bardzo zrozpaczony, ponieważ musiał wrócić do domu i szukać innej ścieżki kariery. Wrócił więc na siłownię.

Wspominając ten okres, powiedział:

"Kiedy chodziłem na siłownię, wszystkie zmartwienia po prostu w pewnym sensie odeszły... To była moja terapia. Na treningu możesz uwolnić się od wszelkich frustracji i jesteś zbyt zmęczony, by potem się martwić."

Jego znajomi zauważyli postępy, które Terrence zrobił i zachęcili go do wzięcia udziału w zawodach amatorskich. W kwietniu 2013 roku wziął udział w pierwszym konkursie. Zajął drugie miejsce w kategorii juniorów, a piąte w seniorach.

Rok później Terrence postanowił powalczyć o kartę pro. Kiedy sędziowie ogłaszając zwycięzcę wyczytali jego imię, był totalnie zaskoczony. Wygrał wtedy też kartę pro. Nadal ciężko pracował nad swoim ciałem i postanowił, że 2016 rok będzie jego czasem, aby zabłysnąć i rywalizować z najlepszych na świecie w kategorii classic physique. Wystartował w 5 dużych konkursach, a w czterech z nich był na podium. Trzy razy startował w Olympii, ale wydaje się, że zbyt mało osób mówiło o nim przed zawodami. Jest utalentowany, z imponującą genetyką i ciężko wypracowanymi mięśniami. Nie ma wątpliwości, że jest on czarnym koniem w classic physique i na pewno nie raz o nim usłyszymy.

Komentarze (0)