Już 16 marca w Warszawie na gali FEN 24, która odbędzie się w hali COS Torwar, zmierzą się Kamila Porczyk (3-0, 1 SUB) z Anitą Bekus (1-0). Obie panie były dawniej związane ze sportami sylwetkowymi, gdzie zdobyły wiele medali. Dwie utytułowane fitnesski w oktagonie, to będzie prawdziwe widowisko!

Mieszkająca w Niemczech Kamila Porczyk (42 l.) trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzyni świata. Oprócz tego ma liczne sukcesy w mistrzostwach Europy i Polski. W MMA dotychczas stoczyła trzy walki. Dwie za granicą, a jedną w Polsce na KSW 26 z Iryną Kyselovą. Po swojej ostatniej walce postanowiła skończyć ze sportem zawodowym. Chodziła po prostu rekreacyjnie na siłownię. Niespodziewanie jednak po dwóch latach przerwy, dostała propozycję walki od FEN. Poszła na trening, sprawdziła czy da radę i zgodziła się. Już teraz wie, że to bardzo dobra decyzja. Jak powiedziała w jednym z wywiadów, dało jej to ogromną energię życiową i uśmiech po dobrym treningu. Porczyk odważnie powiedziała też o swojej rywalce: “W fitnessie mi nie dorównała, w MMA też jej się nie uda.”

https://youtu.be/KFab2gvEjD4

Anita Bekus (28 l.) stoczyła sześć amatorskich pojedynków, w których zawsze zwyciężała. We wrześniu 2018 roku zaliczyła pierwszą profesjonalną walkę, pokonując doświadczoną Hannę Gujman. Bekus jest zawodniczką łódzkiego klubu Shark Top Team i do walki przygotowuje się z popularnymi wojowniczkami z naszego kraju - Karoliną Kowalkiewicz i Karoliną Owczarz. Dawniej startowała w zawodach kulturystycznych w kategoriach bikini fitness i fitness gimnastyczny, zdobywając mistrzostwo świata i Europy. Jeśli interesujecie się sportami walki, na pewno kojarzycie Anitę, która jest życiową partnerką "The Polish Zombie" Marcina Wrzoska. Ma podpisany kontrakt z KSW, a 4 lata temu także walczył w FEN. Być może, jeśli Bekus nadal będzie zwyciężać w zawodowym MMA, może otrzymać kontrakt od KSW.

https://youtu.be/hvf_C2fw3kI

Zarówno Kamila jak i Anita, mają podobne warunki fizyczne i walka w marcu na pewno będzie bardzo ciekawa. Nie możemy się doczekać! Która z pań wygra pojedynek?

Karta walk FEN 24:

+95 kg, K-1: Arkadiusz Wrzosek VS TBA *

77 kg, MMA: Andrzej Grzebyk VS Kamil Gniadek *

85 kg, K-1: Radosław Paczuski VS TBA *

55 kg, MMA: Kamila Porczyk VS Anita Bekus

80 kg: Arab VS Wujek Samo Zło

120 kg MMA: Grzegorz Ciepliński VS Szymon Bajor

66 kg, MMA: Kamil Łebkowski VS TBA

84 kg, MMA: Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka 2

77 kg, MMA: Marcin Krakowiak VS Michał Tarabańka

TBA VS TBA

* Stawką tych pojedynków będą pasy mistrzowskie federacji Fight Exclusive Night.

Komentarze (0)