SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Anaboliczne jedzenie stosowne do wieku" - rozwianie niejasności.

temat działu:

Muscular Development

Ilość wyświetleń tematu: 6373

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Witam.

Jak pewnie większość z Was zauważyła od poprzedniego wydnia do kolumny Erica Brosera dołączono artykuły nijakiego Layne'a Norton'a.

Patrze na nie nieco podejrzliwie, ponieważ autor próbuje obalić zasady jakimi kulturyści kierowali się od zawsze (np. w poprzednim numerze zalecał podawanie białka co 4 godziny, mimo że od lat pakerzy jedli je co 2,5h - 3h).

W nowym numerze rozpisał dozowanie makroskładników w stosunku do wieku. Od razy spojrzałem na to pod moim kątem, czyli w przedziale wiekowym <20 lat.

Wychodzi na to, że powinienem jeść:

B1,5 - 2 gramy/kgmc
W4,8 - 7 gramy/kgmc
T0,5 - 0,9 gramy/kgmc

Co do białka i węglowodanów się zgodzę. Nie zgadzam się natomiast z tak niskim podażem tłuszczu. Co to jest ~ 1g/kgmc?

Jestem ektomorfikiem i osobiście spożywam ok 1,5 g/kgmc.

Dlaczego?

Z jednego prostego powodu. Podbicia kcal. Jako ektomorfik nie wyobrażam sobie stosować się do wskazówek pana Nortona.

Uważam tłuszcz za cenniejszy makroskładnik od samych węgli. Ma ponad 2 x wiecej kcal. Osobiście nie odmawiam sobie nawet tłuszczu zwierzęcego.

Ponadto w rubryce Dave'a Palumbo mogliśmy wyczytać, że tłuszcz jest budulcem masy mięśniowej.

Mógłby zatem ktoś mądry przedstawić i uzasadnić swoje stanowisko?

pozdrawiam

Nie ćficzem nuk!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
Proste, bialko buduje, wegle i tluszcz dostarczaja energii i wyzwalaja hormony. Kazdy musi sobie dopasowac jak mu najlepiej wchodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 995 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3395
pierwsze słysze że tłuszcz buduje mięśnie...;) to rzeczywiście obala wszelkie dotychczasowe odkrycia anatomii człowieka!!! Myśle że te artykóły były tłumaczone przez kogoś kto wogóle sie na tym nie zna i do tego jest kiepskim tłumaczem;) bo wydaje mi sie że autorzy tych artykółów nie pisali by takich bzdur...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
"pierwsze słysze że tłuszcz buduje mięśnie...;) "

Nie czytywałeś rubryki Dave'a Palumbo?

Może nie tyle buduje, co chroni przed rozpadem

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 5392 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 106161
pierwsze słysze że tłuszcz buduje mięśnie

to ogladnij sobie choćby film z cyklu " Na trasie z Radkiem Słodkiewiczem" w MD tv

i posłuchaj co ma on do powiedzenia w kwestii białek, tluszczy, weglowodanow

p****** wszystko co mówią na Twój temat...
Kulturystka jest całym Twoim życiem,Twoją pasją, której poświęcasz 24h na dobę.
Dzięki Tobie ten sport żyje i bądź z tego dumny...
Prędzej czy później osiągniesz swój cel tylko konsekwentnie do niego dąż

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 995 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3395
nie czytałem... bazuje na tym co napisałeś. ale jest w tym jakiś sens! tłuszcz nie buduje ale daje energie która może być użyta do budowy mięśni. to raczej logiczne...;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
Skoro jestes takim za***istym tlumaczem to moze sam sie zglos. Przeskanuje ci arty i bedziesz sie wykazywal znajomoscia biochemii i jezyka angielskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
A jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie, Kuba?

Co do tłumacza to napewno musi się znać zarówno na angielskim i na biochemi, pakierni, bo przecież w tym sporcie jest tyle rożnych dziwacznych określeń, że laicy nie wiedzą co one znaczą w ich języka, a co dopiero w innym języku.



Zmieniony przez - Zuberson w dniu 2009-08-31 09:08:18

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
Jakbym wam pokazal anabolic research update (farmakologiczne wiesci) to byscie sie posrali. Takie tam sa skladnie i nazewnictwa.

Moje stanowisko w tej sprawie jest takie, ze esencja wiedzy jest na koncu artu, uwaga cytuje: "miejcie na uwadze, ze to dosc ogolne wskazowki. Optymalny rozklad makroskladnikow odzywczych zalezy od wielu czynnikow i zawsze najlepsza metoda ustalenia co pasuje akurat do twojego metabolizmu sa eksperymenty. Niniejszy artykul ma za zadanie pomoc zrozumiec jak wiek wplywa na optymalny rozklad skladnikow odzywczych".

Jak nie poeksperymentujesz, to nic nie bedziesz wiedzial. W mlodym wieku (tak samo jak w mlodej porze dnia) najlepiej wcinac wiecej wegli zeby rozpedzic metabolizm. Pozniej obcinasz je dodajac wiecej tluszczy.

Nigdy nie bylem zwolennikiem podejscia "jedz 7 g wegli na masie, 2 g na wycince". Sa ludzie ktorzy rosna jak dzicy jedzac dziennie 4 kanapki z pasztetem i spaghetti, a sa i tacy co musza zrec do porzygania calymi dniami zeby zrobic rocznie te 2 kilo miecha.

Takie jest moje stanowisko - czytaj, zrozum tresc, sprobuj zastosowac na sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Ok, dzięki wszystko jasne.

Ja należe do tej grupy, która musi jeść do porzygania

pozdro

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1200 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12593
Jezeli tluszcz buduje miesnie to ja zaczynam jesc maslo i boczek!!!!!
Ani tluszcz ani wegle nie zbuduja miesni BO NIE SA BUDULCEM!
Muru nie zbudujesz z zaprawy tylko z cegly.Tluszcz i wegle masz uzywac jako energie zamiast bialka.BIALKO JEST BUDULCEM.To jest proste i kazdy kulturysta obojetnie z jakim stazem powienien o tym wiedziec.
Zdrowia.

Życie jest zbyt krótkie, by być małym...
www.fitnessauthority.pl

www.premiumsports.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Ja to wiedziałem, ale jak zacząłęm czytać rubryke Dave'a Palumbo to wyczytałem jakoby tłuszcz i białko były budulcem mięśni.

pozdrawiam

Nie ćficzem nuk!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Weekend Animali V

Następny temat

Xtreme Napalm - do zgarnięcia 10x T-shirt

WHEY premium