SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zuffa kupuje Strikeforce

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14375

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 554 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7924
bulletskat* słuchałeś Dany wypowiedzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3376 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 51101


Rekiny są wszędzie - w sporcie, biznesie, polityce. Normalna kolej rzeczy.
Po upadku Pride już mi to loto, bo UFC jest u mnie na pierwszej pozycji w rankingu oglądanych gal

Never Too Late
"Nie w szczepionkę k***O!!!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
No właśnie teraz posłuchałem do końca.. Nie potrzebnie się podpaliłem Eee ale może rzeczywiście organizacja gal SF się poprawi i w ogóle. Myślę jednak jak niektórzy poprzednio, że to może być ściema i za jakieś max pół roku UFC i tak wchłonie SF w całości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Paul Daley: Business as usual, what if i dont wanna fight for DANA WHITE/ZUFFA?......Dana white bans me for life from the UFC, Then buys STRIKEFORCE, and thinks im still gonna be EASY and fight on one of the most anticipated fights of the year (vs Diaz)? Which will no doubt make ZUFFA/Dana White money.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Bullet, nie może nic wchłonąć w całości, bo choćby kontrakt z Showtime jest dłuższy...

Później może tak, ale diabli wiedzą.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 504 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6143
"Konkurencja zawsze będzie, przynajmniej mam taką nadzieję.
Jest Bellator i lokalne gale, chociaż Japońszczyzna się pewnie wkrótce rypnie.
Więc monopol nie grozi, przynajmniej nie do czasu aż będę stary i nie będzie mnie to obchodziło"

Pelna zgoda.

"Strikeforce zostanie wchłoniete tak jak WEC przez UFC ?"

Na to wyglada. Nie czarujmy sie. Znaczek UFC jest najbardziej kojarzony z MMA i to na calym swiecie. UFC to wielka firma z gwiazdami i dluga historia i kasa. Jezeli to prawda i kupili Strikeforce to nie wiem po co promowac to samo pod innym szyldem skoro ten wlasny najlepiej sie sprzedaje.

"tylko nei wiem czemu niektórzy płacza z tego powodu. Monopol w sportach walki jest jak najbardziej wskazany - a to że nie lubicie Dany zostawcie na boku. Zobaczcie co sie w boksie dzieje. Jak uda sie wszystko sprowadzić w MMA do jednej organizacji, w tym wypadku do UFC, to właśnie wyjdzie wszystkim, kibicom i zawodnikom na dobre!"

Nie do konca. Jestesmy w dobrej sytuacji, poniewaz to UFC kupilo Strikeforce, w ktorym panowalo lagodnie mowiac zamieszanie. A co gdyby bylo odwrotnie (tak sobie tylko rozwazam taka sytuacje)? Wtedy bylibysmy skazani na Strikeforce i ich wewnetrzne klopoty, katastrofa.
Akurat organizacja UFC jest chyba najlepsza i jest na razie ok, ale monopol to nic dobrego.
Zawodnicy skazani sa na jednego pana i do nikogo innego nie moga sie udac. Nawet najlepsi moga zostac bez pracy.
Przypuscmy, ze UFC ustala sobie kosmiczne zasady bez lokci, kolan, low kickow (niewazne co, dla przykladu podaje). I co wtedy? Bez konkurencji, ale z dobrymi regulami zabawy zostaja nam jakies amatorskie gale.
Monopolista moze znacznie obnizyc jakosc nawet do takiego poziomu, ze te niedobitki nie beda w stanie jej zagrozic. Za czym niekoniecznie musi isc tanszy bilet. Wprost przeciwnie. Wszystko moze byc drozsze, bo jedna firma na rynku ustala zasady.

PS: Lubie Dane i w sumie sie ciesze, bo nie przepadalem za Strikeforce. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Zgadzam się z przedmówcą, monopol to zwykle kał, jak uczy ekonomia.

Na razie UFC ma jeszcze dużo rynków do zdobycia itp, MMA nie jest nawet legalne choćby w kurczę Nowym Yorku, więc raczej sobie nie mogą pozwolić na większe cudowanie.

Więc czy będzie dobrze czy źle zobaczymy dopiero sporo później.



Zmieniony przez - TezAndrzej w dniu 2011-03-12 21:26:03

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2746 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13269
UFC jest warte ponad 2,5 mld dolarow:D,stac ich na wykupienie wszystkich:DŚwietna wiadomosc,za 3-5 lat bedziemy mieli jedna organizacje i jednego mistrza w kazdej kategorii wagowej:Dszkoda,ze w boksie nie ma Zuffy i Dany White'a.Wiadomosc dnia,soga niestety juz dac nie moge;/,pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2449 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12760
troche pytanie z innej beczki ale czy trenowanie mma w NY tez jest zabronione ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3376 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 51101
nie

Never Too Late
"Nie w szczepionkę k***O!!!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Transmisja na żywo z Ligi A1 w formule MMA - w tej chwili !

Następny temat

Bellator 36 NA ŻYWO

WHEY premium