SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zrastanie się kości

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1895

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 254
Witam,
Mam 15 lat i 9 miesięcy. Mam wzrostu 165.2 cm i z tego powodu udałem się do endokrynologa który zlecił mi rentgena lewego nadgarstka w celu sprawdzenia wieku kostnego. A więc tak, mój wiek kostny to 17, a kości mam już prawie że zrośnięte do końca ale mogę jeszcze kilka centymetrów urosnąć ale zakazała mi alkoholu, papierosów, podnoszenia ciężarów na siłowni i powiedziała że małe ilości kilogramów jedynie. I zapomniawszy się spytać wtedy co to znaczy te małe ilości to zwracam się do was jaka jest górna granica ilości kilogramów aby to nie wpłynęło na szybsze zrastanie się kości. Moja waga aktualnie to 56 kg. [Ważąc 50kg podniosłem w wieku 15 lat 68kg i myślę że to mogło też wpłynąć negatywnie na mój wzrost]. I jeszcze kwestia ćwiczeń bo domyślam się że wszystkich też nie moge wykonywać, a chciałbym troche poćwiczyć bo stoi ławeczka, sztanga prosta, krzywa sztanga, hantle i jakieś 90 kg ciężarów. Szkoda marnować czas wolny na siedzenie na kompie :] Czekam na odpowiedzi. Bless.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Z pewnością nie wpłynęła.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 754 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6036
Podpinam się. Jakie ćwiczenia, i jakie ciężary mogą wpłynąć na wzrost?? bo sam mam 15,5 lat i waże 67 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
Na zatrzymanie wzrostu mogą wpłynąć m.in. MC, przysiady - ale tutaj ciężary musiałyby być takie o których w tym wieku marzyć nie można 200kg+

Co do spowolnienia wzrostu to ciężary powyżej naszej wagi mogą na to wpłynąć. Spowolnienie nie znaczy że już w ogóle nie urośniemy - urośniemy, ale później
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 577 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9697
hehehe 15 lat masz, co byś sobie nie myślał, to jeszcze maluch jesteś ;p Urośniesz, cierpliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
urosniesz spoko ja w wieku 21-23lata z 191 do 193 urosłem (nie wiem jak ale miarka nie kłamie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 254
A tak swoją drogą czy to dobre ćwiczenia jak dla mnie:
-Klata sztangą prostą na ławeczce :
1 Seria = 47kg x 10
2 Seria 53 kg x 8
3 Seria 55 kg x 6
-Klata Hantlami na ławeczce :
3 Serie 18kg (na ręke) po 10 powtórzeń
-Biceps krzywą sztangą
3 Serie 16kg + waga sztangi po 10 powtórzeń
-Biceps Hantlami
2 Serie 12kg na ręke po 10 powtórzeń (na każdą ręke)
Potem dwa pierwsze ćwiczenia w lekkim skosie na ławeczce, czasem mniejsze obciążenia czasem takie same.
Do tego dochodzi 5 minut skakanki na początku (ostatatnia minuta najszybciej jak moge).
Mój sprzęt to :
-Ławeczka
-Hantle
-około 100kg obciążenia
-Sztanga prosta i krzywa
-Skakanka bokserska
-Worek bokserski

Za pomoc w ułożeniu jakieś poważnej rozpiski byłbym bardzo wdzięczny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to jest Kurza Klatka?

Następny temat

jak ze sportemi po skreceniu stawu kolanowego ?

WHEY premium