SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zejście z T3

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 36965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27153
Witam.
W związku z coraz częściej zadawanymi pytaniami odnośnie t3 chciałem napisać kilka słów o tym hormonie a szczególnie o najważniejszej kwestii. Zejścia z t3. Jak wielu zdążyło doczytać t3 jest najpotężniejszym hormonem metabolicznym organizmu. Dodawanie tego hormonu może spowodować iż budowanie masy mięśniowej będzie łatwiejsze w związku z lepszym metabolizowaniem dużych ilości pokarmów. W przypadku utraty tkanki tłuszczowej praktycznie nie ma lepszego spalacza. Czyli super wiemy że środek jest kosa więc nic tylko wcinać. Otóż nie tak szybko. Schematy dawkowania znajdziecie chociażby w podwieszonych ale rzecz w tym nie jak dawkować i się wyciąć tylko jak odstawić.
Jeżeli przyjmiemy cykl redukcyjny w takiej postaci:

1d-2d 25 mcg t3 ( 2 dawki rano i po południu) + 80 mcg clen 30 mg stanozolol ed oral + 20 mg tamoxifen
3d-7d 50 mcg t3 + 100 mcg clen + 40 mcg wino + 20 mg tamo
2-3 75mcg t3 + 140 mcg clen 40 mg wino +20 tamo
3-4 100 mcg t3 + 180 mcg clen + 40 wino + 20 tamo
4-5 75 mcg t3 120 mcg clen 30 mcg wino + 20 tamo
5-6 50mcg t3 + 100 clen + 20 tamo + clom (1d - 2d 150 mg, 2d-4d 100mg, 4d-7d 50mg)
6-7 25 mcg t3 + 80 clen + clom 50 mg

To musimy pamiętać że kwestią właściwego odbloku nie jest tutaj wbrew pozorom tarczyca.
W 1951 roku Greer opisał schemat powrotu do zdrowia tarczycy u osób u których zaprzestano leczenia syntetycznymi hormonami. Zaobserwował że po zaprzestaniu podawania egzogennego hormonów tarczycy gruczoły osób leczonych wracały do normy w przeciągu 2 tygodni zarówno u osób u których podawano hormony przez kilka dni jak i u osób u których prowadzono leczenie przez kilka lat. Badania te były potwierdzone jeszcze kilkakrotnie później. Więc w przeciwieństwie do tego co opisuje literatura dotycząca Dopingu w kulturystyce nie ma dowodów na to że długoterminowe podawanie hormonów tarczycy spowoduje uszkodzenie gruczołu tarczycy.
Za T3 byNandi
[[http://www.steroidology.com/forum/anabolic-steroids-bodybuilding-articles/119031-t-3-nandi-must-read.html]]. 

Głównym powodem dla którego należy się obawiać T3 jest zespół niskiej trijodotyroniny w zaburzeniach pracy serca.
Otóż najważniejszym układem w ramach którego działają hormony tarczycy jest układ sercowo naczyniowy. Badania kliniczne dowiodły że t3 odgrywa główną rolę w modulowaniu częstotliwości bicia serca poprzez wiązanie się ze specjalnymi receptorami w sercu. U pacjentów z niskimi poziomami 5 monodejodynazy (odpowiada za konwersję t4 do t3) poziomy t3 były niskie co powodowało szereg nieprawidłowości w pracy serca do zawału włącznie.
Za: Low-T3 Syndrome
A Strong Prognostic Predictor of Death in Patients With Heart Disease
[http://www.circ.ahajournals.org/cgi/content/full/107/5/708] 

"spadek poziomu trijodotyroniny koreluje z przebiegiem i ciężkością zawału serca i wykazuje korelację z poziomem katecholamin" Za: Historia Zakładu Biochemii Klinicznej w latach 1971-2008 - fragment.
[http://www.czytelniamedyczna.pl/postepy_nauk_medycznych-319] 

Do czego zmierzam. Jeżeli przyjmiemy że redukcja obejmowała okres 6 tyg. to powinniśmy w 7 tyg. przez 3 dni schodzić nadal dawką 12,5 mcg a przez pozostałe 4 dni 6 mcg. Dlaczego ? Ponieważ przyjmowanie t3 jak już wiemy ma ogromny wpływ na pracę serca i prawdopodobieństwo wystąpienia jego zaburzeń jest naprawdę duże w zejściem śmiertelnym włącznie. Co najbardziej istotne przy schodzeniu z t3 jest posiadanie bisoprololu pod ręką (powinno być to tak oczywiste jak tamox przy wysoce aromatyzujących środkach). Jak długo dawkować i ile ?
Bisocard
1/2 tabletki 2 X ed, po wystąpieniu objawów zaburzenia pracy serca. Bisocard powinno się przyjmować przez okres około 3 tyg. lub do ustąpienia objawów.
Jednocześnie dla szybszego powrotu tarczycy do właściwego funkcjonowania powinno się Jod (Kelp) i "Selen" (EDIT: W ŻADNYM WYPADKU NIE PRZYJMOWAĆ SELENU - patrz Ad.1). Osobiście żadnych sanów t3 i innych guggulsteronów bym nie stosował pozwalając tarczycy wrócić do normalnego funkcjonowania.

A o co tyle krzyku ? Bo stawiam flaszkę przeciwko ciastreczkom że po odstawieniu większość będzie miała jazdy z kardio (sam zaliczyłem).
Dlaczego ? Bo taka jest charakterystyka tego środka.
Pzdr.

EDIT 14.12.2009 r.
Ad.1) Badania nad wpływem Selenu na metabolizowanie hormonów tarczycy były przeprowadzane na szczurach. Niestety na podstawie tych badań nie można przewidzieć wpływu selenu na metabolizowanie hormonów tarczycy u ludzi (kontretnie chodzi tu o dejodynację, gdyż dejodynaza jest selenoproteiną) ponieważ krążące T3 jest w większości produkowane u ludzi w wątrobie poprzez dejodynację (w takance tłuszczowej również) a u szczurów jest wytwarzana pierwotnie przez tarczycę. Enzym dejodynazy typu I różni się także kilkoma peptydami u ludzi i u szczurów. 12 ochotników poddano testom na wpływ wysokich dawek Selenu oraz niskich w diecie. Szczytowe wartości zmian - w grupie wysokoselenowej poziom t3 spadł o 23 % a w grupie niskoselenowej wzrósł o 14%. Mówiąc krótko u szczurów efekt podawania selenu jest odwrotny do podawania u ludzi.
Za: Dietary Selenium Intake Modulates Thyroid Hormone and Energy Metabolism in Men
http://jn.nutrition.org/cgi/content/full/133/11/3443
Z powyższego badania na ludziach wynika że duże dawki Selenu wpływają negatywnie na poziom T3 i wobec tego uważam że nie powinien być on stosowany w okresie dochodzenia tarczycy do stanu równowagi (sam żarłem selen niepotrzebnie, po każdym cyklu).
Podczas pisania tego arta na podstawie tego o czym mnie informowano kiedy po raz pierwszy podchodziłem do t3 oraz na podstawie wówczas najlepszej mojej wiedzy wpływ Selenu na poziom hormonów tarczycy był pozytywny. Praca późniejsza od podanej wyżej zawierała twierdzenie, iż większych zmian w poziomie hormonów tarczycy nie zaobsrewowano podczas suplementacji selenem w zespole niskiej trijodotyroniny. Ale badania tam również były wykonywane na wątrobach ssaków (zwierząt).
Za: Selenium, the Thyroid, and the Endocrine System
http://edrv.endojournals.org/cgi/content/full/26/7/944?maxtoshow=&HITS=10&hits=10&RESULTFORMAT=&fulltext=Selenium deiodinase&searchid=1&FIRSTINDEX=0&sortspec=relevance&resourcetype=HWCIT#SEC6
A Selen ma pozytywny wpływ na wiele innych hormonów wobec czego przyjmowanie go po cyklu z t3 mogło pomóc a nie musiało. Obecnie uważam inaczej.
Kwestia jodu to narazie u mnie Work in Progess.
Pzdr.


Zmieniony przez - GREGOR_ian w dniu 2009-12-16 10:47:38

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27153
Tego genesisa nie jadłem, ale jeżeli działa jak należy to za ostro chcesz uderzyć. Chcesz tam jeść w szczycie 90 mcg T3 co już jest dużo i do tego 360 mcg T4. Zapomnij. Przy 250 cmg T4 (legit) już mi srogo puchła tarczyca.

Cykl może być ale dla t3 solo, a nie w mixie z 360 mcg T4 bo to masakra.
Sam piszesz że przy 60 mcg t3 + 240 mcg t4 się zrobiło nie do śmiechu.
Przemyśl to. A rozpiska dla t3 jest ok. Jak byś w piątym tygodniu źle się czuł to można dodać z 15 mcg t3.
Pzdr.

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24611
brakowalo takiego posta
sog za prace
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5054
Dobry post ale moim zdaniem dla wiekszosci z nas nie potrzebny srodek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Sogacz wszedl Widze nie spisz po nocach szperajac po fachowej literaturze, brawo, bardzo dobra robota To teraz powiedz mi jeszcze jak sie maja arytmie do stosowania clenu? Moze w Munster'ze jednak troche t3 dosypali?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sog za prace
proponowałbym podwiesić bo umknie w gąszczu stometek

Zmieniony przez - MICOOOLAI w dniu 2009-03-04 15:20:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Tez glosowalbym za podwieszeniem, bo wykazanie zaleznosci miedzy zejsciem z t3 a zaburzeniami rytmu serca to rzecz bardzo istotna, na ktora nikt jezszcze nie zwrocil uwage w jakimkolwiek artykule o tym srodku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27153
Scorpio sympatykomimetyki zwiększają poziom hormonów tarczycy więc może dlatego mogą wystąpić również zaburzenia po Munsterze . Ale to ciężko udowodnić bo nie wiadomo czy zwiększają poziom t4 które dopiero konwertuje pod wpływem monodejodynazy do t3. W sercu działa przede wszystkim t3 więc nie jest powiedziane że podwyższone t4 musi skonwertować do t3 a to obczesać serce. Co do powodowania zaburzeń pracy serca to ta informacja jest przeze mnie sprawdzona. Dwukrotnie. Domyślasz się scorpio o czym mówię kurva. Napiszę @. Pzdr.
Edit: Okres 3 tyg. przyjmowania bisoprololu nie jest z dupy wzięty. Dokładnie tyle zajęło dojście do siebie mojego serducha po cyklu. Co warto zauważyć nagorsze były pierwsze 2 tyg. po odstawieniu i miało by to sens jeżeli weźmiemy pod uwagę badania Greer-a w których wykazał że tarczyca wraca do normy w 2 tyg. Czyli praca serca się normuje wraz z unormowaniem się funkcjonowania gruczołu tarczycy.

Zmieniony przez - Marqz w dniu 2009-03-04 17:03:07

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 20544 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 125836
dzieki Marqz

DreamChaser

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27153
Cieszę się że pomogłem. Naprawdę stosując t3 warto sobie wziąć tego posta do serca. T3 na koniec potrafi zrobić niezłe kuku.
2

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 20544 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 125836
Marqz jesli moge sie wbic w posta, jak sobie radziles z sajdami po t3.
ja chodze przybity jakis, cos nie tak a lece tylko 50mcg

DreamChaser

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27153
A masz antyastmatyka jakiegoś clen/sally ? Jeżeli nie to dorzuć na start z rana 20mcg albo 4mg i zobacz. Ja dziś nie wrzuciłem swojej dawy 12,5 po 5 dniach przyjmowania i już był kibel ale sklinowałem kawą z 2 mg sally.

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odblok

Następny temat

Mieszanie omny z propiem

WHEY premium