SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamanie kości śródręcza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 110162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5336
Ja mialem zlamana 4 i 5 kosc srodrecza- obie z przemieszczeniem i nigdy nie wrocilem do dawnej sprawnosci:/ uderzam na pol gwizdka, moge zapomniec o pompkach na kosciach i czasami boli tak samo z siebie:( ale z silownia normalnie- nie czuje bolu. W zasadzie to mi lekarz powiedzial ze bede 'lucky' jesli w ogole bede mogl cos chwycic w lape:) No ale to juz byl gorszy przypadek od Twojego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1799
Miałem 5 tyg bo ,drut był wyjęty po 4 tyg. Ja miałem minimalne przemieszczenie. Myśle że i tak sporty walki bedziesz sobie musiał odpóścić na conajmniej 1,5 miesiąca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5341
Ja miałem trzykrotnie złamaną kość śródręcza prawej ręki. 2 razy sam gips i się pięknie zrosło a trzeci raz wsadzili mi wielką blachę i śruby. Nosiłem to 2 miesiące i sie źle zrosło. Mam teraz ruchomość w tym stawie tylko ok 45 stopni i funkcjonuję. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3942
ja zdjołem dzisiaj gips zobaczyć co tam z reką sie dzieje i umyć ręke bo juz niemogłem tego smrodu wytrzymać a wczesniej niechciałem zdejmowac zeby czegoś tam nienaruszyć i jak przejezdzalem palcem po tej kosci co miałem złamaną(5 kosc sródręcza) czuje wyrazną górke na niej i własnie niewiem czy to jest narośl jakaś czy zle sie zrosła nastawiona była dobrze i w gipsie raczej sie nieprzestawiła i mam pytanko czy wy tez mieliście taką narośl po złamaniu z przemieszczeniem??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1799
Ja taką mam puki co. Odrazu po zdjęciu gipsu była większa, teraz się zmiejsza ale pewnie nigdy nie zniknie. Złamania zawsze pozostawiają ślady. A co do tego śmierdzenia to mi wogóle nie śmierdziało praktycznie ,pielęgniarka nawet się dziwiła, a wcale nie było tak że nic nie robiłem wręcz przeciwnie(rower,samochód,brzuszki).Ale denerwujące jest to że włoski na rękach się zrobiły dłuższe?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16
Cześć! Połamałam na żaglach piątą śródręcza z przemieszczeniem, niestety albo Chorwaci źle nastawili, albo - co bardziej prawdopodobne - doszło do ponownego przemieszczenia. Lekarz w Polsce powiedział, że nie bedzie jeszcze raz składał, bo może tylko zaszkodzić. Dwa dni temu zdjęli mi po pięciu tygodniach gips. Przemieszczenie mam jak stąd na księżyc, jednak nie to jest najważniejsze, bo do małego aliena można się przyzwyczaić, a po rozruszaniu stawów będę miała pełen zakres ruchu, jednak... Powiedzcie mi proszę, czy to normlane, że dłoń jest nadal lekko spuchnieta i przy dotyku występuje odczucie jakby była lekko zdrętwiała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3942
jak ja zdjełem gips zadnej opuchlizny niebyło teraz jestem prawie 2 tygodnie po zdjeciu gipsu i tak na siłowni cwicze juz normalnie (klate wale 100 w seriach i nic mi niejest) lecz pozostaje nadal narośl która mnie wkurza bo dziwnie to troche wygląda ale cuz za głupote sie płaci:P i dam jeszcze porade tym ktuzy złamali ta kość lub jakąś inną 3 zeczy po pierwsze zero alkocholu po drugie kupcie sobie wapno i witamine d3 i diete wysoko białkową ja jadłem po 300 gram dzienie nawet i zdjełem gips tydzien przed czasem i jest wszystko git wiec trzymać sie tego i kosc sie bedzie dobrze zrastać to taka rada odemnie :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 484
Panowie, od jakiegos tygodnia boli mnie własnie ta kość śródręcza. Trenowałem na worku, oczywiście w rękawicach dobrze trzymających. Nadgarstek był usztywniony. Ból poczułem chyba 2 dni po treningu i już jakiś tydzień minął i nadal miejscowo mnie boli ta kość. Nic nie spuchło, boli tylko gdy ruszam, zasciskać normalnie mogę, wczoraj nawet klatę zrobiłem ;) Z lekkimi bólami ale dałem radę...Jutro idę do lekarza, jak myślicie to coś poważnego?

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 484
Fartttttt, jedynie lekko stłuczona kość śródręcza 5 - za***iscie !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3942
no gdyby to było złamanie to byś napewno tego niepoczuł po dwóch dniach tylko odrazu i niemógłbyś zgiąć ręki w piesć i napuchło by kozacko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wzody a cwiczenie na silce pomocy...

Następny temat

5 alfa reduktoza

WHEY premium