SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wygrałem z trądzikiem! /nadtlenek benzoilu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 183095

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brevoxyl stosuję trzeci dzień i już widać efekty. Co prawda skóra na twarzy jest trochę sucha, ale wystarczy maść witaminą A, choćby na noc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23
Zgadzam się z przedmówcą Kupiłam Brevoxyl w ostatni piątek i już są efekty <yes> Polecam!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 129 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 532
od 2 miechow biore Duac - rowniez z nadtlenkiem benzoilu... poczatkowo bardzo malo nakladalem i nie bylo efektow, ale teraz mam naprawde ladna buzie (odkad biore wiecej). tylko ze jest jedna sprawa: takie leki mozna max stosowac przez 12 tygodni, bo potem sie syfy na to uodbarniaja i tyle... a tak poza tym to nie wiem czy te leki faktycznie leczą czy tylko zapobiegają (czyt. po zaprzestaniu stosowania znowu wydupi jak swinie)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1941 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8538
szybko tradzik zniknal??

Tant que luttes, tu es vainqueur!!! Dopóki walczysz, jesteś zwyciezcą!!!!!!!!!!!

www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1740
Wrzucam informacje dotyczące stosowania z ulotek Brevoxylu i Acne-dermu (dzis zaczałem testować ten drugi). Wszystko co z pochodzi z ulotki cytuję. Pomijam lub streszczam dane o przechowywaniu, wytwórcy i inne mniej istotne dane. Zwracam uwagę na wskazówki dotyczące stosowania.

BREVOXYL - substancja czynna: nadtlenek benzoilu

"Kiedy należy stosować brevoxyl i sposób jego działania: Brevoxyl jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego, a zwłaszcza jego formy zaskórnikowej i grudkowo-krostkowej. Lek:
- zmniejsza liczbę bakterii powodujących powstawanie zmian trądikowych
- ogranicza ilośc zmian trądzikowych
- hamuje tworzenie nowych zaskórników otwartych i zamkniętych
- ogranicza łojotok
- złuszcza warstwę rogową naskórka ułatwiając w ten sposób usuwanie zaskórników oraz odblokowanie porów skóry
Zastowowane w Brevxylu podłoże tzw.hydrobaza ogranicza ryzyko wystąpienia podrażnień oraz zwiększa skuteczność działania leku

Informacje przed zastosowaniem Brevoxylu: Preparatu nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na nadtlenek benzoilu lub jakikolwiek inny składnik preparatu. Preparat można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Unikać kontaktu z oczami i ustami. Ostrożnie stosować na szyję i inne wrażliwe miejsca na skórze. Brevoxyl może odbarwiać kolorowe tkaniny łącznie ubraniami, ręcznikami i pościelą. Należy uważać przy kontakcie tych materiałów z Brevoxylem. Podobnie jak inne leki, Brevoxyl należy przechowywać w miejscu niedostępnym da dzieci.

Jak stosować Brevoxyl: Brevoxyl należy używać 1-2 razy dziennie. Przed zastosowaniem umyć miejsca ze zmianami chorobowymi mydłem i wodą. Stosować Brevoxyl nie na pojedyńcze zmiany lecz na całą powierzchnię skóry dotkniętą trądzikiem. Opuszkami palców rozsmarować niewielką ilość kremu. Jeśli nie wystąpi wyraźne podrażnienie skóry, można użyć większą ilość Brevoxylu. Przed użycem leku umyć ręce mydłem i wodą.

Inne informacje dotyczące stosowania Brevoxylu: Pełny efekt działania Brevoxylu występuje zwykle po kilku tygodniach stosowania. Jest to normalne w leczeniu trądziku. O ile lekarz nie zaleci inaczej terapię należy kontynuować przez conajmniej 3 miesiące. W przypadku makijażu, należy go usunąć bezpośrednio przed użyciem Brevoxylu. Po wyschnięciu kremu można ponownie nałożyć makijaż.

Działania niepożądane: Brevoxyl może powodować lekkie pieczenie i uczucie ciepła, szczególnie kiedy jest stosowany po raz pierwszy. Może również występować złuszczanie i zaczerwienienie podczas pierwszych tygodnii stosowania kremu. Objawy te są normalne, jeśli jednak powodują one zaniepokojenie można przerwać na kilka dni stosowanie leki lub przez pewien okres używać go rzadziej. W przypadku wystąpienia silnego pieczenia, złuszczania, swędzenia lub innych działań niepożądanych nie wymienionych w ulotce należy przerwać stosowanie Brevoxylu"

Acne-derm - substancja czynna: kwas azelainowy

"Opis działania: Kwas azelainowy będący substancją czynną preparatu wykazuje działanie przeciwtrądzikowe oraz wybielające na skórę w przypadku hiperpigmentacji. Mechanizm działania przeciwtrądzikowego nie jest dokładnie poznany, ale najprawdopodobniej kwas azelainowy wykazuje efekt przeciwbakteryjny poprzez hamowanie syntezy białek komórkowych bakterii tlenowych i beztlenowych szczególnie Propionibacterium acnes Staphyloccocus epidermidis. Ponadto kwas azelainowy zmniejsza ilość mikrozaskórników poprzez normalizację procesu powstawania keratyny oraz przez obniżenie:grubości warstwy rogowej skóry, ilości i wielkości granulek keratohialiny. Działanie wybielające preparatu polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy i enzymów mitochondrialnych. Kwas azelainowy może przerwać nadczynność normalnych melanocytów. Ponadto ma on zdolność wychwytywania wolnych rodników, które mogą być przyczyną nadczynności melanocytów."
"Ostrzeżenia: Po pierwszym zastosowaniu kremu może wystąpić podrażnienie skóry. Przy utrzymującym się podrażnieniu należy stosowac preparat raz dziennie aż do ustąpienia dyskomfortu. Jeśli zmniejszczeni dawki nie powoduje ustąpienia podrażnienia skóry, należy przerwać leczenie. W przypadku pominięcia dawki, należy zastosować lek tak szybko jak to jest możliwe, lecz nie stosować, jeżeli zbliża się pora zastosowania następnej dawki. W przypadku równoczesnego stosowania innych preparatów na skrórę, zaleca się ich nanoszenie pomiędzy kolejnymi aplikacjami Acne-dermu. "

(... dalej piszą by unikać kontaktu z oczami, itp., a osoby z ciemną karnacją niech obserwują efekty wybielające czy nie są zbyt silne, kobiety w ciąży i karmiące piersią NIE POWINNY STOSOWAĆ, chyba że lekarz pozwoli)

"Dawkowanie i sposób stosowania: Krem stosuje się dwa razy dziennie )rano i wieczorem) nakładając na umyte i dokładnie osuszone, chorobowo zmienione miejsce skóry. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce. Dawka jednorazowa wynosi 1g=4cm kremu, co odpowiada 0,2g substancji czynnej. Dawka dzienna wynosi 2g=8cm kremu, co odpowiada 0,4g substancji czynnej. Preparat należy stosować przynajmniej przez okres 4 tygodni. Dla uzyskania trwałej poprawy preparat powinien być stosowany przez okres kilku miesięcy"
(dalej są wymienione możliwe działania niepożądane: suchość skóry, zaczerwienienie, lekki stan zapalny czy pieczenie - szczególnie w początkowym okresie stosowania)

Opakowanie Acne-derm ma 20g, więc przy dawce zalecanej przez produceta powinno starczyć na 10 dni kuracji!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 50
A czy po posmarowaniu nadtlenkiem a przed smarowaniem kremem zmywasz twarz? Bo po wiekszosci specyfikow z nadtlenkiem benzoilu (zwlaszcza benzacne) zostaje dosc gesta powloka na twarzy i krem nawet nie ma szans przez nia przejsc. Z twarzy mozna zmyc, gorzej np. z plecami, bo klopotliwe jest moczyc cale cialo za kazdym razem.
A z innych "nadtlenkow" polecam bardzo niewymieniony tu Akneroxid 5. Troche podraznia skore, ale dosc dobrze sie wchlania i nie zostawia az takiej spermy na skorze jak Benzacne. I tanszy napewno od Brevoxylu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 50
I jeszcze jedno - nadtlenek benzoilu jest jedną z nielicznych substancji na ktora bakterie nie uodparniają się. W przeciwienstwie oczywiscie do antybiotyków. Dlatego mozna go dlugo stosowac. Polecam takze uzywac na noc Adapalen (np. Differin), ktory udraznia pory w skorze i zwalcza przyczyny tradziku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1933
No to moja teraz moja kolej

Czynności te powtarzam rano i wieczorem z tym ze wieczorem nakładam na twarz większą ilość kremu Brevoxyl.
1) myje twarz bądz pianką do mycia twarzy z serii under 20 bądz żelem antybakteryjnym do mycia twarzy DAX z linii męskiej(zawiera drobinki które pomagaja na bierząco pozbywać się złuszczającej się skóry)
2) przemywam twarz tonikiem z serii under 20 zmniejsza uczucie sciagniecia skóry
3) smaruje twarz kremem brevoxyl
4) po wsiąknieciu smaruje twarz kremem nawilżającym AA z lini męskiej (wieczorem troche bardziej obficie, bo w dzien by sie swieciła jak psu a***a )

Postępuje tak od niedzieli i naprawde po paru dniach efekty sa wyrazne, głównym celem jest pozbycie sie zaskórników, choc syfki tez mi lubią wyskakiwać.

minusy to:
- to że twarz mam taką jakbym wyszedł przed chwilą z solarium (nie wyglądam jak burak ale skóra jest dość mocno zaczerwieniona), zobaczę jak to bedzie jak od weckendu zmniejsze dawke brevoxylu
- to ze strasznie wysusza skóre
- i to, ze po nałozeniu tego cudownego specyfiku skóra na twarzy piecze niemiłosiernie ;/


pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 50
Z kremów nawilzajacych polecam Nivea Soft (biale opakowanie). Mocno nawilza, dobrze sie wchlania i nie jest tlusty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 780
siema mam pytanie czy jak********* sport i sie bardzo poce to czy powinienem myc czescien twarz mma juz tradzik 2 lata i nie bardzo chce zejsc a juz mnie wku.... mam krostki i duze czerwone pryszcze i moze mi ktos z was pomoze jakis dobry sposob pro0sze o pomoc:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z okiem

Następny temat

POMOC DLA ANI

WHEY premium