SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wygrałem z trądzikiem! /nadtlenek benzoilu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 183117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 499 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4368
Lepiej idz na wizyte do dermatologa. Szkoda koleżanki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 499 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4368
ona1983 , a czy ten krem nawilżający moze mi np. zatykać pory ?? ehh nie wiem jak to ująć , ale mama mi mówiła że wiekszość kremu moze blokować.
A i jak mam przesuszona bardzo skóre to musze przestać stosowac te maści ktore wysuszają aż do momentu kiedy nie bedzie przesuszona skóra ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Wiem o co Ci chodzi z tym zatykaniem porów(powodują to głównie tłuste i ciężkie kremy nieodpowiednio dobrane do cery).Ten krem(mam na myśli Effeklar K) jest właśnie pomocny przy walce z trądzikiem,dodatkowo to bardzo dobre firma więc się tym nie martw.
Jak masz mocno przsuszoną skórę od maści to albo je odstaw całkiem na jakiś czas(jeśli masz już w dużym stopniu wyleczony trądzik) albo stosuj maści co 2 dzień,to nie przesuszysz jej jeszcze dodatkowo.Pamiętaj o kremiku nawilżającym,nawet kilka razy dziennie jak tylko będziesz czuł,że jest sucha.
Ty zdecydowałeś się na ten Nivea?o ile dobrze pamiętam.Słyszałam wiele zadowolonych osób stosujących go.Jeśli masz obawy co do jego stosowania to może zmień go na ten do cery trądzikowej firmy Eris http://www.pharmaceris.pl/line.php?id=46


Zmieniony przez - ona1983 w dniu 2007-01-01 22:03:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 499 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4368
Chodziło mi o ten krem nivea a ni effaclar k , ale dobrze wiedzieć.
Juz po kilku stosowaniach tego kremu nawilżajacego widze ze stansie poprawia.
A mialem bardzo przesuszona skóre i odstawiłem differin bo to on mi ja tak wysuszył :/ A w jakim czasie skóra wróci do normy? , jesliod wczoraj nie stosuje differinu to kiedy bede mogł zaczac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Ja do tej pory mam Differin choć kurację na trądzik już dawno skończyłam bo zawsze nim smaruję jak mi coś wyskoczy i mam spokój.Smaruj tym Nivea a jak coś źle skóra zareaguje to zmień na inny(tak na przyszłość mówię
.Zacząłeś już Effeklar??
Jak troszkę nawilżysz skórę to może zacznij stosować differin co 2 dzień.

Zmieniony przez - ona1983 w dniu 2007-01-02 11:08:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
ja co prawda nie mam tradziku ....lecz mialam jakas 'wysypke' na dekolcie i tez dostalam dofferin,a ze na twarzy wystepowaly pojedyncze pryszcze to pan dermatolog polecil stosowanie takze twarzy!smarowalam o 2 dzien bardzo deliketnie,warstwaq byla wlasciwie minimalna,skora wysuszona byla tak ze moglam platami odrywac,zaczelam wiec stosowac co4 dni ,stan skory lekko sie polepszyl,ale na wlasna reke postanowilam odlozyc stosowanie tego specyfiku na twarzy( dlugo minelo nim moja skora byla w dobrym stanie tzn nie bylo przesszen itd,ale teraz czasami po samoopalaczu wychodza plamy jasniejsze w mijsach gdzie zazwyczaj owe przesuszenia byly...)


teraz stosuje tylko garnier czysta skora (duzo mam wagrow itd)lecz tonik odstawilam bo on na bazie alko i musze jakims innym zastpic

Zmieniony przez - malutka_k w dniu 2007-01-02 13:26:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 499 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4368
Jeszcze nie zaczołem effaclaru , byłem u dermatologa na kontrolnej wizycie pod koniec Listopada i kazał mi jeszcze przez min 2 miesiace stosowac Differin a mam prawie cała tubke pewnie sobie zostawie troche na czarną godzine. A effaclar tez działa na tradzikczy tylko na blizny i przebarwienia ??
malutka_k sog ;*
ona1983 2 nie da rady :/

Zmieniony przez - majkel89 w dniu 2007-01-02 20:20:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Właśnie dziś sobie przyniosłam ulotkę z apteki z firmy La Roche Posay bo chciałam zobaczyć czy są jakieś nowe kosmetyki,ale nie ma nic.
to co pisze na ulotce:Odnawia powierzchnię skóry,precyzyjnie i delikatnie złuszczając ją,nie powodując przy tym podrażnień.Idealna baza pod makijaż, nawilża i matuje skórę.Może być stosowany jako uzupełnienie miejscowej terapii środkami farmakologicznymi.
Masz rację zostaw na czarną godzinę bo czasem się przydaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 780
hej ONA mam pytanie mogla bys cos wiecej powiedziec o pielegnacji skory tradzikowej ??i slyszalem ze przez golenie wloskow na twarzy mozna roznosic pryszcze czy to prawda??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Przede wszystkim przy trądziku powinieneś być pod kontrola dermatologa.On przepisze środki doustne na leczenie lub maści działające powierzchniowo.Przy takiej skórze nie wolno nic wyciskać(nawet jak to są dojrzałe krosty) bo tym sposobem właśnie można roznieść na większą powierzchnię twarzy.Trzeba zaopatrzyć się żel do mycia twarzy odpowiedni do tej cery,tonik(bezalkoholowy) i lekki krem też do cery trądzikowej.Należy używać je w takiej kolejności 2 razy dziennie.Nie zapominać o nawilżaniu bo wbrew pozorom taka cera też musi mieć równowagę.Jeśli w ciągu dnia się nadmienie błyszczy to przecierać ją chusteczkami lub tonikiem.Co jeszcze Cię interesuje bo nie wiem na czym się skupić??
Co do golenia.Należy golić się ostrożnie.Później używa się wody toaletowej na bazie alkoholu więc to jest niebezpieczne bo powoduje wysuszenie skóry.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z okiem

Następny temat

POMOC DLA ANI

WHEY premium