SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wygrałem z trądzikiem! /nadtlenek benzoilu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 183112

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Wiem,że był ktoś tu na forum co stosował ten krem na blizny po trądziku i nie bardzo był zadowolony.Nie pamiętam jednak kto to był.Ja dość ostrożnie podchodzę do takich kosmetyków,wolałabym coś od dermatologa.Może bardziej drastyczne bo maści działają na zasadzie złuszczania,ale przy odpowiedniej pielęgnacji bardziej mnie przekonują.
Zasadą ogólną jest,że blizny leczy się po zakończeniu leczenia trądzikowego,chyba,że dermatolog uzna,że stan jest już na takim etapie,że można rozpocząć ,,leczenie'' blizn
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 780
Ona jeszcze jedno przez kilka dni mam taka dziwna skore taka sztywna jak by sucha nom i dzisiaj sie przyjzalem nom i to wyglada jak by byla sucha lekko pozmarszczana nom i sie dziwnie bo stosuje brevoksyl miejscowo a rano i wieczorem krem nawilzajacy.Czy to moze oznaka ze krem sie nie wchlania ?? Nie wiem sa co to jest bo sie nie znam a bardzo mnie to drazni bo np jak ''nadmucham'' policzki to tak jak by skora sie rozciagala taka sucha.POMOCY (DObrze ze mamu tutaj kogos kto sie zna na kosmetykach hehe)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Nie pamiętam już jak długo stosujesz tą maść,ale to przez nią niestety.To na prawdę silna maść i zazwyczaj prędzej czy później powoduje wysuszenie u osób stosujących ją.Radzę Ci odstawić ją na kilka dni,albo stosować co drugi dzień,a te miejsca smarować sobie kremem nawilżającym aż wszystko wróci do normy.Może masz w dmou jakiś dobrze nawilżający krem to nim możesz sobie te miejsc smarować,a jak nie to nakładaj krem kilka razy dziennie żeby skóra się zregenerowała.Jak masz jakąś maść regenerującą np.linomag to też możesz sobie posmarować.Z samym kremem też przejdzie
Mam nadzieję,że nakładasz cienką warstwę tej maści bo tak czy tak ona działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 253 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8974
No u mnie sytuacja się trochę polepszyła, byłem na czyszczeniu ostatnio, 1 tydzień - takie ślady, że nie chciało mi się z domu wychodzić, dzisiaj już jest w miarę dobrze - lepiej niż przed czyszczeniem. Pojedyńcze pryszcze zabijam Dalacinem, twarz myję tonikiem raz dziennie i co drugi dzień na noc acne-derm. Problem tylko z przebarwieniami, ale ja mam chyba jakąś alergię bo raz są większe a raz mniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1268 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11409
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Niestety ale nie wierzę w coś takiego.Zaraz napiszę dlaczego Dla mnie podstawą jest odpowiednia pielęgnacja skóry i współpraca z dermatologiem no i odnalezienie przyczyny powstawania trądziku
Nie bo:
1.nie ma czegoś co skutecznie raz na zawsze zniszczy bakterię(tak jak tu pisze).
2.działa wysuszająco-jak tak zadziała to później skóra będzie nadrabiać i będzie produkować więcej łoju
3.Powtarzane jest że to u niego/jej przyniósł dobre efekty więc nie wiadomo czy na innych zadziała
4.właściwe odtłuszczenie-najlepiej mydłem-to mi się w ogóle nie podoba bo efekt taki jak przy wysuszeniu skóry a na dodatek pozbawiamy skórę naturalnej wartwy lipidowej(tłuszczowej)
5.nie zawiera konserwantów-jakby tak było to składniki do tego preparatu powinny być bardzo drogie i powinno się go przechowywać w odpowiednich warunkach.
6.,,perfumow''-pisze się chyba perfum
Nie wierzę w cudowne środki Może to zwykłą maść na trądzik jak Brevoxyl tylko że przepakowana w inne opakowanie nie wiem,ale mnie nie przekonuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To znowu ja xD. I mam prosbe do Ona :]).
Przedstawie tu jeszcze raz moj problem tzn tak w skrócie i chcialbym o pare ptkaich wskazówek jakby.
To tak myje sie 3 razy dziennie. Rano sie myje wodą oczywiscie bez chloru. Po szkole myje sie tym samym xD i jak mam jakies pryszcze ktore odstaja to daje na to małą ilosc brevoxylu... dlatego małą poniewaz to mi pomagaa skóra po malej ilosci nie jest az taka czerwona. Odrazu po umyciu sie smaruje linomagiem (tym zielonym) a jakk wyschnie brevoxyl to te miejsca z pryszczami tez tym brevoxylem... Teraz jest dobrze bo pryszczów nie mam tzn są takie do wyciskniecia ale wole juz nie wyciskac..,poza tym jest takich ze 2...
No i mam blizny na prawym policzku.. czasem są one wieksze czasem bardziej czerwone a czasem mniej... Zalezy to od zmian temperatry...;/ pozatym widac to bardzo chodz nie są te blizny jakies bardzo takie masakryczne ale w innych miejscach skróce mam bardzo zdrową i aż białą taką xD ( to chyba skutek mycia sie tylko w wodzie bez chloru :] ).
Blizn mam mało... ale wiecej to takich przebarwień... i w tych przebarwnieniach jest pod spodem taka gruba skóra... w w srodku czasem az sie prosi o wyciskanie tego... ale tylko czasem.
Wiec teraz pasuje chyba jakis srodkiem na bloizny i przebarwienia ładować na to ?!
teraz smaruje caly czas linomagiem i to chyba nawet troche skutkuje ale baaaaaardzo powoli...
CZytalem chyba wszystkie topici na forum o bliznach i przebarwnieniu no i znalazlem cos takiego: acne derm działa na tradzik, przebarwienia, blizny.
:P
Wiec mam teraz to stosowac?? To jest na recepte?? FAjnie bo jest napisane ze acne derm działa na tradzik, przebarwienia, blizny czyli to takie ze do wszystkiego :].
Podradzcie mi cos proszem.
A do dermatologa nie ide bo nie chodzilem do prywatnego ale do jakiegos na darmo to nawet szmata nie popatrzyla na mnie tylko odrazu sie wydarmła i wogole...
Podrazwiam ;D:)

Aha jeszcze jedno. Strasznie mi golenie przeszkadza w tym walczeniu z tymi przebarwieniami i zgrubieniami ale naszczescie jest ich malo w okolicach w ktorych sie gole. Licze na szybką odpowiedz bo chcialbym jutro juz kupic jakies cos to mi pomoze. Tylko musisz oska expercie xD doradzic. No i zeby sie efekt nie zje...ł taki jaki jest narazie ... :]

Zmieniony przez - JohnyJohny w dniu 2007-03-21 21:36:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Postaram się w skrócie odpowiedzieć
Dobrze,że myjesz twarz wodą bez chloru i pomaga Ci to,ale ja bym dodała do tego jakiś łagosny środek do mycia twarzy np.Cetaphil lub Phisiogel bo w ten sposób pozbędziesz się brudu,kurzu i łoju z twarzy.
Linomag jest maścią, która ma regenerować i natłuszczać skórę, bo zawiera odpowiednie do tego celu składniki.Ja zmieniłabym na jakiś krem do twarzy odpowiedni do Twojej cery(pewnie masz tłustą lub mieszaną).A linomagiem smarowałabym punktowo lub na noc jako regeneracja bo nie wiem czy nie będzie powodował u Ciebie zatykania porów skórnych
Acne derm jest maścią złuszczającą i na receptę( o ile się nie mylę) więc będziesz musiał się wybrać do dermatologa.Może go zmienisz na innego jak masz możliwość. Może powiedz konkretnie o co CI chodzi.
Dobrze,że wiesz,że nie wolno wyciskać a te zmiany trądzikowe jak i blizny będziesz mógł smarować sobie ta maścią
Faktycznie jest on używany przy trądziku pospolitym,zmianach barwnikowych skóry, przebarwieniach pozapalnych.
JAk coś więcej chcesz na podobny temat to możesz zapytać się tutaj:
https://www.sfd.pl/Głównie_chodzi_o_ISOTREXIN_Trądzik_-t315590.html
autor postu odkrył dla siebie odpowiedni środek na trądzik
Przy goleniu musisz uważać na te miejsca by ich nie ,,zaciąć'' maszynką do golenia
No i ja nie jestem Oska

Zmieniony przez - ona1983 w dniu 2007-03-21 21:58:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
alee szybka odpowiedz woooow ! super !. Kurde jak do demratologa to do tego samego pewnie pojde;/ ***uta;/ ***utke sie znaczy... ale to pewnie z 2 tygodnie zejdzie...
a jak sie stosuje to Cetaphil lub Phisiogel ? Czy ja wiem czy mi to potrzebne ... ale jak nie pogorszy a ma polepszyc to czemu nie !!. Skóre to neiwiem jaka mam eh:( pewnie taka w sam raz xD bo chyba nie jest taka zla:D:D:D.
Wiem jedno ze gdyby nie te zasrane golenie to bylo by za***iscie... a tak to ...........
Ona dalej niewiesz o co mi chodzi ?? w sumie to sam nawet neiwiem ! bo sie na tym nie znam a bez zdjecia to nie da sie chyba tak opisac; ((((((((.
Chyba sprobuje tego Acne Derma co? Tylko trzba isc do dermatolog. Bo Acne dziala na blizny przebarwienia i w dodatku na trądzik, a to dobra sprawa.
Jakie masz tam jeszcze dobre rady ?:).
CZesto na tych przebarwieniach i zgrubeniach mam jakies takie ropne coś ale to jak sie gole lub doty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 780
Ona mam pytanie jak gole sobie twarz to musze cos robic aby sie syfki nie rozprzestrzenialy?? i wlasnie jak sie ogole to jak mi odrastaja wloski to czasami mi wyskakuje jakies podraznienie chyba od czego??Prosze o rade
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z okiem

Następny temat

POMOC DLA ANI

WHEY premium