SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybrzuszenie w środkowej części piersi

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1980

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 118
Witam. Posiadam widoczne wybrzuszenie na środkowej górnej częsci prawej piersi, widoczne na zdjęciach. Piszę wybrzuszenie bo bo guzki raczej są bardziej owalne i wystające.

Patrząc po zdjęciach z perspektywy miesiecy widzę, że to wybrzuszenie powiększyło się. Co dziwne znajduje się ono tylko z jednej strony.

Dodam jednak, że trenuję około 3-4x w tygodniu w tym klatkę i jej środkową część. Przyjmuję suplementy i nie brałem żadnych sterydów. Wybrzuszenie to nie boli mnie w żadnym stopniu, nawet przy wykonywaniu ćwiczeń.

Moje pytania w związku z tym wybrzuszeniem:
1. Czy znajduję się w miejscu mojej narośli(wybrzuszenia) jakis staw, mięsień itp. co mogło by wskazywać np. iż źle wykonywalem jakieś cwiczenie?
2. Czy może mieć to zwiazęk np z pęknięciem kości, urazem znajdującej sie w tym miejscu części szkieletowej?
3. Czy może to być jakiś guz, narośl, chłoniak, tłuszczak itd?
4. Co warto z tym zrobić, udać sie do specjalisty? Czy jednak jest to niewątpliwie efekt ćwiczeń?

Dziękuję za odpowiedz.








Zmieniony przez - Szmycu w dniu 2014-08-11 00:54:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
Pewnie jakis tluszczak. Wizyta u lekarza cie nie ominie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Miejsce to jest jednym z przyczepów początkowych mięśnia piersiowego wielkiego. Za nim znajdują się chrząstkozrosty łączące żebra z mostkiem. Jeśli palpacyjnie wyczuwasz zgrubienie, które nie jest twarde, tylko powiedzmy o takiej konsystencji jak mięsień, to może świadczyć o przykurczu tego aktonu mięśnia piersiowego większego. Jeśli wypukłość jest twarda, porównywalna z kostną strukturą, to może przemieszczeniu uległo żebro względem mostka. Jeśli faktycznie przeszkadza Ci to w życiu, to możesz zrobić prześwietlenie tego miejsca RTG, czy MRI, co da odpowiedź na Twój problem. Pozdrawiam.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 118
Moja diagnoza po tomografii klatki:

Zniekszczalcenie zarysow powierzchni stawowych tworzacych stawy mostkowo-bojojczykowe po obu stronach, z poszerzeniem szpary stawowej oraz drobnymi nadżerkami w podchrzęstnych czesciach kostnych, podobne zmiany widoczne są w okolicy przyczepu chrzęstnej częsci przyczepu 1-go żebra po stronie prawej do mostka. Obraz sugeruje zmiany zwyrodnioeniowe (ukł choroa tkanki łącznej?).

Dość nieciekawie to brzmi, skierowali mnie do reuamatologa z tym.

Ale rzeczywiscie okazuje sie, że ta kulka to -> Zniekszczalcenie zarysow powierzchni stawowych przyczepu chrzęstnej częsci przyczepu 1-go żebra po stronie prawej do mostka

Możliwe, że to zebro sie przesunelo?

Zmieniony przez - Szmycu w dniu 2014-09-29 19:01:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ćwiczenia na VMO?

Następny temat

Nerw Strzałkowy

WHEY premium