SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wiele pytań - podstawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1432

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Waga

60

Wzrost

175-180

Cel treningowy

Schudnąć, zwiększyć siłę, wyrzeźbić ciało

Staż treningowy na siłowni

Nie chodzę, nie chodziłem i nie będę chodzić na siłownie.

Uprawiane inne sporty

Pływanie, bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Ciężarki 3kg na rękę (wiem - mało, ale jeśli koniecznie będzie potrzeba, mogę kupić nowe)

Dieta

redukcyjna

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Mam pewne problemy z sercem. Nie są one jakoś bardzo poważne, mogę wykonywać większość sportów (choć nie profesjonalnie), ale niestety muszę ograniczać wysiłek i odpoczywać, gdy jestem bardzo zmęczony

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 50
Witam wszystkich. Od długiego czasu śledzę wasze forum z mniejszym, lub większym zainteresowaniem, jednakże nagromadziłem tyle pytań na temat ćwiczeń i diety, że postanowiłem założyć konto.

Postanowiłem pływać 3 razy w tygodniu i wykonywać te oto ćwiczenia, również 3 razy w tygodniu - Plan treningu dla początkujących

Ułożyłem sobie taki plan:
Poniedziałek - Basen 1h
Wtorek - Trening dla początkujących
Środa - Basen 1h
Czwartek - Trening dla początkujących
Piątek - Basen 1h
Sobota - Trening dla początkujących
Niedziela - odpoczynek

Czy jest to dobry plan, czy coś w nim zmienić?

Następnym problemem jest oponka na brzuchu gdy siadam. Gdy stoję jest ona nie widoczna, a moja sylwetka wygląda prawie dobrze (nie licząc małych boczków), jednakże gdy siedzę jest ona bardzo widoczna. Czy jeśli będę wykonywać ćwiczenia na brzuch i dorobię się jako takich mięśni na nim, to ona zejdzie, czy jest ona efektem tylko zbyt dużej ilości tłuszczu?

Kolejne pytania są związane z pływaniem i bieganiem. Czy po basenie muszę się rozciągać (nie mam po nim zakwasów, choć czasem czuję lekkie zmęczenie mięśni)? Czy pływając przez ~rok moja sylwetka się zmieni? nie chodzi mi tu o zrzucenie zbędnych kg, a o zarysy mięśni/rozszerzenie klaty. Wiem, na pływaniu masy nie zbuduje, ale chodzi mi bardziej o rzeźbę. Czy mogę czasem pływać i biegać w jednym dniu, czy będzie to zbyt dużo, jak na początek? Jak mogę zwiększyć moją kondycje w pływaniu kraulem? Czy ona sama się z czasem wyrobi? Na razie umiem przepłynąć tylko 50m, a potem muszę sobie odpocząć chwile, stojąc w wodzie. Czy lepiej pływać na zmianę na plecach i kraulem, czy tylko kraulem? Jeśli nie będę mógł pójść w dany dzień na basen, to czy mogę zastąpić go bieganiem? Lepiej biegać szybko, a krótko i odpoczywać idąc, czy długo a wolniej?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Mówiłem, że od wyglądu brzucha zależy głównie dieta i poziom bf. Boże, co to za pytania w ogóle... Jak chcesz wyrobić kondycję jak nie możesz się przemęczać? Co do mięśni mówił, czytasz co piszę? Nie ma po co biegać i pływać w jednym dniu. Staraj się po prostu pływać z każdym dniem coraz więcej i tyle. Zadajesz takie pytania, na które nie ma odpowiedzi, bo czego ty chcesz? Mięśni nie wyrobisz dużych a tylko sobie zaszkodzisz.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Zanim zaczniesz robić cokolwiek, to byłeś u lekarza i dowiedziałeś się, czy możesz ćwiczyć na siłowni?

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 50
Niestety, nie mogę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Cóż, w takim razie zastanów się, czy sylwetka jest warta zdrowia... Nie ma co ryzykować. Mówił, że w ogóle nie ma szans czy aktualnie nie możesz? Pytałeś się o basen?

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 181 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8650
Swoją drogą, niektórzy lekarze w każdym wypadku nie pozwalają ćwiczyć na siłowni, twierdząc, że to nienaturalne i złe w każdym stanie, znam to. Idź do innego, kogoś odpowiedniejszego i jeśli nie będzie umiał sensownie poprzeć swojego zdania, to szukaj dalej.

Tak, twierdzę, że niektórzy lekarze są niekompetentni, ogień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
@Up to prawda, zawsze tak jest, dlatego lepiej zasięgnąć opinię paru lekarzy.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 50
Siłownia odpada do 18 roku życia na pewno, później się zobaczy. Pływać mogę, praktycznie bez przeszkód (dlatego tak się tego sportu uczepiłem między innymi), aczkolwiek ja was nie pytam panowie o to co mogę, a co nie mogę - bo to wiem. Chce odpowiedzi na wyżej zadane pytania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Nikt nie będzie miał Cię na sumieniu. Przynajmniej nie ja.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 50
O co ci w ogóle chodzi...posty chcesz sobie nabić, czy jak? Nikt mnie na sumieniu mieć nie musi, proszę tylko o odpowiedzi na pytania...dobrze wiem co mogę robić, a czego nie mogę, więc przestań pisać w tym temacie, jeśli nie umiesz mi odpowiedzieć. Czy ja się pytam czy mogę ćwiczyć na siłowni, tudzież pływać/biegać? Nie. Więc o co to halo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
W wieku 16 lat każdy jest najmądrzejszy.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 50
Czyli wszystko jasne, naprawdę zależy ci tylko na nabiciu postów. Nie jestem najmądrzejszy...ba, mogę nawet powiedzieć, że jeśli chodzi o trening i diety to jestem jednym z najmniej poinformowanych ludzi na tym forum.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy trening ok i czy można inaczej ustawić ?

Następny temat

Plan treningowy do poprawy

WHEY premium