SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Weider - Power Starter Powder

temat działu:

Weider

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5692

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 6821 Napisanych postów 144199 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1161429


Power Starter Powder

Opis
ODŚWIEŻAJĄCY, ENERGETYZUJĄCY I POBUDZAJĄCY z wysoką zawartością TAURYNY I KOFEINY

W jego skład wchodzi fruktoza oraz dwa stymulanty: tauryna i kofeina

- Tauryna. Po raz pierwszy wyizolowano ją z żółci byka ponad 180 lat temu, stąd jej nazwa (od łacińskiej nazwy tego zwierzęcia – „Taurus”). Powstaje z rozpadu aminokwasu siarkowego, cysteiny, i zaliczana jest do aminokwasów nieproteogennych, czyli nie budujących białek. Nie zawiera w sobie grupy karboksylowej, ale jej rodnik pochodzi od nieorganicznego kwasu siarkowego. To decyduje o jej niezwykłych właściwościach.

Zwiększa rozpuszczalność kwasów żółciowych, a co za tym idzie poprawia ich zdolności emulgujące tłuszcze w przewodzie pokarmowym.

Stymuluje trzustkę do wytwarzania i uwalniania insuliny, ale w inny, mniej obciążający ten organ sposób niż glukoza - wpływając na receptory zlokalizowane w błonie komórek trzustkowych. Nadmiar glukozy może prowadzić do uszkodzeń komórek trzustkowych i - z czasem - do ich niewydolności (cukrzycy). Natomiast tauryna ochrania, regeneruje i usprawnia komórki trzustkowe. A także regeneruje receptory insulinowe i znosi insulinooporność - zwiększając wrażliwość tkanki mięśniowej na anaboliczną aktywność insuliny.

Hamuje uwalnianie hormonu przysadkowego ACTH, który stymuluje syntezę kortyzolu i serotoniny. Dzięki temu powstaje mniej hormonów katabolicznych, co stanowi kolejny mechanizm odpowiedzialnym za antykataboliczne właściwości tauryny. Pomaga także transportować kreatynę do mięśni, co powoduje ich rozwój.

Wpływa pozytywnie na funkcje poznawcze i pomaga w nauce poprzez zwiększenie metabolizmu komórek glejowych, a przez to i neuronów, uczestnicząc w ich odżywianiu.
Komórki glejowe biegną wzdłuż nerwów i biorą udział w syntezie i wydzielaniu niektórych neuroprzekaźników.

Uważana jest przez niektórych za anabolik podobny do hormonu. W niektórych badaniach obserwowano efekty anaboliczne, wywoływane przez siarczki, bez współudziału insuliny. Podejrzewa się także, że tauryna ma wpływ na stymulację wydzielania hormonu wzrostu (GH). Jej aktywność mózgowa koncentruje się na neuroprzekaźniku - gamaaminomaślanie, który odpowiada za wytwarzanie i uwalnianie somatotropiny. Uważa się więc, że tauryna stymuluje somatotropinę, chociaż wymaga to dalszych badań. Współdziałając z insuliną, somatotropina nasila swoją aktywność anaboliczną względem tkanki mięśniowej, a znosi względem tkanki tłuszczowej. Dla dbających o zdrowie ludzi aktywnych fizycznie może być skuteczną i zdrową alternatywę w stosunku do hormonalnych środków dopingujących.

Obliczono, że organizm ludzki potrzebuje około 4 g tauryny dziennie. Połowę otrzymuje z pożywieniem, a brakująca część pozyskiwana jest przez rozkład cysteiny. Oszacowano, że dla wytworzenia 1 g tauryny, trzeba zużyć 120 g suchej masy mięśniowej. A więc dostarczając 1 g tauryny w postaci suplementu, jesteśmy w stanie zaoszczędzić 120 g białek mięśniowych. Naturalnym źródłem tauryny jest mięso, szczególnie podroby (wątroba), ryby, małże.

- Kofeina jest czynnikiem termogennym, przyczynia się do zwiększenia ciepłoty ciała, co powoduje intensyfikację przemiany materii. Tak jak guarana, zwiększa rozkład kwasów tłuszczowych, powodując ich natychmiastowe wykorzystanie w celach energetycznych. Co ciekawe, przemiana tłuszczu na energię jest o 30% wyższa, gdy kofeina z guaraną przyjmowane są przed treningiem, czy to siłowym, czy to aerobowym. A teraz zła informacja dla zwykłych amatorów kawy: stymulowany przez kofeinę rozkład komórek tłuszczowych i ich spalanie na energię zachodzi tylko podczas wysiłku fizycznego!
I coś dla uczących się: intensywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej na energię powoduje „oszczędzanie” glukozy i glikogenu, dzięki czemu, przez dłuższy okres czasu, utrzymuje się ich podwyższony poziom we krwi Jest to stan bardzo korzystny dla mózgu, który pracuje na glukozie. A więc sprzyja to lepszemu myśleniu.

- Witamina B1 – wyodrębniona z otrąb ryżu w 1927 w związku z badaniami nad chorobą ber-beri, nękającą mieszkańców Dalekiego Wschodu, więźniów i marynarzy. Okazało się, że jedną z jej przyczyn było spożywanie pozbawionego łusek, polerowanego ryżu. Witamina B1, czyli tiamina, stanowi istotny czynnik w reakcjach spalania węglowodanów w komórkach. Istnieje także ścisły związek pomiędzy zapotrzebowaniem na tę witaminę, a ilością dostarczanej energii. Szczególnie ważną rolę pełni witamina B1 w czynnościach i regeneracji układu nerwowego. Dlatego jest ona ważnym składnikiem odżywki Power Starter.

Ponadto, wzmaga czynność acetylocholiny, działa synergicznie z tyroksyną i insuliną, pobudza wydzielanie hormonów gonadotropowych.

Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę B1 występuje u osób ciężko pracujących fizycznie, sportowców, kobiet ciężarnych, a także u ludzi palących papierosy, nadużywających alkoholu i spożywających duże ilości cukru.

I jeszcze ciekawostka: ludzie z niedoborem tiaminy często padają ofiarą komarów i innych owadów. Przyczyną jest niższy poziom substancji odstraszających owady w skórze.

- Witamina B3. Jako kwas nikotynowy znana jest od 1867 r, ale jej znaczenie zdrowotne odkryto tuż przed I Wojną Światową, w trakcie badań nad pelagrą (rumieniem lombardzkim) – chorobą skórną, której przyczyną były niedobory witaminy B3 spowodowane jednostronną dietą opartą na kukurydzy, która akurat tej witaminy nie zawiera. Witamina B3 (niacyna lub witamina PP) - służy do syntezy takich hormonów jak testosteron, insulina czy estrogeny. Wpływa na układ nerwowy, pokarmowy oraz na stan skóry. Odgrywa znaczny wpływ w przemianach węglowodanów, tłuszczów i białek, a więc w przemianach metabolicznych mających na celu uwalnianie energii, przez co jest przydatna w preparatach typu Power Starter.
Zapewnia stały poziom cukru i cholesterolu we krwi. Dodatkowo obniża ciśnienie, uśmierza ból głowy i zapobiega migrenom. Odgrywa kluczową rolę w produkcji neuroprzekaźników. Przyczynia się do właściwego krążenia krwi w układzie krwionośnym, a przez to poprawia dopływ krwi do mięśni.
Jej główne źródła pokarmowe: produkty mleczne, chudy drób, halibut, łosoś, tuńczyk, wzbogacone przetwory zbożowe i ziarna oraz drożdże browarnicze.
Zalecane dawkowanie

Należy spożyć 20g produktu na 20minut przed treningiem.
Wartości odżywcze

SKŁADNIKI AKTYWNE Power Starter Powder
Porcja 20g
Ilość porcji w opakowaniu 20
Opakowanie 400g
Zawartość jednej porcji zaw:
Białko 2g
Węglowodany 11,8g
Tłuszcz <1g
Witamina C 60mg
Witamina B1 1,4mg
Witamina B3 18mg
Witamina b12 1 µg
Magnez 90mg
Tauryna 2g
Kofeina 160mg
Inozytol 100mg
Wartość energetyczna 66kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Weider - Protein 80 Plus

Następny temat

Weider - Premium Whey Protein