SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wanderlei Silva - kilka wypowiedzi!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6876

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
AHAHAHAHAAAAAAAAAAA Wandzik dał czadu , ja nie moge,po co takie gadki żenujące, takie stroszenie piórek jak podwórkowy niedopieszczony kogucik.naprawde wg mnie to wprost głupie....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
to z "pół dupy zza krzaka" - to też moje autorstwo - po prostu zachowałem sens wypowiedzi utrzymując polskie realia bo wypowiedź Waldka była w takim tonie
Plandek: fajny ten Homer-Wand

Wrzucam jeszcze wywiadz tatame, niestety nie dam rady go dziś przetłumaczyć, ale w dziale jest sporo fanów Waldka, więc na was liczę

---------------------------------------------------------------------------

In search of one more belt



Known by his courage and because he never picks who he fights, the pride middleweight champion travels to japan for the final stage of this years gp. Now in a different category, the Open Weight. "It will be the most difficult challenge of my life" silva said. the lesser fighters have lost only the strongest remain. "Champions can be any one of the four ", said the pride Middleweight champ . This Tatame reporter went to Curitiba to see wanderlei silva train for a day . Silva did Boxing training , wrestling ,and moy thia in the morning and did heavy physical training with his trainer ,Rafael Alejarra, in an academy he built in his house, Wanderlei granted us this interview

How it go with the preparation of the muay thai?

My injury of the rib disturbed very much, I hurt it in my first training of moy thia. Now I am already 100 % doing muay thai, Wrestling, Jiu-jitsu, i am managing to do everything. Shogun has me helped very much in the trainings, yesterday even he gave me a knock down, with a kick in the nose, an unthinkable thing. He is returning very well, you can't even tell that he was hurt. I train alot with shogun. I think next year will be the year of "shogun", but this year is mine.

What you did from different in terms of preparation for the GP Open Weight?

I gave great emphasis to physical preparation. After mounting an academy at my home, it brought my physical trainer Rafael Alejarra of Cheerful Oporto to live at my home. We did a lot of work with new equipment always aiming at the movements of struggle aiming to gain a little more of muscular mass, explosion and to try to fight the maximum of possible time with more forces and more speed, still I am going to punch the faces of ppl bigger then me. I had already done a preparation for the first fight and now i am healthy. I weigh around 99 kg.

what are your plans for your next fight in the gp?

I am going to catch the Mirko of face, which is a strong face, he is one of the biggest fighters in pride, If I manage to submit him or even knock him out, it will be a good night for me. I am going for that. i did good in the first fight against him and now I am stronger, more experienced. I am starting to enter my prime, i have one
alone physical trainer, I have a team with several technicians who train me daily. I think that mirko is more cunning also, he learned Jiu-jitsu with the Werdum, who is very good fighting on the ground. I think that if I to manage to pass his guard, it is going to be easier for me. But I am not going my training based only on that, therefore I am doing a good preparation standing up, which is how I like fighting. The great thing about the GP is that you have to fight with everything and at the same time fight for the second fight of the gp. I think that this will be the most difficult challenge of my run. He weighs 110 kg, he has a very strong kick, thats why it is complicated,i have to be clever, and intelligent.

what do you think about pride and the ufc working together?

I think it is good. They are plaining very good and interesting fights for the public. I like it because the challenge is bigger , the more ppl that see me fight, the more fans i will acquires. that is the history of the me? If you train, you know that you can face anyone, however big the adversary is. i do not know if i will win or loose, but either way you have mto be a real man to do that. alot of times I fought with doubt, many people said i wan't good enough to win, which is not good... But you have to always try. I am there, still living, working more than ever.



Cro Cop made a comment about you saying that he ill beat you quickly and that he will beat Barnett in the last round. What do you think about him saying that about you?

Oh, the fact is that not even fish run their mouths like this. He knows that if he fights me or Minotauro, he already lost if he thinks it will be an easy fight. But he can think whatever he will think ,that he will win easly,we will see who is the best fighter when we fight

Do you think the heart of the Brazilian fighter is different?

Certainly,the brazilian heart is always different. It manages to suffer the worst situations... The Brazilian are this way, when a fighter manages to do well here in Brazil, he can be a champion at any place of the world. you have trainings partners there in the academy that are much better than the ppl you fight. ppl who do well here end up making alot of money to fight

Who do you think is going to win this 83kg GP ?
, I didn't even know Kang and he appeared, and beat Ninja... But in the first three minutes of a fight, it is very complicated, any one can take a bomb to the face. ninja was my favorite to win the gp but it has to be Paulão now, he is quite strong, this a very hard tournament.

What do you think of the world bjj championship?


I spent a lot of cash, but it was worthwhile. I had never gone in an event like that one, and i wanted to see how it was. I found that the fighters are of a high level, they are very good, professional athletes. I was bothered only when ppl knew my face. I think that fighting has to pay. To fight only for the medal is punk, it lessens the value of the fighter. I did not know that Xande (Brook) was there, he is one fighter super popular, he is a really good person, he managed to beat Roger Gracie. at the fights i regreat not having my school there to recruit good fighters.

how did the jiu-jitsu public treat you?

very good ,today there is no rivalry. There were alot of good people and I was very recognized, even in the street. In the hotel, in the street, in the restaurant, i was recognized every were. i got treated very good in the city.

At last who will be the hard work of the Kick Boxing?



It is the Shogun itself. He is very big, very strong. He grew thin for gi training and even so he still weighs 101 kg

Sakuraba came again to train with you. what do you think about a possible fight between him and Rickson?



I think that Sakuraba is a fighter that does everything, with kicks and on the ground.he has great endurance. if sakuraba trains for straight, it is going to a hard night for Rickson. Rickson is alot older and he will not be prepaired for todays mma, the legend is going to fall.

It seems that the Paulão trained with the Rickson and was impressed by his ground...



Rickson must be really good, because Paulão is good on the ground, but Jiu-jitsu is not mma. Jiu-jitsu alone will not work for mma, you need to be good at punching, you need to be good at kicking and Sakuraba is very good at both. Rickson is going to need to start training for the technical part of mma.


tatame.com.br

Zmieniony przez - Marian.B. w dniu 2006-09-03 09:25:30

Zmieniony przez - Marian.B. w dniu 2006-09-03 09:46:54

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1984
"Kiedy w oktagonie mówiłem mu to, on stał posrany ze strachu przede mną." - Jeśli którykolwiek zawodnik wypowiada się w ten sposób, wypowiedź ta nadaje się tylko i wyłącznie do działu "Humor". Wand wypowiadając te słowa myślał chyba o swoich 14 - 16 letnich fanach, bo tylko oni docenią te wypowiedzi

"Tak się wk..wiłem, że poszedłem poćwiczyć moim ulubionym młoteczkiem",
"Mówiłem mu: stary, CroCop ci j**nie i pójdziesz spać" - E.Fedor

http://youtube.com/results?search_query=pudzian czyli koks po polsku&search=Search 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
To akurat było w tym tonie

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1337
moy thia jest rozwalajace w tym artykule

ŁKS ŁÓDŹ

Wanderlei Silva Fan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 452 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3673
Ja też licze że ktoś to przetłumaczy-zauważyłem,że Wand trenuje do każdej następnej walki tak ciężko jak nigdy dotąd-śmieszne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 482 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1835
Dlaczego do dzialu humor ? Wand poprostu chcial powiedziec jaka byla sytacja a ze uzyl niezbyt estetycznego zwrostu to jesgo sprawa ... mozesz sobie przetlumaczyc to w ten sposob ; ze keidy stalem na przeciwko jego twarz byla pelna strachu lub kiedy stalem naprzeciwko jego on bał sie mnie .... niewidze w tym nic dziwnego ...

....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
w dosłownym tłumaczeniu błoby, że "Chuck robił się żółty" - czy coś takiego. Kolor żółty to oznaka strachu, ale nie u nas... Jakbym to przetłumaczył dosłownie, to byłoby bez sensu - nieprawdaż? U nas się mówi inaczej, więc żeby zachować sens, zmieniłem

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 688 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12887
W poszukiwaniu kolejnego pasa.

Znany ze swej odwagi i tego, ze nie wybiera sobie przeciwnikow, mistrz PRIDE wagi sredniej wyjezdza do Japonii na ostatnie starcie w tegorocznym GP. Teraz w innej kategorii wagowej - Open Weight. "Bedzie to najtrudniejsze wyzwanie w moim zyciu" - powiedzial Silva. Slabsi fajterzy odpadli, pozostali tylko najsilniejsi. "Kazdy z tej czworki moze zostac mistrzem" - mowil mistrz sredniej PRIDE. Reporter Tatame udal sie do Curitiby aby przez jeden dzien ogladac trening Wanderleia. Silva trenowal boks, zapasy i MT z rana i zapodal bardzo ciezki trening silowy wieczorem ze swoim trenerem, Rafaelem Alejarra, w sekcji ktora wybudowal we wlasnym domu. Wand udzielil nam wywiadu:

Jak idzie przygotowanie MT ?

Moj uraz zebra bardzo rozregulowal trening. Doznalem go podczas mojego 1go treningu mt. Teraz jade juz na 100% mt, zapasy, bjj i daje rade ze wszystkim. Shogun bardzo pomaga mi w treningach, wczoraj nawet mnie znokdownowal (:D) kopniakiem w nos, rzecz nie do pomyslenia. Powraca w swietnej formie, nie widac nawet, ze mial uraz. Duzo trenuje z Shogunem. Mysle ze nastepny rok bedzie "rokiem Shoguna", ale ten rok jest moj!

Co oprocz tego zrobiles w kwestii przygotowania do OWGP?

Duzy nacisk klade na przygotowanie fizyczne. Po wybudowaniu sekcjii w moim domu sprowadzilem mojego osobistego trenera, Rafaela Alejarra, aby zamieszkal u mnie (!!). Duzo pracowalismy z nowym sprzetem zawsze majac na uwadze poprawe ruchow w walce, zdobycie troszke wiekszej masy miesniowej, wybuchowosci i abym mogl walczyc jak najdluzej na najwyzszych obrotach, bede w koncu walil po ryju ludzi wiekszych ode mnie. Skonczylem juz przygotowania do 1 walki i jestem zdrowy. Waze okolo 99kg.

Jakie sa twoje plany odnosnie kolejnej walki w GP ?

Zamierzam zlapac Mirko, on ma twardy leb, jest jednym z najwiekszych fajterow w PRIDE. Jesli uda mi sie go poddac, lub nawet znokautowac, to bedzie to dla mnie neizly wieczor. I pojde na to. Wypadlem niezle w pierwszej walce z nim, a teraz jestem silniejszy, bardziej doswiadczony. Wchodze teraz w moj najlepszy okres, mam osobistego trenera fizycznego, druzyne z kilkoma technikami, ktorzy trenuja mnie na codzien. Mysle ze Mirko tez sie wycwanil, cwiczyl BJJ z Werdumem, ktory swietnie walczy w parterze. Mysle, ze jesli uda mi sie przejsc jego garde, bedzie mi latwiej. Oczywiscie nie opieram swojego treningu tylko na tym, robie dobre przygotowanie do stojki, bo tak lubie walczyc. Swietna sprawa w GP jest to, ze musisz stoczyc 2 walki jednego wieczoru.
Mysle, ze jest to najwieksze wyzwanie mojej kariery, on wazy 110kg, ma bardzo mocne kopniecie, dlatego sprawa nie jest taka prosta i musze byc sprytny i inteligentny (w walce).

Co myslisz o wspolpracy PRIDE i UFC?

Mysle, ze to dobrze. Planuja dobre i przyciagajace publicznosc walki. Lubie to, poniewaz im wieksze wyzwanie, im wiecej ludzi oglada moje walki, tym wiecej zyskuje fanow. To moja historia - jesli trenujesz, wiesz, ze mozesz stawic czola kazdemu, niezaleznie od tego, jak wielka towarzyszy temu szopka. Nie wiem czy wygram, czy przegram, ale aby stanac do walki musze byc prawdziwym facetem. Wiele razy walczylem z watpliwosciami, wielu ludzi mowilo ze przegram, ale zawsze trzeba probowac. I oto jestem, ciagle zyje i trenuje ciezej niz kiedykolwiek.

Crocop powiedzial o tobie, ze pokona cie szybko a potem rozprawi sie z Barnettem w ostatniej rundzie (GP, nie walki - tsnm). Co sadzisz o tym co powiedzial na twoj temat?

(tu idzie jakis idiom, o wielkiej gebie CC). On wie, ze jezeli bedzie walczyl ze mna lub z Mino, to z miejsca przegra, zakladajac ze walka bedzie lekka. Ale niech sobie tam mysli co chce, ze wygra z latwoscia, zobaczymy kto jest lepszy podczas walki.

Myslisz ze serce (do walki-tsnm) Brazylijskiego fajtera jest inne?

Zdecydowanie, Brazylijskie serce zawsze jest inne. Moze przetrzymac najciezsze sytuacje. Jesli Brazylijski fajter daje rade tu, w Brazylii, to moze byc mistrzem wszedzie na swiecie! Trenujesz w sekcjii z lepszymi, niz ci, z ktorymi musisz walczyc. Ludzie z tad, ktorzy niezle daja sobie rade, zarabiaja potem niezle pieniadze.

Jak myslisz, kto wygra GP 83kg?

Kanga nawet nie znalem, a on pojawil sie i pokonal Ninje... Ninja byl moim faworytem, ale teraz bedzie to Paulao, jest dosc silny. To bardzo ciezki turniej.

Co myslisz o mistrzostwach swiata bjj?

Wydalem duzo kasy, ale bylo warto. Nigdy wczesniej nie bylem na takim wydarzeniu, i chcialem zobaczyc jak to jest. Zobaczylem, ze fajterzy sa na niezwykle wysokim poziomie, to profesjonalisci. Bylem nieco dreczony gdy ludzie rozpoznawali moja twarz. Mysle, ze walczenie musi tym odplacac. Jesli ktos walczy wylacznie dla medali, to dla mnie bezsensowne i umniejsza wartosc fajtera. Nie wiedzialem ze Xande (Brook) tam byl, jest to mega popularny fajter i bardzo dobry czlowiek. Udalo mu sie pokonac Rogera Gracie. Zaluje ze nie bylo tam ludzi z mojej szkoly, aby zwerbowac dobrych fajterow.

Jak traktowala cie publicznosc jj ?

Bardzo dobrze, nie ma dzis juz rywalizacji. Bylem rozpoznawany wszedzie, na ulicy, w restauracji, w hotelu.

(wchodzi Shogun - dop tsnm)
To Shogun we wlasnej osobie. Jest wielki i silny, zeszczuplal do treningu gi, ale nadal wazy 101kg.

Sakuraba powrocil by trenowac razem z toba. Co myslisz o jego potencjalnej walce z Ricksonem (gowno prawda - tsnm; pytanie chyba do Wanda, nie wiem po***** ta wstawka z Shogunem, ale tak bylo w oryginale)?

Mysle, ze Sakuraba to fajter, ktory daje rade ze wszystkim (przekrojowiec). Ma kopniecia i niezly parter. Ma swietna kondycje. Jesli Sakuraba porzadnie przytrenuje, to bedzie dla Ricksona ciezki wieczor. Rickson jest o wiele starszy i nie bedzie przygotowany na wspolczesne MMA, legenda upadnie.

Wyglada na to, ze Paulao trenowal z Rickim i byl pod wrazeniem jego parteru...?

Rickson musi byc bardzo dobry, bo Paulao jest dobry na glebie, ale jj to nie mma. Samo jj nie wystarczy do walki mma, musisz umiec dobrze uderzac i kopac, a Saku umie jedno i drugie. Rickson musi zaczac trenowac technike pod mma.

tatame.com.br
tlumaczenie moje
tlumaczylo sie cholernie zle, bo w oryginale bylo wiecej bledow jezykowych niz ortograficznych w wypowiedzi groma1234 :D.

-|||---sporo---|||-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 835 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7989
Szkoda, że w TV nie puszczą tego na żywo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poszukiwany jest Trener

Następny temat

K-1 Polska - Maj 2007

WHEY premium