SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WITAMINY : multiple sport czy vit-min plus

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 478 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20004
Na pewno nie warto brać podwójnych dawek Vita-Min Plus. Vita-Min Plus ma symboliczne ilości witamin z grupy B. Dla sportowców ważne są witaminy z grupy B (można nawet kupić w postaci osobnych suplementów). Większe zapotrzebowanie mają zawodowi sportowcy (dobrze to wytłumaczył faftaq). Sądzę więc, że nazwy tych suplementów przemawiają same za siebie.

Ja obecnie stosuję tylko witaminę C. 1g dziennie to koszt 5zł/miesiąc.

Zmieniony przez - Kreatynek w dniu 2009-12-08 19:42:22

Pomogłem? - Kliknij: https://db.tt/QJPATJaZ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ok

zeby nie bylo - ja się nie wypowiadałem poki co czy nalezy brac witaminy i jakie nalezy brac

ja jedynie zwrócilem uwagę, ze:

- nawet nadmiar wit rozp w wodzie moze byc niekorzystny dla zdrowia
- nie jest taz, ze gdy ktos cwiczy/duz cwiczy ma wielokrotnie wieksze zapotrzebowanie na witaminy
- jest mozliwosc zaposkojenia zapotrzebowania organizmu na witaminy z diety

co do preparatów witaminowych - czasem stosuje. Aktualnie mam b-komples i wit c z rutozydem. Swego czasu mialem zenszen z witaminami olimpu + chela-min. Innym razem multiple.
Protestuję jednak przeciwko "obowiazkowej" suplementacji witaminami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja nie powiedzialem ze nie szkodzi ale trudniej jest przedawkowac niz te rozpuszczalne w tluszczach
faftaq jak koles przyjmowal 5000 kcal i to z dobrych zrodel to trudno zeby mial niedobory witamin, takze ciezko tu mowic ze cos jest komus niepotrzebne bo ten przypadek jest akurat idealny, malo kto ma tak dopracowana diete
ja osobiscie nie mam mozliwosci tak dopracowac diety a trenuje duzo i ciezko, podobnie jak autor watka wiec mysle ze suplementacja wit z grupy B to niezly pomysl. Kazdy musi sobie zrobic rachunek sumienia i pomyslec na jakim poziomie jest jego dieta, ja osobiscie wiem ze moja jest dosc kiepska pod tym wzgledem i watpie zeby autor watka mial tak dopracowana zeby pokryc zapotrzebowanie na wit i mineraly dla 8 treningow w tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ok.
jak najbardziej moze kupic witaminy

ja tylko podkreslam pewne kwestie które moim zdaniem - nie odpowiadaja rzeczywistosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 388
jak już pisałem zamówiłem już vita-min plus , akurat jeszcze ładna promocja jest bo kupujesz 2 opakowania , trzecie gratis.
Interesuje mnie raczej suplementacja stała , nie cykliczna ( to w końcu witaminy i minerały ). Trzeba dostarczać według mnie cały czas niezbędne dawki , a nie przez miesiąc mega a potem zmniejszasz kilkakrotnie. Chyba że ktoś chciał by suplementować się stale multiple sport , ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy wejść w tabele żywieniowe
(http://www.zdrowie.med.pl/witaminy/witb1_4.html)
i patrzymy :witamina B1 , Mężczyźni - 19-25 - aktywność fizyczna - DUŻA:
2.0 mg na dobę.

a z multiple dostarczałbym ponad 10 - krotnie więcej, bo dodać to co z pożywienia wpadnie. To ja dziękuję , może jak bym maratony biegał

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ja dorzucam witaminy sezonowo - np na redukcji, nieraz tez - gdy mocno kuleje u mnie dieta, ostatnio - po antybiotykoterapii. Czasem w wybrane dni dorzucam multiwitaminę (np po imprezie).

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-12-09 12:17:05
...
Napisał(a)
Usunięty przez faftaq za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 347 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7518
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Bez takich marketingowych bredni proszę tutaj.

Na swoj wlasny uzytek mozesz wierzyc temu panu z sekciarskiej nutrilite, podobie - mozesz wierzyc w cudowne srodki z mango gdynia, magiczna fasolke i czerwonego kapturka, ale publicznie nie namawiaj do wiary w takie bajki, bo jeszcze się ktos nabierze.

Od siebie radzę nauczyć sieodrózniać fikcje literacką (tutaj po prostu reklamę), od rzeczywistości.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-12-09 14:11:26

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-12-09 14:13:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
faftaq mowisz ze stosujesz b-complex, mozesz powiedziec jaki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
obojetnie jaki

z apteki za 3zł
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16 LAT, OSTROWIA, NO XPLODE, MUTANT MASS

Następny temat

Które białko najlepsze

WHEY premium