SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WAT - Wojskowa Akademia Techniczna

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 115698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 201
Chciałem się dowiedzieć czy ktoś wie jakie były progi punktowe na studia wojskowe w tym roku i w latach poprzednich? Najbardziej interesuje mnie chemia, ale wszelkie informacje się liczą Ogólnie jak się studiuje na WAT, jak to wygląda od środka.

Szukałem na forum, ale nie znalazłem potrzebnych informacji, jeśli coś przegapiłem prosiłbym link do danego tematu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6272 Napisanych postów 76036 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754887
Wybór studiów i naszej dalszej przyszłości często bywa sporym problemem i większość osób wybiera kierunki, które w ogóle ich nie interesują, nie mając pojęcia jak ukierunkować swój przyszły zawód i pracę. Bez wątpienia wybór te należy przemyśleć i skupić się na tym, co najbardziej nas interesuje i sprawić może przyjemność. Musimy zdawać sobie sprawę, że pracować w danym zawodzie możemy nawet całe życie.

WAT, czyli Wojskowa Akademia Techniczna jest publiczną, cywilno-wojskową uczelnią techniczną z siedzibą w Warszawie, która co ciekawe, jest bardzo wysoko notowana w światowych rankingach. Można w niej kształcić się na poziomie studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i doktoranckich.

Najważniejsze informacje na temat rekrutacji znajdziesz na stronie WAT w dziale rekrutacja: http://www.wat.edu.pl/ksztalcenie/rekrutacja/

Możesz również spróbować skontaktować się telefonicznie lub mailowo:

- tel.: 261 837 938, 261 837 939, 261 837 956
- e-mail rekrutacja@wat.edu.pl

Ewentualnie udać się osobiście pod adresem:

Uczelniana Komisja Rekrutacyjna
Wojskowa Akademia Techniczna

ul. Gen. Witolda Urbanowicza 2
00-908 Warszawa

czynna:

poniedziałek – piątek w godz. 8.00 - 15.30
czwartek – dodatkowo w okresie styczeń-luty i lipiec-wrzesień w godz. 8.00 - 18.00



2

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6335
Hej, interesują cię studia wojskowe czy cywilne ??
Co do miejsc i progów na wojskowym - są one wyznaczane na podstawie liczby chętnych, ich wyników z przedmiotów maturalnych i testów sprawnościowych -> tutaj masz info: http://www.wat.edu.pl/index.php?subaction=showfull&id=1239110778&archive=&start_from=&ucat=1&
tutaj jeszcze informacje o poszczególnych przelicznikach i korpusu do którego będziesz skierowany:
http://www.wat.edu.pl/0001002.php?=Wynik=Stu_mun_I - pliki .doc, masz tam też linki do studiów cywilnych
W tym roku rekrutacja na studia wojskowe (internetowa) była tylko do końca marca - http://www.wat.edu.pl/0001027.php?=Ko_8-9=8081465/ -> więc jakby co pilnuj za rok terminów.
Co do samych studiów - ja jestem na PW, w porównaniu z nią zajęcia na wacie zawierają dużo więcej ćwiczeń (obliczeniowe jak i praktyczne), jest również inaczej rozkładany plan zajęć - na większości kierunków PW masz plan tygodniowy (co tydzień, 2 tyg. te same przedmioty/labki) - tam z koleji masz cały rozkład od razu na cały rok.
Co do samej atmosfery - chyba na każdej uczelni technicznej taka sama (wysoko % ) - jeżeli moge coś jeszcze powiedzieć, to wydaje mi się że WAT bardziej dba o swoich studentów - pomaga znaleść praktyki (właściwie sam załatwia - na PW chyba tylko Geodezja ma tak dobrze), poza tym - nie ma tam aż takiej sieczki, no i w sytuacjach losowych (choroba, wypadek) uczelnia stara się pomóc - jednorazowa pomoc finansowa, urlop - właściwie uczelnia sama to załatwia w większości przypadków (wystarczy zaświadczenie lekarskie, ewentualnie np. z sąd/policji o wypadku itp.) - na PW trzeba dużo załatwiać formalności, często dodatkowe badania i udaje się w 50 % przypadków.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 201
Dzięki wielkie. Na stronie WAT'u przestudiowałem już wszystko na temat wojskowych, cywilne mnie nie interesują. W tym roku jest 1300 osób chętnych na 210 miejsc. Muszę za rok napisać maturę z matmy, ale myślę że będzie dobrze Rok temu dostałbym się bez matury z matmy, aż taki poziom był na wojskowe hehe ale dopiero teraz jakoś powołanie mi do łba wpadło w tym roku widzę, że poziom się podniesie, ale dla chcącego nic trudnego pożyjemy zobaczymy. Jeszcze raz dzięki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zamierzam startowac na WSOWL we Wroclawiu i alternatywnie na WAT - studia wojskowe rzecz jasna. W zwiazku z tym mam kilka pytan i bylbym wdzieczny jesli ktos moglby mi na nieodpowiedziec:
1. Czy bez fizyki/geo/chemii na maturze jest szansa sie dostac? Dostaje 0 za te przedmioty i wjo..(nadgonie reszta), czy na wjazd do widzenia?
2. Czy moglby ktos (najlepiej sluchacz/absolwent) przyblizyc czym zajmuja sie kierunki: rozpoznanie i walka elek. oraz logistyka?
3. Jaki byl orientacyjnie prog punktowy na studia wojskowe w 2009 roku?

Dzieki za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Na WAT bez fizy i maty nie podchodź. Tam to podstawa i większość punktów.
Rozpoznanie na Wacie to kierunek "elitarny", wchodzi na niego jakoś na 3 roku.
Mała ilość miejsc :)
No i na Wacie masz lojalke, tzn. jak byś chciał zrezygnować to płacisz wojsku kasę za ten przywilej ;) Czym wyższy rok tym więcej, i po skończeniu uczelni czekają 2 tury po 3 lata ;)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Matme zdaje rozszerzona, ale nie zdaje fizyki i tu wlasnie pytanko czy bez niej ani rusz jesli chodzi o rekrutacje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 201 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7103
Nie będę zakładał nowego tematu, odnośnie WATu więc zapytam w tym.
Jakie są warunki zakwaterowania na studiach wojskowych (jakieś musztry itp.?), jaki kontrakt się podpisuje po skończeniu studiów i co jeśli się nie zda egzaminów na kolejny semestr lub gdy się zrezygnuje ze studiów?, jakie są wymogi w testach fizycznych (wiem że jest podciąganie na drążku, bieg na 50m i 1000m, tylko jakie wyniki trzeba mieć?) i tak ogólnie jest pełna dyscyplina jak w wojsku, czy spokojnie znajdzie się miejsce na imprezy/koncerty itp?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 197 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6298
Zna ktoś odpowiedzi na pytania Qubas'a bo też mnie to ciekawi jak tam wygląda życie studenta.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
posty użytkownka beretta: https://www.sfd.pl/WSO_znow_dla_ludzi_z_matura_-t117148-s3.html

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja z tego co slyszalem od brata, ktory rozmawial ze znajomym powiem tak:
-jezeli cie wyrzuca lub chcesz odejsc musisz zaplacic
-mieszkasz w akademikach, 5:40 pobudka, poranne bieganie, potem nauka. Chodzi sie w mundurze, z kazdym rokiem wyzszy stopien i wieksza placa (za studiowanie) Oczywiscie wszystko skoszarowane, o przepustki trzeba sie starac.

Zmieniony przez - Przemasso w dniu 2010-03-20 19:21:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
oo,to wynikalo by z tego że wstają teraz 20minut wcześniej
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ochrona

Następny temat

XI GRAND PRIX POLSKI - 19 KWIETNIA - KOBYŁKA k/WARSZAWY

WHEY premium