SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Usuwanie rozstępów laserem - jak z siłownią?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
Mam pytanie. Czytałem już trochę informacji w necie i na forach szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Otóż przez poprzednie 4 lata byłem na mocnych lekach, które zwiększyły drastycznie masę mojego ciała ( 15 kg w rok ).
W tym czasie też ćwiczyłem na siłowni.

Na szczęście leki mogłem już całkowicie odstawić. Oczywiście straciłem na wadze z tego powodu.

Niestety pozostała niezbyt miła i przyjemna pamiątka w postaci rozstępów. Zdecydowaną większość mam w okolicach pośladków więc nawet latem na plaży nie są widoczne.

Niestety mam pokaźną "szramę" w okolicach lewej pachy.

Te rozstępy mam już około od 3 lat. Dopiero w tym roku na wiosnę byłem u dermatologa i powiedział mi że są to rozstępy ( pytałem się o jakąś maść na blizny bo myślałem, że to blizny i kupię maść i będzie po problemie ).

Dermatolog powiedział, że nie ma na to skutecznej maści i jedyne środki to lasery itd.

Od Listopada byłem już na dwóch zabiegach. Pierwszy zabieg to był peeling kwasem. Drugi zabieg to delikatny laser a kolejny w styczniu ma być już mocnym laserem.

Mam też w związku z tym pytanie.

Jak wygląda w tym wypadku sytuacja z ćwiczeniami na siłowni??
Czy ktoś miał również te zabiegi i w tym czasie ćwiczył na siłowni?
Od kosmetyczki, która przeprowadza te zabiegi usłyszałem, że od kilku dni do tygodnia przerwy zrobić i można ćwiczyć.

Jedyne czego się boję to żeby czasem przez ćwiczenia na siłowni te rozstępy się nie powiększyły/pogłębiły zamiast poprawić przez te zabiegi.

P.S. Nie biorę żadnych odżywek, sterydów itd. Ćwiczę bez wspomagania.

Mogę oczywiście zrobić jeszcze konsultację u lekarza medycyny estetycznej, który współpracuje z tą kosmetyczką ale nie ma do końca zaufania ponieważ niektórzy lekarze leczą ludzi ale sami wyglądają na takich, którzy ze zdrowym trybem życia a tym bardziej ze sportem nie mają zbyt wiele wspólnego.

Pozdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 168 Wiek 47 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7305
Pierwsze słyszę że idzie usunąć rozstępy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 413 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2540
j/w ja mam rozstępy na plecach z tym że od rośnięcia i stosowałem maście, kremy i za przeroszeniem g***no to pomaga i też pierwsze słyszę że rozstępy da się usunąć. Powiem Ci tylko tyle że jeśli ćwiczysz sobie tak rekreacyjnie to nic Ci nie będzie bo będziesz sobie powoli rósł ale jak kiedyś będziesz chciał na poważnie zwiększyć masę to może być problem już bo nawet mi lekarz powiedział że jak zacznę ćwiczyć na masę to rozstępy będą rosły razem z nią... Ciężka sprawa ale powiem Ci tylko tyle, na te cholerne rozstępy to nie ma rady to już zostanie i wątpie czy te lasery usuną je do końca...

SOG za pomoc mile widziany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,
Sorka nie precyzyjnie to napisałem. Otóż faktem jest, że rozstępów szczególnie tych starszych nie da się usunąć.

Laser jest po to, żeby je maksymalnie zredukować tyle ile się da.

Też uświadomiła mnie kosmetyczka, że takich rozstępów nigdy się całkowicie nie usunie szczególnie, że mają około 3 lat.

Natomiast można przeprowadzić serię zabiegów, aby je pomniejszyć i wygładzić przez co powinny być o wiele mniej widoczne.

Po 2 zabiegach to powiedziała, że moja skóra bardzo dobrze reaguje bo u wielu osób rozstępy zamiast być całe czerwone to są po prostu białe czyli że zabieg w ogóle nic nie pomaga.

Co do starych rozstępów to Ona mówiła, że prędzej utworzą się nowe rozstępy niż stare się powiększą.

Na przyszłość zaleciła smarowanie specjalną maścią pobudzającą produkcje kolagenu i uelastycznienie skóry w miejscach szczególnie narażonych na powstawanie rozstępów.

Szkoda, że nie miałem takiej informacji przed braniem lekarstw ;/

Jedyne pocieszenie jest takie, że u faceta nie jest to powód do płaczu. ;) Gorzej u kobiet dla których to ma wielkie znaczenie.

Pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Ile kosztuje taki peeling, laser, jeśli można wiedzieć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tzn. Pewnie cena się waha.
W moim przypadku za peeling kwasem 150 zł. Za ten słabszy laser 100 zł.

Zabiegi robi się co 4-5 tygodni więc nie trzeba wyrzucić ogromnego hajsu na to od razu.

Pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
100 zł chyba za jeden rozstęp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
100-150 zł za zabieg.
W moim przypadku jest to dosyć duża 'szrama' + kilka mniejszych pasków na klatce w okolicy pachy

Oczywiście cena waha się od tego jak duża jest powierzchnia rozstępu.

Pewnie gdy ktoś ma cały brzuch w rostępach to koszt jest o wiele wyższy.

Zależy po prostu od wielkości.

Biorąc pod uwagę, że zabiegów jest przynajmniej 5 to i tak koszt wychodzi około 800 zł.

Pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 101 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6470
no dobra a jak efekt po tym słabym laserze + peelingu? sam chce isc na mezoterapie bezigłowoą bo mam 2 duże czerwone rozstepy od bicepsa do pach.

I can be better :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Napad głodu !!!!!!!!

Następny temat

15 lat, problem z kośćmi i drętwienie nogi.

WHEY premium