SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC NHB a ulica

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie !!
Zacznijmy od początku a więc od tematu - czy ja w temacie napisaeł cos o BJJ i walce z kilkoma przeciwnikami ??? Jeśli tak to albo ja nie wiem co pisze albo, co bardziej prawdopodobne, wy widzicie tylko to co chcecie widziec Pytałem jak realistycznie turnieje NHB UFC PRIDE i inne odzwierciedlają walkę na ulicy pod jaką są reklamowane. Poruszyłem też wątek BJJ gdyż co niektórzy na tym forum uważają że ........ i tak wygra BJJ. Więc ja się pytam czy zawsze i czy skoro BJJ głównie opiera sie na walce w parterze jest to dobra metoda na ulicę - oki może nie przeczytałem wszystkich wątków na forum ale to raczej wina forum które jak pisałem nie zawsze działa jak powinno. jeśli dalej mamy rozwijac wątek BJJ to pytanie do cwiczacych - ile czasu poswiecają na treningi rzutów w stójce skoro BJJ opiera sie głównie na parterze ???
Nurek pyt za 100 pkt czy na ulicy w bójce czesto spotyka sie syt 1 na 1 i czy obaj walczacy sa na podobnym poziomie - odpowiedzi na to pytanie dadzą ci obraz jak mocno turnieje HBO czy inne odpowiadają rzeczywistości (pomijam tu kwestie wykorzystania różnych gadżetów i kompletny brak zasad). Czytaj uważnie moje posty - nic nie pisałem o zawodach tradycyjnych MA i wclae nie sądze iż są bardziej realistyczne ale ani NHB ani UFC a juz tym bardziej tradycyjne zawody nie przypominaja walki ulicznej. Po co więc te reklamy ??? Poza tym nie wiem czy celowo panowie ominęliście jeden z wątków moich postów w tym temacie mianopwicie czy faktycnzie nie liczy sie człowiek tylko system ? Faktycznie KAZDY (nie jakis tam Volcza-cos tam czy Gracje) ćwiczący BJJ pokona dowolnego reprezentanta innej MA ?
HAST twój rasizm aż bije po oczach - gdzie ja napisałem ze kogokolwiek biję za cokolwiek albo ze wogóle kogoś biję?? Czy to że nosze ze sobą nóż znaczy że wykorzystam go z błachego powodu ?? Miszczu nie chce cie obrażać ale jeśli myślisz, że jak masz 19 -20 lat poćwiczyłes około 1,5 roku troche BJJ z elementam Thai boxu i boxu to znasz wyjście z każdej sytuacj to grubo się mylisz i obys nigdy nie musiał sie o tym przekonać. Stare porzekadło mówi Kto z kim przystaje taki sie staje - ja nie mam kolegów zadymiarzy - brakmarzy z lokali i owszem.
RG nie rozumiem o co ci chodzi z tym sprawdz kto wczesniej wygrywal walki - powiedz mi prosze o czym to swiadczy bo ja nie wiem . Co do twego zaproszenia to coż - jeśli jestes tak odważny to proponuję zacząć chodzić po okolicznych sekcjach i po kolei wyzywać instuktorów - mam nadzieję że jeszcze nauczysz sie pokory i szacunku. Twoja propozycje traktuje jako przejaw niebywałej głupoty - ale jeśli koniecznie zamierzasz coś komuś udowadniać to może sam wybierzesz sie na obcy teren - z wypowiedzi co niektorych cwiczacych BJJ wnioskuje że nie wszyscy z was walcza fair.
Poza tym czlowieku wypelnij profil a nie zabawiasz sie w anonima - w moim jest zarowno nr ICQ jak i G-G wiec jesli chcesz pisz na priv.

Widze jednak że inne argumenty sie skończyły wiec poprzestane na dlaszej dyskusji - nadal mnie nikt nie przekonał, a próba zastraszenia walka z jakimś RG tylko utwierdziła mnie w przekonaniu z kim ja dyskutuje. Jest to forum o sztukach walki wiec pytam forumowiczow - czy tak postepuje prawdziwy adept MA ???

Chan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WAR i Chan moze byscie sie ustosunkowali do wypowiedzi Darka Michalczewskiego???!!!

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WAR:"Rzuty pieknie wychodza na macie kiedy partner na to pozwala"))ha,ha,ha,ha!!!DOBRE;)))))
Chyba w AIKIDO;)))))))widac ze NIE WIESZ O CZYM MOWISZ;)

Owszem na poczatku w bjj cwiczy sie ucieczki z niebezpiecznych pozycji i walke w parteze,ale troche pozniej jesli interesujesz sie Vale Tudo to poswiecasz 40% treningu chwytow na rzuty zapasnicze a 60% na parter i chwyty konczace.Osobno trenujesz tez boks i thaibox.
Tak trenuja wszyscy czolowi zawodnicy NHB i BJJ.

Co do zucania dresem 100 kilo to nie mam z tym proglemow bo sam waze 93 czystej masy miesni;)

Fakt ze raczej trudno by zucic goscia co wazy 130 kilo suplesem czy innym wynoszeniem ale dobrze technicznie wykonane wejscie w nogi dziala na 100%(sprawdzalem:).
Duzo trudniej by bylo walczyc z 2metrowym 130 kilowym kolesiem w stojce przy pomocy udezen gosciowi co wazy z 80 kilo.A tak mozna go wywrucic i skoczyc na lep.

Poza tym w walce na gole piesci mozna zlamac dlon(o czym zapewne wiedza Michalczewski i mistrz USA boxu Art Jimmerson ktory do walki w UFC wyszedl w jednej rekawicy)

Jak mniemam Chan interesujesz sie sportami i sztukami walki tylko po to aby obronic sie na ulicy(ze mna jest troche inaczej),wiec twoj kierunek na roznego rodzaju bron giwery,palki,noze,wydaje mi sie wlasciwy.W walce z kilkoma mysle ze wyjecie splowy ostudzi zapedy niejednego glaba.
A jakas palka tez zapewne jest wtedy lepsza niz gole lapy.

Natomiast jesli niczego akurat przy sobie nie masz to uwazam ze rzuty i chwyty(w dodatku polaczone z thaiboxem) sa bardzo dobre na pewno nie gorsze niz kungfu czy boks.(Darek Michalczewski tez tak uwaza;)

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do WAR walki bez regół ewoluowały w ufc a pierwsze ich edycje takimi były. Co do rzucania 100 kg gościem to widze że niewiele wiesz o rzutach bo nietrzeba być Nastula żeby rzucić 100kg rzutów jest cała masa i wcale nie musi to być piękna tomenage> A co do bicia się z dresiarzami to po 15 latach bramek niejedno już przeżyłem więc co nieco wiem w przeciwieństwie do ciebie.Nie dojdę do pozycji rzutowej a zachwile gostek mnie trzyma to mnie przkonuje że niebardzo dyskutujemy o tym samym.

Rickson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do Chana jeżeli idzie o wypełniennie profilu to jedni to ro bią a inni nie natomist twój niejest bogaty więc niebardzowiem oco ci biega ,gg jak chesz to ci podam bo to nie tajemnica. Z propozycją to już nieaktualne bo rególarnie to robie co prawda w waskim gronie ala to z przyczyn regół.
NAJWAŻNIEJSZE APSOLUTNIE NIE PRAGNĘ CIĘ ZASTRASZYĆ LECZ WYSÓWAM PROPOZYCJE CZYSTEJ RYWALIZACJI MIMO ŻE TY W NIĄ NIEBARDZO WIERZYSZ TO MIMO TO TAK WŁASNIE JEST.pozatym najpierw chcesz rady a później obrarzasz się gdy ktoś dobitnie przedstawia ci argumenty.a jak widać nie jestem odosobniony w tym twierdzeniu.kup sobie pistolet i powodzenia

Rickson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 53 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5301
Do Nurka:
Rzeczywiscie chyba nie bardzo wiem co mowie. Sam mam ok 100, i na macie w trakcie sparringu konczy mnie albo trener (15 lat kariery zawodniczej w judo), albo kumpel (10 lat zapasow). I zwykle ,jesli udaje im sie mnie wywrocic to 1 na 100 to rzut. Musze ze strasznymi nieudacznikami cwiczyc chyba ;) Poza tym, moze ktos lepiej obeznany z terminologia mi powie czy wejscie w nogi ,to obalenie czy rzut? Chyba zalezy od tego co sie wykona po nim. Nurek ,rozumiem ,ze wazac 93 kg (miesni ,oczywiscie) ,latwo ci doradzac "technika jest najwazniejsza" :) Nadal jednak podtrzymuje ,ze na ulicy w 90% nie zrobisz rzutu, jesli nie jestes wytrenowany na poziomie dobrego zawodnika judo czy zapasow. I nawet wtedy jesli jest spora roznica masy ,nie wykrecisz rzutu (po to m-dzy innymi kategorie wagowe w sporcie).
WAR

Teoria jest praktyką bezradnych
Blade Brothers Member

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 53 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5301
Do Ricksona:
masz racje ,nie dyskutujemy o tym samym.Nie wiem gdzie stales na bramce i gdzie zdobywales doswiadczenie, ale musisz byc chyba mistrzem aikido ,jesli potrafisz rzucic gosciem ktorego nie trzymasz, ani ktory ciebie nie trzyma ;) Jezeli zas wykorzystujesz normalne rzuty zapasnicze czy judockie ,to jesli nie wkrecisz rzutu, to kolesie tamtego czekaja... Co do rzucania 100kg "dresem", na treningach rzucalem i wiekszymi, natomiast w walce nawet bym nie probowal (no chyba ,ze jak d**** dalby sie chwycic i ustawic).
WAR

Teoria jest praktyką bezradnych
Blade Brothers Member

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
do War ja nie mówiłem że go nie trzymam a o ile pamiętam to sam wspominałeś że on trzyma mnie i jest z nim paru kolesi. a odnośnie wykręcania rzutów to jest cała grupa rzutów
tai- otoshi , gdzie skoro ćwiczy judo to wiesz że stosuje się dzwignie na noge i to w głównej mierze decyduje oprócz tego polecamo uchi gari, ko uchi gari ,i soto maki komi. A tak wogóle odnośnie stania na bramach to jeżeli decydoeałem się na rzucenie gościem to było to po zmienkczeniu jakolwiek wtedy masz tą chwilę żeby go wykonać.Jeżeli na macie na 100 prób w walce wychodzi wam 1 rzut to bez urazy nie jest to normalne bo sam nie uważam się za judoke ale mam w walce z nimi wyższą średnią, ponadto nieprzekładał bym walki z sensei do walki z dresiarzem na ulicy.

Rickson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A tak z innej beczki co ci przeszkadza że nurek waży 93kg mięśniczystych co podkreślił.ty ważysz 100 i co związana pierzyna że drwisz z niego ja waże 80-85kg zależy czy start. czy nie.

Rickson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rickson czy jedynym argumentem wg ciebie dobitnym jest próba sił ? A może chcesz mnie przekonać (oczywiście zakładam że myślisz o walce 1 na 1)że UFC to niemalże walka uliczna - jednakże tematem wątku jest walka na ulicy czyli 1 przeciwko 2 lub więcej napastnikom wiec chyba off topics. Co do pistoletu to cóż noszę broń niemalże codziennie jednak nie lubię broni palnej. Wiesz życie to nie film ciężko czasem trafić a i odpowiedzialność za trafienie jest niemała.
Po raz kolejny pytam jakie argumenty ? sytuacje i fotki z walk 1 na 1 gdzie można pozwolić sobie na tarzanie się po macie ??? czy tez twoje wyzwania do walki - zakładam ze 1 na 1 (ale to nie ulica - przypominam po raz kolejny)
Jak widzę (po zaproszeniu d walki) sensowne argumenty się wyczerpały (przynajmniej tobie)
Zaś co się tyczy rzutów jeśli walczysz na ulicy z kimś kompletnie zielonym lub o wiele gorszym od ciebie to ok - natomiast jeśli klient jest dobry to bez odrobiny szczęścia na pewno ci nie wyjdzie. Jeśli jest dobry i cię przyblokuje to nie daj bóg jak uda mu się kontra - wówczas ty lecisz )
Co zaś się tyczy uderzeń pieścią – na szczęście niewielu ludzi dysponuje taką siła uderzenia która przewyższa wytrzymałość kości - śmiem nawet przypuszczać nurek że ani mi ani tobie takie złamanie nie grozi - o ile samo uderzenie i ułożenie ręki jest prawidłowe )
Wracając do tematu rzutów - skoro są tak łatwe do zrobienia dlaczego tak mało ich w turniejach UFC HBO RTL czy jakie tam jeszcze są ????? Czyżby tam nie było zmiękczania ? A może zbyt łatwo rzucić równego sobie ? A jeśli wspominasz o nie przekładaniu walki z sensei na walkę z dresem(choć moim zdaniem trudniej z sensei niz z dresem - o ile jest 1 na 1) radzę to samo z walka w UFC NHB a walką na ulicy, tym bardziej że to dwie zupełnie różne sytuacje (ale nie będę się o tym rozpisywał - wystarczy poczytać wcześniejsze posty)


Chan
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak łączyć treningi?

Następny temat

UFC 32-FOTKI z walk!!!

WHEY premium