SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC Fight Night 143: Henry Cejudo vs. TJ Dillashaw

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Fot. UFC.com

Conor McGregor odpowiedział na wyzwanie Donalda Cerrone

Donald Cowboy Cerrone odniósł minionej nocy kolejne zwycięstwo w swojej karierze pokonując przed czasem Alexandra Hernandeza na gali UFC on ESPN+ 1. Po zwycięskiej walce, Cerrone rzucił wyzwanie byłemu mistrzowi Conorowi McGregorowi.

Donald Cerrone (35-11, 1 NC) wygrał drugą walkę z rzędu pokonując przez TKO w drugiej rundzie Alexandra Hernandeza (10-2) zgarniając kolejny bonus za występ wieczoru. Dla Cowboy’a był to udany powrót do dywizji lekkiej.

Po walce, Cerrone kolejny już raz oznajmił, że chce powalczyć jeszcze o tytuł mistrza i ponownie poruszył temat potencjalnej walki z byłym mistrzem kategorii piórkowej i lekkiej Conorem McGregorem. Amerykanin stwierdził, że chciałby stoczyć walkę z Irlandczykiem, gdyby on też chciał tej walki.

Czyżby życzenie Cerrone miało szansę się spełnić? Wygląda na to, że The Notorious jest wręcz zainteresowany tą walką. Niedługo po tym, jak został wyzwany do pojedynku przez Cerrone, McGregor napisał taką oto odpowiedź na Twitterze:

Conor McGregor
„Za walkę taką jak ta Donaldzie, zawalczę z tobą. Gratulacje.”

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1086821125110329344

Od wypowiedzi na Twitterze do realnej walki jest jeszcze długa droga i nie wiadomo, czy po drodze plany nie ulegną zmianie. Poza tym, jeśli McGregor zechce walczyć z Cerrone, będzie musiał najpierw rozwiązać poważny problem. Aktualnie zarówno on jak i mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov są tymczasowo zawieszeni i kara zawieszenia może zostać przedłużona przez NSAC za uczestnictwo w bójce między ich teamami po ich walce na gali UFC 229.

Conor McGregor (21-4) chciałby mieć szansę móc pomścić swoją porażkę z Rosjaninem, ale przyznał, że zanim doszłoby do potencjalnego rewanżu, potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa. Być może walka z Cerrone będzie teraz na radarze McGregora po obejrzeniu walki Cowboy’a.


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-01-20 21:59:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Sarah Stier/Getty Images

T.J. Dillashaw nie zgadza się z werdyktem walki z Henrym Cejudo oraz decyzją sędziego o przerwaniu pojedynku

W walce wieczoru gali UFC na ESPN+ 1, mistrz wagi koguciej T.J. Dillashaw zszedł do kategorii muszej, by zmierzyć się z jej mistrzem Henrym Cejudo. Dillashaw będący faworytem tego pojedynku był pewny, że zostanie kolejnym mistrzem dwóch dywizji, ale nie udało mu się tego osiągnąć.

Henry Cejudo zaskoczył wszystkich swoim agresywnym rozpoczęciem pojedynku, który zakończył się jego zwycięstwem przez TKO po zaledwie 32 sekundach. To kolejny pojedynek, któremu towarzyszą kontrowersje, ponieważ nie brakuje komentarzy na temat zbyt wczesnego przerwania pojedynku przez sędziego. Tego samego zdania jest zresztą sam Dillashaw, który krytycznie odniósł się do interwencji sędziego i nie zgadza się z wynikiem walki.
https://twitter.com/mma_uncut/status/1086858514398511104

Podczas konferencji prasowej po gali UFC on ESPN+ 1, Dillashaw wyjaśnił, że nie jest zadowolony z wyniku:

TJ Dillashaww
„To jest do bani, do bani, że zostałeś okradziony. Pracowałem nad sobą zbyt ciężko, aby zakończyło się to w taki sposób. Byłoby miło, gdybym miał okazję to pokazać. To walka tytułowa, to walka mistrza z mistrzem i w ten sposób zatrzymujesz taką walkę? Schodziłem po jedną nogę. [Sędzia] mówi do mnie: „Pokaż mi coś”, powiedziałem: „Jest w porządku”. Szedłem po obalenie za jedną nogą w szarpaninie, on przestał uderzać, bronił tej jednej nogi, a ty zatrzymujesz walkę? To po prostu śmieszne, człowieku. To żałosne, że mam więcej wiedzy niż ten sędzia. Jeśli mam przegrać, chcę przegrać. Gratulacje dla Henry’ego Cejudo. Wspaniale, świetna robota człowieku, ale nie wygrałeś. Nie wygrałeś tej walki. Cieszę się, że mogę zaakceptować porażkę, ale nie przegrałem.”

https://twitter.com/ufc/status/1086986705821974529

Sędzią w tej walce był Kevin MacDonald. T.J. Dillashaw powiedział, że jest przeciwny, aby ten sędzia miał sędziować którąkolwiek z jego kolejnych walk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Fot. UFC

Transmisja gali UFC on ESPN+ 1 przyniosła stacji ponad pół miliona nowych subskrybentów

Sukces pierwszego eventu transmitowanego za pośrednictwem platformy ESPN+.

W miniony piątek i sobotę platforma ESPN+ zyskała 568 000 nowych subskrybentów – z czego 525 000 dołączyło w sobotę czyli w dniu pierwszej transmisji gali UFC.

Gala UFC on ESPN+ 1 (znana też pod nazwą UFC Fight Night 143) odbyła się w sobotę w Nowym Jorku, w walce wieczoru Henry Cejudo obronił pas wagi muszej w starciu z posiadaczem tytułu w wadze koguciej, T.J. Dillashawem.

Za pośrednictwem ESPN+ transmitowana była karta główna (sześć walk) i karta przedwstępna (trzy walki). Między nimi odbyła się karta wstępna z czterema walkami.

Transmisja sobotniego eventu była pierwszą częścią 5-letniej umowy między UFC a ESPN wartą 1,5 miliarda dolarów. W 2019r. w ESPN+ będzie transmitowane 20 gal UFC i karty wstępne wszystkich eventów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 780 Napisanych postów 2399 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37735
Szkoda mi TJa, bo bardzo lubię tego zawodnika, jak zresztą całą starą ekipę TAM. Uważam, że walka zakończyła się zdecydowanie za wcześnie i ciekawi mnie, w jakim stopniu ścinanie wagi przyczyniło się do osłabienia jego szczęki?
Bardzo nie podobało mi się z kolei nastawienie TJa - "nie wygrałem jeszcze najbliższej walki a już myślę o organizacji następnego mistrzowskiego starcia". Powinien bardziej skupić się na tym, co "tu i teraz" a nie nadawać farmazony o wolnym Hollowayu i potrójnym mistrzostwie...


Zmieniony przez - Sepko w dniu 2019-01-21 12:38:45
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Henry Cejudo o potencjalnym rewanżu z T.J’em Dillashaw: Dam mu rewanż, ale w jego kategorii

Mistrz wagi muszej UFC Henry Cejudo obronił swój tytuł rozprawiając się z mistrzem wagi koguciej T.J’em Dillashaw w zaledwie 32 sekundy w walce wieczoru na gali UFC on ESPN+ 1, ale nie obyło się bez kontrowersji związanych ze zbyt wczesnym przerwaniem walki za czym opowiada się wielu fanów MMA na czele z przegranym Dillashaw’em, a także prezydentem UFC Dana White’em.

W związku z kontrowersjami związanymi z przerwaniem walki, T.J. Dillashaw nieugięcie twierdzi, że zasługuje na rewanż z Henrym Cejudo - i po raz kolejny o tytuł wagi muszej.

W rozmowie po walce, Cejudo przyznał, że da Dillashaw’owi rewanż, ale nie w wadze muszej. Teraz chce on zawalczyć z mistrzem wagi koguciej o jego tytuł.

Henry Cejudo
"Dałem mu możliwość walki o tytuł. Chciałem dodać to do swojej spuścizny. Walczyłem na olimpiadzie. Jeśli chce rewanżu, zróbmy to w 135 funtach, walczmy o Twój tytuł i pozwólcie mi zachować mój. Musiałbym porozmawiać z Daną i moim zespołem, ale to ja jestem facetem ze złotem.

To zwycięstwo było nie tylko dla mnie, ale dla każdego zawodnika wagi muszej. Umieściłem ich na mapie dziś wieczorem. Wiem, że nie akceptujesz tego, ale pokonałem najgroźniejszego w dywizji koguciej wszech czasów. Zatrzymałem go.”


Teraz pozostaje jedynie czekać na rozwój wydarzeń i informacje o tym, czy zostanie zorganizowany natychmiastowy rewanż i czy odbędzie się on w dywizji muszej, czy koguciej. Jeśli jednak obydwaj zawodnicy chcą tego rewanżu, to wydaje się, że ty tylko kwestia czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No spoko tylko, że jak wygra za 2 tygodnie Moraes z Assuncao to on powinien walczyć o pas, bo czeka już bardzo długo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dana White na temat potencjalnej walki między Conorem McGregorem a Donaldem Cerrone

Pod koniec ubiegłego roku, Donald Cerrone zaczął nawoływać do walki z byłym mistrzem wagi piórkowej i lekkiej Conorem McGregorem. Wówczas szanse na ten pojedynek były bardzo nikłe i Cowboy’a zestawiono do walki z Alexandrem Hernandezem. Teraz konfrontacja Cerrone vs McGregor wydaje się być znacznie bardziej realna.

Po zwycięstwie z Alexandrem Hernandezem na minionej gali UFC on ESPN+ 1, Donald Cerrone po raz kolejny nawoływał do walki z Conorem McGregorem. Tym razem Irlandczyk był pod wrażeniem występu Cerrone i odpowiedział mu stwierdzając, że po takim występie z chęcią by się z nim zmierzył.

Po tym wszystkim, cała społeczność MMA rozpoczęła dyskusje na temat tego pojedynku i informacje te dotarły również do prezydenta UFC Dana White’a, który jak się okazuje jest otwarty na możliwość zorganizowania tego pojedynku.

Dana White
„Tak, to znaczy, wszystko jest możliwe. Jeśli ci dwaj faceci tego chcą i fani chcą to zobaczyć, to jest to właśnie to, co zrobię.

Nie wparowałem tam i nie mówiłem, że to jest walka, którą zrobię. Nie wiem, co zrobię, ale podoba mi się fakt, że ci dwaj goście, którzy są prawdziwymi kozakami i walczą z każdym – są gotowi do walki z kimkolwiek – chcą się ze sobą zmierzyć. To jest zabawa.”


Choć z pewnością nie jest to jeszcze oficjalne potwierdzenie tego, że walka ta się odbędzie, brzmi to tak, jakby w niedalekiej przyszłości walka między Donaldem Cerrone a Conorem McGregorem była realną opcją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

mmaweekly.com

Po zwycięstwie Henry’ego Cejudo, Joseph Benavidez chce się z nim zmierzyć w rewanżu

Na gali UFC on ESPN+ 1, dwaj zawodnicy wagi muszej Henry Cejudo i Joseph Benavidez wyszli zwycięsko ze swoich pojedynków. Benavidez chce teraz zmierzyć się w rewanżu z Cejudo.

Obydwaj zawodnicy nie walczyli tylko dla siebie, ale także dla całej dywizji muszej, którą chcą uchronić przed likwidacją. Zarówno mistrz wagi muszej Henry Cejudo jak i Joseph Benavidez stanęli na wysokości zadania i w swoich pojedynkach pokonali odpowiednio mistrza wagi koguciej T.J’a Dillashawa i Dustina Ortiza.

W walce wieczory, Cejudo pokonał Dillashawa przez TKO w pierwszej rundzie po zaledwie 32 sekundach. Z kolei Benavidez pokonał przez jednogłośną decyzję Ortiza zgarniając drugie zwycięstwo z rzędu. Co więcej, Benavidez trzy walki temu walczył z Cejudo i pokonał go. To był ekscytujący i trudny pojedynek w zapasach, ale Benavidez chce zmierzyć się z nim ponownie.

Obydwaj zawodnicy zmierzyli się w grudniu 2016 roku na gali The Ultimate Fighter 24 Finale i podeszli do siebie wzajemnie z szacunkiem. Benavidez mówi, że jego szacunek dla mistrza wzrósł jeszcze bardziej po jego wielkim zwycięstwie.

Joseph Benavidez
"Bez względu na to, co mówiliśmy do siebie przed tamtą walką, po walce mam jeszcze większy szacunek dla Henry'ego! Oglądając jego występy i widząc, co zrobił dla tej dywizji (tej w której walczę od samego początku) mam do niego tylko jeszcze większy szacunek!

Henry - będą tam inne kategorie wagowe, ale przyszłość naszej nie jest jeszcze pewna. Mamy teraz większą oc niż kiedykolwiek, aby utrzymać ją w ruchu i przynieść szacunek, na jaki ona i my zasługujemy!

Reprezentowaliśmy zawodników wagi muszej przez cały sezon TUF i pokazaliśmy to w naszej walce! (Jedna z najtrudniejszych w moim życiu i wiem, że czujesz to samo) i zrobiliśmy to również w sobotę na Brooklynie! Chcę tego pasa, byłem pierwszą osobą, która kiedykolwiek walczyła o ten pas i wiem, że żyła zawodnika w tobie sprawia, że chcesz spróbować pomścić porażkę ze mną w swoim rekordzie!

Ale jak powiedziałeś, jest coś większego od nas... jeśli uważasz, że to prawda, to jest to jedyna możliwość, aby utrzymać tę dywizję, dla wszystkich obecnych zawodników, nowych i tysięcy marzących o zostaniu mistrzem UFC w wadze muszej.”

https://www.instagram.com/p/Bs6pwuRAiqx/

Joseph Benavidez odniósł zwycięstwo w walce z Henrym Cejudo w bardzo ekscytującym i wyrównanym pojedynku. Z dwoma dodatkowymi rundami potencjalnej walce rewanżowej o tytuł, utrzymującym się głodem Benavideza na zdobycie pasa i tym jak rozwinął się Cejudo, ich druga walka mogłaby okazać się kolejnym znakomitym pojedynkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

wsof.com

Marlon Moraes jest zażenowany porażką T.J’a Dillashawa w walce z Henrym Cejudo

Czołowy zawodnik wagi koguciej UFC Marlon Moraes jest zażenowany występem mistrza dywizji T.J’a Dillashawa, który przegrał w pojedynku z mistrzem wagi muszej Henrym Cejudo na gali UFC on ESPN+ 1.

Moraes powiedział w rozmowie z Arielem Helwani, co sądzi o tej walce i porażce Dillashawa z Cejudo:

Marlon Moraes
„Czuję się po prostu trochę zażenowany, wiesz?. Będąc zawodnikiem wagi 135 funtów i mając mistrza, który schodzi w dół i przegrywa… [Czuje zażenowanie] ponieważ jestem zawodnikiem 135 funtów, a on schodzi do niższej kategorii, reprezentuje nas i przegrywa.

Mam wielu przyjaciół w wadze 125 funtów, myślę, że dywizja 125 funtów powinna się utrzymać, a oni mają tam wielu facetów. Myślę, że Henry walczył i reprezentował tam wszystkich tych facetów. Nie byłem szczęśliwy, ponieważ jestem szczęśliwy, kiedy wygrywam i uwielbiam oglądać tych dobrych zawodników, ale kibicowałem Henry’emu, aby wygrał.”

https://twitter.com/arielhelwani/status/1087508113555685376

Prawdopodobnie następnym w kolejce po walkę o tytuł mistrza wagi koguciej jest właśnie były mistrz organizacji WSOF, Marlon Moraes. Magic już bardzo długo czeka na swoją kolej. Zanim jednak Moraes dostanie walkę o pas, będzie musiał po raz drugi zmierzyć się z Raphaelem Assuncao na gali UFC on ESPN+ 2, która odbędzie się 2 lutego w Fortalezie w Brazylii. Jeżeli Moraes pokona Assuncaso, powinien być murowanym pretendentem do tytułu. To może okazać się trudne zadanie dla Marlona, ponieważ w pierwszej walce przegrał przez niejednogłośną decyzję.

Warto wspomnieć, że zwycięstwo Moraesa może, ale nie musi zagwarantować mu walki o pas, ponieważ po walce Cejudo vs Dillashaw pojawiły się kontrowersje o zbyt wczesnym przerwaniu walki. W związku z tym, Dillashaw chce rewanżu z Cejudo i mistrz wagi muszej jest skłonny dać mu rewanż, ale tym razem w wadze koguciej. Nie jest więc wykluczone, że najpierw mogłoby dojść do rewanżu, a nie do pojedynku Moraesa o pas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Nikki Bella & Henry Cejudo Instagram

Czyżby szykowała się randka na szczycie między Nikki Bellą a Henrym Cejudo?

Mistrz wagi muszej UFC Henry Cejudo cieszy się teraz z udanej obrony tytułu w walce z mistrzem wagi koguciej T.J’em Dillashawem na gali UFC on ESPN+ 1, ale to nie jedyny powód do radości dla Cejudo.

Po efektownym zwycięstwie, Cejudo został zaproszony do programu "The Ariel Helwani MMA Show" podczas którego został zapytany o to, czy przed jego walką nie natknął się w samolocie na gwiazdy WWE, bliźniaczki Nikki Bella i Brie Bella. Cejudo jest najwyraźniej bardzo nieśmiałym mężczyzną, ponieważ powiedział, że użył swoją siostrzenicę jako pretekst, aby móc zagaić do Nikki Belli do której jak sam przyznaje – czuje mięte:

Henry Cejudo
"Nikki Bella jest kobietą w której się zabujałem. Siedziałem obok niej i myślałem, "jak mam się do tego zabrać?”

Moja mała siostrzenica ma dziewięć lat i kocha bliźniaczki Bella. Nawet przebrała się za Nikki Bellę podczas Halloween. Podszedłem więc do nich i powiedziałem, że to jest moja siostrzenica, czy pozdrowiłybyście ją, to ma dla mnie bardzo duże znaczenie. Więc użyłem mojej siostrzenicy, aby z nią porozmawiać. Teraz one śledzą mnie w mediach społecznościowych.”

https://twitter.com/arielhelwani/status/1087514006259142656
https://twitter.com/HenryCejudo/status/1084581835693346818

Okazało się, że Nikki Bella widziała wywiad z Cejudo i postanowiła odpowiedzieć mu nagrywając filmik na Twitterze. Na początku Nikki pogratulowała Cejudo zwycięstwa w walce z Dillashawem. Gwiazda WWE powiedziała, że chciałaby potrenować z nim w Arizonie. Bella powiedziała również, że wyśle mu trochę swojego wina, a może w przyszłości będą mogli razem wypić drinka:
https://twitter.com/arielhelwani/status/1087740965694115841 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RIZIN 14 - Floyd Mayweather Jr. vs. Tenshin Nasukawa

Następny temat

MMA i k1

WHEY premium