SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 257: Poirier vs. McGregor 2

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
Filmik z KO
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a7Eym4b_460sv.mp4 
1

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221407


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

UFC 257: Poirier vs. McGregor II – bonusy i konferencja

Czworo zawodników wzbogaciło się o dodatkowe 50 000 dolarów.

Władze największej organizacji MMA na świecie zdecydowały o przyznaniu czterech bonusów za najlepsze występy po gali UFC 257.

Dustin Poirier z sukcesem zrewanżował się Conorowi McGregorowi za porażkę sprzed ponad pięciu lat. Po przegranej pierwszej rundzie, Amerykanin doszedł do głosu w drugiej w dużej mierze dzięki celnym niskim kopnięciom, które ograniczyły mobilność rywala. Gdy McGregor zachwiał się po mocnym lewym sierpie Diament poszedł za ciosem i skończył pojedynek.

Michael Chandler w świetnym stylu zadebiutował w UFC, były mistrz organizacji Bellator nie był faworytem starcia z Danem Hooker, ale szybko rozstrzygnął je na swoją korzyść. Już w trzeciej minucie walki Amerykanin posłał rywala na deski a ciosami w parterze zmusił sędziego do przerwania.

Makhmud Muradov od pierwszej minuty przeważał w starciu z Andrew Sanchezem, pochodzący z Uzbekistanu zawodnik naruszył rywala potężnym overhandem, po którym kolejne ciosy były już tylko formalnością i doprowadziły Muradova do wygranej przed czasem.

Ostatnią nagrodzoną została Marina Rodriguez. 33-latka większą część pierwszej odsłony spędziła na plecach, ale na początku drugiej rundy zaskoczyła Amandę Ribas ciosami i chociaż rywalka długo się broniła to ostatecznie Rodriguez zwyciężyła przez TKO.

Poniżej video z pogalowej konferencji.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Spektakularny triumf Dustina Poiriera w rewanżu z Conorem McGregorem na UFC 257

Dustin Poirier przeszedł do historii jako jeden z garstki zawodników, którzy pokonali Conora McGregora i jest pierwszym zawodnikiem, który skończył McGregora ciosami w walce wieczoru gali UFC 257 na Fight Island w Abu Zabi.

Powrót Conora McGregora (22-5 MMA, 10-3 UFC) do Oktagonu był zapowiadany jako „Powrót Króla”, jednak Dustin Poirier właśnie pokonał Króla. Po tym, jak McGregor, były mistrz wagi piórkowej i lekkiej UFC, zdominował większość pierwszej rundy walki wieczoru gali UFC 257 w sobotnią noc, Dustin Poirier (27-6 MMA, 19-5 UFC) podkręcił tempo w drugiej rundzie, a następnie zakończył wszystko błyskawicznym atakiem.

W pierwszej rundzie Poirier starał się obalać McGregora w klinczu, co skończyło się kilkoma wymianami pozycji pod siatką, w których obaj zadawali solidne ciosy barkami. Gdy klincz został zerwany, McGregor zaczął uderzać, nie tylko swoimi charakterystycznymi lewymi, ale też solidnymi prawymi sierpami na głowę i na korpus.

Poirier pod koniec rundy zaczął łapać równowagę. W drugiej rundzie Poirier wyprowadzał celniejsze kopnięcia w łydkę McGregora, a gdy jedno z nich wyraźnie dało się we znaki Irlandczykowi, stało się jasne, że balans uległ zmianie. Poirier rozkręcał się coraz bardziej, podążał za słabnącym McGregorem i zaczął zadawać ciężkie ciosy.

Potężny lewy na szczękę był decydującym ciosem, a kolejna seria ciosów powaliła McGregora na matę i zakończyła walkę.

Dustin Poirier pokonał Conor McGregor przez TKO (uderzenia) – runda 2, 2:32

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej Dustin Poirier zrewanżował się Conorowi McGregorowi za porażkę przez TKO w pierwszej rundzie w pierwszej walce na UFC 178 w 2014 roku. To była jego druga wygrana z rzędu po przegranej z Khabibem Nurmagomedovem we wrześniu 2019 roku i siódma wygrana w jego ostatnich ośmiu walkach.

Dustin Poirier
„Cel był taki, żeby walczyć technicznie, zadawać ciosy i mieć dobry finisz,” powiedział Poirier po walce.


Conor McGregor ma teraz dwa przegrane pojedynki w swoich trzech ostatnich walkach i tylko jedną wygraną od 2016 roku. Była to pierwsza przegrana po ciosach w jego karierze.

Conor McGregor
„To po prostu nie było to, czego potrzebowałem dziś wieczorem” – powiedział McGregor po walce. „Wrócę ponownie, to jest to, co zrobię. Potrzebuję aktywności.”







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Tyxx

Dustin miał według mnie formę życiową, od początku wyglądał na szybszego od Conora, miał wręcz niesamowity refleks i blokował większość ciosów na gardę, wreszcie ktoś skupił się na wykrocznej nodze Conora. Bardzo podobał mi się gameplan Dustina, od początku okopywał tą wykroczną nogę


No. Już wiele razy zastanawialiśmy się na forum kiedy ktoś w końcu zlowkickuje Conora, Alvarez coś tam kopał ale padł, Aldo wiadomo, dopiero teraz się udało
Ale trochę Dustin wyłapywał w tej pierwszej rundzie. Bałem się że padnie.

Swoją drogą to teraz dobitnie widać jak dobry jest Khabib...












Zmieniony przez - Puar w dniu 2021-01-24 14:08:06

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Michael Chandler szybko rozprawił się z Danem Hookerem na gali UFC 257 w swoim debiucie w Oktagonie

Wiele mówiło się o debiucie Michaela Chandlera w UFC, ale gdy w końcu nadszedł ten czas, udowodnił tym którzy w niego wątpili, że nie można go lekceważyć. Co prawda jedna wygrana walka, to może być za mało, aby oceniać, ale takie zwycięstwo z Danem Hookerem w walce co-main event na gali UFC 257 robi wrażenie.

Były wieloletni mistrz Bellatora w wadze lekkiej, Michael Chandler (22-5 MMA, 1-0 UFC) wysłał wiadomość dla całej dywizji 155 funtów UFC, gdy skończył Dana Hookera (20-10 MMA, 10-6 UFC) przed czasem.

Chandler od początku walki narzucił ogromną presję atakując kopnięciami i ciosami, cały czas kąsając nimi Hookera. Gdy zegar zbliżał się do połowy rundy, sekwencja ciosów ogłuszyła Hookera, który upadł na matę, a Chandler odpowiedział kolejnymi ciosami po których sędzia Marc Goddard musiał przerwać walkę.

Michael Chandler pokonał Dana Hookera przez nokaut (uderzenia) – runda 1, 2:30

Po ogłoszeniu werdyktu, Chandler podszedł do mikrofonu i określił zwycięstwo najwspanialszym momentem w swojej zawodowej karierze. Ale to nie wszystko, bo dał sygnał do walki z trzema najlepszymi zawodnikami wagi lekkiej. Chandler wygłosił oświadczenie, wyzywając do walki mistrza Khabiba Nurmagomedova, Conora McGregora i Dustina Poiriera.

Zwycięstwo to jest szóstą wygraną Chandlera w siedmiu walkach, a jedyną porażkę w tej serii poniósł w walce z Patricio Freire, dwukrotnym mistrzem Bellatora. Chandler ma teraz trzy zwycięskie walki z rzędu. „Iron” jest trzykrotnym mistrzem wagi lekkiej Bellatora, który przez dekadę walczył w tej organizacji i był jedną z jej twarzy. W UFC zadebiutował po podpisaniu kontraktu we wrześniu ubiegłego roku.

Co do Dana Hookera, zawodnik z Nowej Zelandii przegrał drugą walkę z rzędu po raz pierwszy od 2010 roku. Przed przegraną z Chandlerem, „The Hangman” przegrał przez jednogłośną decyzję z Dustinem Poirierem w czerwcu zeszłego roku.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2982 Napisanych postów 5018 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31474
i nie wiem co o tym myślę

McGregora nie lubię ...
ale wielki z niego cwaniak i łebski gość
ciekawe czy się jeszcze z tego podniesie

bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Conor McGregor zabrał głos po swojej porażce z Dustinem Poirierem na UFC 257

W sobotnią noc na gali UFC 257, Conor McGregor (27-6 MMA, 19-5 UFC) został znokautowany po raz pierwszy w swojej karierze, przegrywając szóstą walkę. „The Notorious” padł pod naporem ciosów Dustina Poiriera (27-6 MMA, 19-5 UFC) w drugiej rundzie ich rewanżowej walki wieczoru.

McGregor, jak zawsze w przypadku porażek, przyjął tę z pokorą, ale uważa też, że jego roczna bezczynność mogła odegrać kluczową rolę w jego przegranej.

Conor McGregor
„Trudno jest przezwyciężyć brak aktywności przez długi czas. I to jest po prostu to” – powiedział McGregor Jonowi Anikowi w wywiadzie po walce. „Kopnięcia na nogę były dobre, niskie kopnięcie na łydkę było bardzo dobre. Noga była martwa, a potem po prostu nie czułem się tak komfortowo, jak trzeba. To jest brak aktywności i tyle. Dustin jest twardym zawodnikiem.

Potrzebuję aktywności. W tym biznesie nie da się uciec od konsekwencji bycia bezczynnym i tak to już jest. Wezmę to, co mi się należy. Jeśli mam być szczery, jestem bardzo rozczarowany”.


W przeciwieństwie do 2020 roku, McGregor chce być bardziej aktywny w tym roku.

Conor McGregor
„Jeśli zrobisz tego w odpowiednim czasie, możesz przegrać. Muszę otrzepać kurz i wrócić, i to tyle. I to jest to, co będę robić.

To jest trudne do przełknięcia. Włożyłem w to dużo pracy, jestem dumny z mojej pracy. Chciałbym reprezentować moją drużynę trochę lepiej, ale będziemy mieli okazję zrobić to ponownie.

Z pewnością przegrupuję się. Przegrupuję się i podniosę się, wstanę z podłogi i pójdę dalej. ….Style czynią walki. Jest tam wiele świetnych stylistycznych zestawień. Ja i Dustin mamy 1-1. Ja i Nate (Diaz) mamy 1-1. Jest wiele dobrych walk dla mnie. … To nie była moja noc. Nie była to wspaniała noc, ale nie ma wymówek. Czapki z głów dla Dustina. Przegrupuję i pozbieram się”.


McGregor umieścił na Twitterze wpis w którym również odniósł się do przegranej, a także podpowiedział, co może nadejść w przyszłości.

Conor McGregor
„Dzięki za wsparcie dla wszystkich! To nie była moja noc/poranek, ale był to świetny pojedynek do poprawy. Jestem podekscytowany tym, że mam teraz przed sobą trylogię hitowych starć. Dustin jest piekielnie dobrym zawodnikiem i nie mogę się doczekać, kiedy znowu zawalczę. Niech Bóg nas wszystkich błogosławi, miłej niedzieli”.

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1353305092720652289?s=20

Przegrana sprawiła, że Conor McGregor ma bilans 1-2 w wadze lekkiej (i 3-3 w ostatnich sześciu walkach). Pojedynek z Dustinem Poirierem odbył się ponad rok od ostatniej walki McGregora, czyli szybkiego zwycięstwa nad Donaldem Cerrone na UFC 246.

Walka z Cerrone odbyła się po ponad rocznej przerwie McGregora po tym, jak na UFC 229 przegrał przez poddanie z Khabibem Nurmagomedovem w walce o tytuł wagi lekkiej.






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 93092
Tak to jest jak się chwyta kilka srok za ogon. Zamiast skupić się na jednym to próbuje i boks i MMA i potem tak to wychodzi. Brak aktywności, no i refleks będzie coraz gorszy na pewno. Wiek odgrywa dużą rolę w niższych kategoriach wagowych.
2

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC // UFC Youtube

Dana White widzi dwie drogi dla Conora McGregora po jego porażce na UFC 257

Prezydent UFC Dana White widzi dla Conora McGregora jedną z dwóch ścieżek po jego porażce przez nokaut w drugiej rundzie w starciu rewanżowym z Dustinem Poirierem w walce wieczoru gali UFC 257.

W zależności od jego nastawienia po przegranej przed czasem z Poirierem, McGregor (27-6 MMA, 19-5 UFC) może wrócić jeszcze bardziej głodny rywalizacji – lub wcale nie wracać, jak twierdzi szef UFC Dana White.

Dana White
"Myślę, że to sprawi, że będzie głodny" - powiedział White na konferencji prasowej po gali. "Myślę, że to sprawi, że będzie jeszcze bardziej głodny. Są dwie drogi, którymi może się to dalej potoczyć: jestem głodny walki lub, kończę z tym."


White zastanawiał się nad drogą McGregora przez poszczególne etapy kariery MMA od praktykanta hydraulika na zasiłku do globalnej supergwiazdy. Poza sportem, McGregor ma wszystko, do czego aspirował pod względem bogactwa i sławy, więc White zrozumiałby, gdyby McGregor wybrał drugą opcję.

Dana White
"On ma pieniądze. Kiedy się nad tym zastanowić, jestem wielkim fanem „Rocky'ego”. Czuje jakby to było niczym w filmie „Rocky 3”. Kiedy wysiadasz z jachtu mierzącego 310 stóp, wiesz co mam na myśli? Żyjesz tym dobrym życiem.

Trudno jest być dzikusem, kiedy żyjesz tak jak on i masz takie pieniądze, jakie on ma. Na swojej drodze do kariery był młodym, głodnym dzieciakiem, który nie miał pieniędzy i chciał tych wszystkich ładnych rzeczy. Chciał mieć ładne garnitury, ładne samochody, ładne domy. Ma wszystko, czego kiedykolwiek chciał. Nie wiem. To pójdzie w jedną lub drugą stronę".


32-letni Conor McGregor powrócił po rocznej przerwie, aby rywalizować w zaledwie drugiej walce w ciągu 29 miesięcy. Były podwójny mistrz UFC jest ma bilans 1-2 w swoich ostatnich trzech walkach, z czego obie przegrane przyszły przed czasem. Na UFC 257 po raz pierwszy w zawodowej karierze McGregor został pokonany po ciosach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ACA 114: Dziesięciu Polaków na dziesiątej gali ACA w Polsce

Następny temat

19 grudnia - UFC Fight Night 183: Stephen Thompson vs Geoff Neal

WHEY premium