SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 242: Khabib Nurmagomedov vs Dustin Poirier

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

„Nic się nie zmienia. Zrobię to również w Abu Zabi. Obronię swój tytuł, ale bez wyskakiwania” – Khabib Nurmagomedov o walce z Dustinem Poirierem na UFC 242

Niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov powróci do Oktagonu 7 września, aby zmierzyć się z tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem na gali UFC 242 w Abu Zabi. Mistrz przedstawił swoje przewidywania dotyczące przebiegu pojedynku.

Orzeł nie rywalizował od października ubiegłego roku i gali UFC 229 na której pokonał przez poddanie w czwartej rundzie byłego mistrza wagi piórkowej i lekkiej Conora McGregora. Nurmagomedov może poszczycić się doskonałym rekordem 27-0, który będzie chciał popsuć Dustin Poirier (25-5, 1 NC).

Tymczasem Poirier swoją ostatnią walkę stoczył podczas kwietniowej gali UFC 236 na której pokonał mistrza wagi piórkowej Maxa Hollowaya przez jednogłośną decyzję dzięki czemu zdobył tytuł tymczasowego mistrza.

Podczas konferencji prasowej UFC promującej cztery nadchodzące gale numerowane w tym galę UFC 242, Khabib Nurmagomedov podzielił się swoimi przewidywaniami dotyczącymi walki z Dustinem Poirierem.

Khabib Nurmagomedov
„Pamiętacie to? T-Mobile [Arena]… ostatnio… co ja tu zrobiłem?” – powiedział Khabib Nurmagomedov w nawiązaniu do swojego zwycięstwa nad Conorem McGregorem. „Nic się nie zmienia. Zrobię to również w Abu Zabi. Obronię swój tytuł. Ale bez wyskakiwania”.

https://twitter.com/UFCEurope/status/1147261620168486917

Teraz pozostaje nam tylko czekać na walkę i to, czy Khabib Nurmagomedov potwierdzi swoje słowa czynami, czy też Dustin Poirier zaskoczy cały świat i jako pierwszy pokona tego, którego nie udało się nikomu pokonać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Khabib Nurmagomedov Instagram

Khabib Nurmagomedov o rozpraszaniu uwagi przed walką z Dustinem Poirierem na UFC 242

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov poradził sobie z rozpraszaniem uwagi przed walką z Conorem McGregorem, który mocno go prowokował, ale sprawy mają się nieco inaczej, jeśli chodzi o jego nadchodzącą walkę z tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem.

7 września Nurmagomedov i Poirier zmierzą się w walce o unifikację tytułu wagi lekkiej na gali UFC 242 w Abu Zabi.

W rozmowie z RT Sport przed drugą obroną tytułu, Nurmagomedov powiedział, że brak obelg przed walką nie przeszkadza mu, ponieważ atmosfera nie jest podsycana przez gorącą rywalizację.

Khabib Nurmagomedov
"Nie trzeba mieć konfliktu werbalnego, żeby być zmotywowanym. Motywacja może być sportowa i ja to mam. Dlaczego nie? Kiedy idziesz tam i rywalizujesz z przeciwnikiem, nie ma znaczenia, czy jest to walka, zawody sportowe, czy praca na siłowni, motywacja zawsze istnieje. I nadal ją mam. Nie mam 50 lat, więc nie mam żadnych problemów z motywacją. Czy ją mam, czy nie, zobaczysz 7 września".


Tym razem to nie trash talk będzie rozpraszał uwagę mistrza. Zamiast tego, Nurmagomedov będzie musiał poradzić sobie ze stresem związany z pojedynkami kolegów z drużyny rywalizujących na tej samej karcie walk.

Khabib Nurmagomedov
"Tak, będzie jakieś rozproszenie uwagi. Kiedy twoi przyjaciele i bliscy walczą, rozprasza cię to. Ale mam nadzieję, że dadzą mi trochę pozytywnej energii przed moją walką. Bo kiedy twoi bliscy przyjaciele przegrywają, oczywiście, że cię to denerwuje. Najważniejsze dla nich jest zmotywowanie mnie do zwycięstwa. Liczymy tylko na zwycięstwo".




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Oficjalny plakat i karta walk UFC 242: Nurmagomedov vs. Poirier

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC 242 na której walką wieczoru będzie pojedynek unifikacyjny w wadze lekkiej między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem (27-0 MMA, 11-0 UFC) a tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem (25-5-1 MMA, 17-4-1 UFC). W co-main evencie w wadze lekkiej zmierzą się Edson Barboza (20-7 MMA, 14-7 UFC) i Paul Felder (16-4 MMA, 8-4 UFC).

Niepokonany Khabib Nurmagomedov wróci do Oktagonu, aby bronić tytułu wagi lekkiej po raz drugi mając za sobą zwycięską walkę z byłym podwójnym mistrzem wagi piórkowej i lekkiej Conorem McGregorem. Dagestański Orzeł pokonał Irlandczyka przez poddanie naciskówką na szczękę w czwartej rundzie na gali UFC 229 w październiku ubiegłego roku.

Dustin Poirier zapracował na to, aby otrzymać walkę o pas niekwestionowanego mistrza pokonując kolejno czterech bardzo mocnych rywali. Poirier najpierw pokonał przez TKO w trzeciej rundzie byłego mistrza Anthony’ego Pettisa, następnie przez TKO w czwartej rundzie Justina Gaethje. Potem przyszła kolej na kolejnego byłego mistrza Eddiego Alvareza, którego Poirier pokonał w rewanżu przez TKO w drugiej rundzie, a w ostatniej walce, Diament pokonał przez decyzję mistrza wagi piórkowej Maxa Hollowaya, który próbował w tym pojedynku wywalczyć tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej.

Edson Barboza będzie starał się polepszyć swoją sytuację w dywizji po czterech porażkach w ostatnich pięciu pojedynkach. Brazylijczyk przegrał pojedynki z Khabibem Nurmagomedovem przez decyzję i Kevinem Lee przez TKO w piątej rundzie po interwencji lekarza. Potem nadeszła jedna wygrana walka przez TKO w trzeciej rundzie z Danem Hookerem, ale w ostatnim pojedynku przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Justinem Gaethje.

Paul Felder jest w znacznie lepszej pozycji, ponieważ bilans jego ostatnich walk, to 4-1. Felder po szybkich zwycięstwach przed czasem po ciosach z Alessandro Riccim, Stevie Ray’u i Charlesie Olliveira, przegrał jedną walkę z Mike’em Perry przez niejednogłośną decyzję. W ostatnim pojedynku z Jamesem Vickiem, znowu wkroczył na ścieżkę zwycięstw pokonując go przez decyzję.

Gala UFC 242: Nurmagomedov vs. Poirier odbędzie się 7 września w The Arena na Yas Island w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC 242: Nurmagomedov vs. Poirier

Data: 7.09.2019
Miejsce: The Arena, Yas Island, Abu Zabi – Zjednoczone Emiraty Arabskie

Karta główna

Walka o tytuł wagi lekkiej
155 lbs.: Khabib Nurmagomedov (c) vs. Dustin Poirier (ic)

Co-main event
155 lbs.: Edson Barboza vs. Paul Felder

155 lbs.: Islam Makhachev vs. Davi Ramos
265 lbs.: Curtis Blaydes vs. Shamil Abdurakhimov
155 lbs.: Mairbek Taisumov vs. Carlos Diego Ferreira
135 lbs.: Khalid Taha vs. Bruno Gustavo Aparecido Da Silva
155 lbs.: Ottman Azaitar vs. Teemu Packalén
125 lbs.: Joanne Calderwood vs. Andrea Lee
135 lbs.: Liana Jojua vs. Sarah Moras
170 lbs.: Belal Muhammad vs. Takashi Sato
170 lbs.: Nordine Taleb vs. Muslim Salikhov

Zapowiedziane walki
185 lbs.: Omari Akhmedov vs. Zak Cummings
155 lbs.: Magomed Mustafaev vs. Don Madge
185 lbs.: Adam Yandiev vs. Puna Soriano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

latinoathlete.com

Dustin Poirier nie obawia się obaleni w wykonaniu Khabiba Nurmagomedova

Niekwestionowany i niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov jest jednym z najlepszych i najniebezpieczniejszych grapplerów w historii MMA, ale jego przyszły rywal, tymczasowy mistrz Dustin Poirier nie obawia się obaleni w wykonaniu Rosjanina.

Przed walką o unifikację tytułu na gali UFC 242 z Nurmagomedovem, Poirier bardziej koncentruje się nad własną taktyką niż nad rywalem. Diament stwierdził, że jego priorytetem jest zadawanie obrażeń, wygrywanie rund i przy odrobinie szczęścia przejść do historii jako pierwszy człowiek, który pokonał Nurmagomedova w MMA.

Dustin Poirier
„Nie martwię się za bardzo o jego sprowadzenia. Muszę skrzywdzić tego faceta. Praca nad tym, to ogromna część tego obozu przygotowawczego. Ustawienie się na dobrych pozycjach, aby wygrać rundy i wygrać walkę. Trzymanie się z dala od siatki. Podnoszenie się z maty, ale jednocześnie muszę robić to, co robię.

Mam możliwość stworzenia historii i zrobienia czegoś, czego nigdy nie zrobiono. Jestem podekscytowany tym, że stawiam się w takiej sytuacji i że mam okazję pokazać światu na największą możliwą skalę, jak wielki jestem i zunifikować te pasy. Tworzenie historii – o to właśnie chodzi”.


Dustin Poirier wejdzie do walki o unifikację tytułu na gali UFC 242 z Khabibem Nurmagomedovem mając imponującą serię sześciu zwycięstw z rzędu. Do najważniejszych punktów tej serii należą zwycięstwa z Anthonym Pettisem, Justinem Gaethje, Eddie Alvarezem, a ostatnio także mistrzem wagi piórkowej Maxem Hollowayem, dzięki pokonaniu którego zdobył tytuł tymczasowego mistrza. Rekord Poiriera, to 25-5, który być może już wkrótce powiększy się o kolejną wygraną walkę, najważniejszą w jego dotychczasowej karierze.

Khabib Nurmagomedov może pochwalić się niesamowitym rekordem 27-0, który uzyskał między innymi pokonując takich zawodników jak Conor McGregor, Al Iaquinta, Edson Barboza, Michael Johnson i Rafael dos Anjos.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Może jakieś latające ko-la-na zatrzymają Khabiba podobnie jak Askrena? Tylko że Khabib dobrze maskuje obalenia i często robi to z klinczu a nie że zawsze wjeżdża z dystansu double legi. Jak Poirierowi się uda wygrać to będzie bohaterem

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Khabib przedewszystkim nie jest takim melepetą jak przereklamowany Askren. Porobi Pirjerja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jest jeszcze nadzieja w Tonym

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dustin Poirier: Bez wątpliwości, Tony Ferguson w 100% zasługuje na titleshota

Diament typuje kolejnego pretendenta do pasa wagi lekkiej.

Już tylko dni pozostały do jakże wyczekiwanej potyczki o mistrzostwo kategorii lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem (27-0, 11-0 w UFC) i Dustinem Poirierem (25-5 1 NC, 17-4 1 NC w UFC, #1 w rankingu UFC), która będzie najważniejszym wydarzeniem gali UFC 242.

Po ewentualnym zwycięstwie w starciu z Rosjaninem, Diament miałby wiele opcji jeśli chodzi o kolejnych rywali. Zawodnik American Top Team zapytany o to, kto jego zdaniem najbardziej będzie zasługiwał na walkę o pas po 7 września, odpowiedział:

Dustin Poirier
Bez wątpliwości, Tony Ferguson w 100% zasługuje na titleshota. Bez jakiegokolwiek sprzeciwu, to Tony Ferguson.


Poirier podkreślił jednak, że obecnie jest skupiony na najbliższej walce, która na pewno nie będzie łatwa.

Dustin Poirier
Szczerze mówiąc nie myślę o takich rzeczach, ponieważ 25 minut z Khabibem jest wszystkim, na czym mogę się skoncentrować teraz. Nie mogę zlekceważyć pracy, która musi być wykonana przed 7 września.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281


1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
To ja też coś dodam. Krótki dokument o Khabibie oraz fajny plakacik od @gripdesigns







Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Scott Coker o przyszłości Fedora Emelianenko i Josha Barnetta

Następny temat

UFC 243: Robert Whittaker vs Israel Adesanya

WHEY premium