SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 242: Khabib Nurmagomedov vs Dustin Poirier

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2264

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2562 Napisanych postów 14878 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 294051

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dustin Poirier przedstawił swój typ na walkę Ferguson vs Cerrone i odniósł się do swojej walki z Khabibem Nurmagomedovem na UFC 242

Tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC Dustin Poirier przedstawił swój typ na pojedynek między Tonym Fergusonem a Donaldem Cerrone, a także odniósł się do swojej kolejnej walki z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem.

Na UFC 238, Tony Ferguson podejmie Donalda Cerrone w pojedynku, który może się okazać eliminatorem do pojedynku o tytuł mistrza. Dla Poiriera jest to bardzo ważna walka, ponieważ jest szansa, że jej zwycięzca zmierzy się z nim jeśli on pokona Nurmagomedova.

Będąc gościem MMAJunkie Radio, Poirier przedstawił swoje przewidywania dotyczące walki Ferguson vs Cerrone.

Dustin Poirier
„Z UFC, nigdy nie wiadomo, równie dobrze mogę bronić się przed Maxem Hollowayem” – żartował, przyznając, że wygrana Fergusona lub Cerrone nie gwarantuje mu pojedynku o pas.

„Myślę, że Cowboy wygra tę walkę, ale zobaczymy. Nawet nie patrzę tak daleko w przyszłość. Nigdy nie lekceważę tego, ile pracy trzeba w to włożyć bo sam mam przed sobą wiele do zrobienia w walce z Khabibem”.

Jeśli już mowa o pojedynku z Khabibem Nurmagomedovem, Dustin Poirier rozumie, że prawdopodobnie znajdzie się na terytorium wroga w związku z pojedynkiem na gali UFC 242, która zaplanowana jest na 7 września w Abu Zabi.

Diament przyznał, że walka w Abu Zabi będzie poważnym zadaniem, ale czuje się pewnie przed tym pojedynkiem:

Dustin Poirier
„To duże wyzwanie, żeby tam pojechać. Jest to prawdopodobnie jedna z największych muzułmańskich gwiazd – gwiazd sportowych na pewno, to znaczy, nie znam żadnych innych. Wyjście tam na terytorium wroga i walka z nim będzie ogromnym wyzwaniem. To jest to, na co się piszesz. On jest mistrzem i nic na ten temat nie mogę powiedzieć.

Kiedy go pokonam i będę bronić tytułu, mógłbym spróbować skłonić UFC i powiedzieć hej, zróbmy to tutaj lub tam, ale teraz jestem pretendentem i rozumiem tę rolę. Mam przed sobą długą wspinaczkę do góry, żeby tam pojechać i zaskoczyć wszystkich”.

Dustin Poirier wywalczył tymczasowy tytuł wagi lekkiej w kwietniu po jednogłośnym zwycięstwie w pojedynku z Maxem Hollowayem. Co do Khabiba Nurmagomedova, ostatni raz walczył w październiku ubiegłego roku. Orzeł skutecznie bronił swojego tytułu przeciwko Conorowi McGregorowi, którego poddał w czwartej rundzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2562 Napisanych postów 14878 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 294051

latinoathlete.com

„Wbrew wszelkim przeciwnościom, załatwię to. To historia mojego życia” – Dustin Poirier o walce z Khabibem Nurmagomedovem

Następna walka o tytuł wagi lekkiej, to pojedynek tymczasowego mistrza Dustina Poiriera, który będzie chciał zdetronizować niepokonanego mistrza Khabiba Nurmagomedova na gali UFC 242 w Abu Zabi.

Oczekując na ten arcyciekawy pojedynek, Diament podzielił się z Brendanem Schaubem swoimi przemyśleniami na temat walki i tego, co musi zrobić, aby odejść jako nowy mistrz wagi lekkiej.

Dustin Poirier
„Nie ma takiej rzeczy, która powodowałaby, że musimy nad nią popracować, to moja ogólna gra i bycie lepszym zawodnikiem. Musimy zrobić dziury [w jego taktyce] po prostu występując tam. Będę w stanie cofnąć się natychmiast po sprowadzeniu. Tworzę przestrzeń za pomocą swojego Jiu-Jitsu. Nie sądzę, aby ludzie wiedzieli, jak długo trenuję Jiu-Jitsu. Tak długo, jak długo walczę – zanim kiedykolwiek walczyłem. Robię Jiu-Jitsu 14 czy 15 lat, jestem czarnym pasem. Zamierzam stworzyć przestrzeń z poddaniami i narazić go na niebezpieczeństwo, sprawić, że będzie czuł przede mną respekt, a potem wstanę.

To będzie bójka, ale zmuszę go do popełnienia błędów i zobaczymy, co się stanie. Jeśli zwolni, skończy się to dla niego sprowadzeniem. Myślę, że w mojej ogólnej grze, mogę już na początku powodować zagrożenie dla niego i sprawić mu problemy. Nie muszę doprowadzać do tego, żeby się wygazował, by wygrać tę walkę.

Wbrew wszelkim przeciwnościom, załatwię to, człowieku. To historia mojego życia”.

Dustin Poirier wierzy w swoje umiejętności parterowe mimo tego, że przyjdzie mu stanąć do pojedynku z Khabibem Nurmagomedovem, którego zapasy są na najwyższym poziomie, co pokazał wielokrotnie w swoich pojedynkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła walkę wieczoru gali UFC 242 , która odbędzie się 7 września w Abu Zabi.

Walka unifikacyjna między mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem a tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Khabib Nurmagomedov podpisał nowy kontrakt z UFC z klauzulą dotyczącą możliwej walki z Georgesem St-Pierre

Oprócz tego, że UFC oficjalnie potwierdziło pojedynek o tytuł wagi lekkiej między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem na gali UFC 242, pojawiła się również informacja o podpisaniu z dagestańskim Orłem nowego kontraktu z klauzulą dotyczącą potencjalnej walki z Georgesem St-Pierre.

Według Bretta Okamoto z ESPN, który rozmawiał z menedżerem Nurmagomedova Ali Abdelazizem, walka z Poirierem będzie pierwszym zobowiązaniem Dagestańczyka na nowym kontrakcie z UFC. Co ciekawsze, kontrakt ten rzekomo zawiera klauzulę możliwej walki Khabiba Nurmagomedova z byłym mistrzem wagi półśredniej i średniej Georgesem St-Pierre o którą Khabib zabiega już od bardzo dawna.

Brett Okamoto
"W związku z UFC 242, Khabib Nurmagomedov podpisał z UFC nowy kontrakt na kilka walk według jego menedżera Alego Abdelaziza. Warunki nie zostały ujawnione, jednak Abdelaziz powiedział, że w umowie znajduje się klauzula obejmująca potencjalny pojedynek Khabiba z GSP. To najwyraźniej zostało już wynegocjowane".

https://twitter.com/bokamotoESPN/status/1135972149628473345

Niestety, informacje na temat tej domniemanej klauzuli są wciąż niewystarczająco ujawnione. Nie jest jasne, co ona dokładnie określa. To powiedziawszy, wydaje się, że Khabib Nurmagomedov i jego zespół nadal nie rezygnują z walki z Georgesem St-Pierre.

Aktualnie St-Pierre cieszy się emeryturą, a swoją ostatnią walkę stoczył w 2017 roku, kiedy to na gali UFC 217 pokonał Michaela Bispinga odbierając mu tytuł mistrza wagi średniej UFC. To zwycięstwo nad Bispingiem było jedyną walką Kanadyjczyka od 2013 roku, kiedy obronił swój tytuł w wadze półśredniej pokonując przez decyzję Johny'ego Hendricksa. Po tej walce odszedł ze sportu na dłuższy czas.

Z kolei Khabib Nurmagomedov swoją ostatnią walkę stoczył w październiku pokonując w czwartej rundzie przez poddanie Conora McGregora na gali UUFC 229, broniąc tytułu mistrza wagi lekkiej. W swojej następnej. Nurmagomedov zdobył mistrzowski pas w przedostatnim pojedynku na UFC 223 pokonując przez decyzję Al’a Iaquintę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Noah K. Murray-USA TODAY Sports

„Musi wygrać dwie lub trzy walki, a potem upaść na kolana i błagać” – Ali Abdelaziz o rewanżu Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem

Na gali UFC 242, mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov, będzie bronił swojego tytułu w walce z Dustinem Poirierem. Chociaż Poirier jest tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, istniała szansa, że zostanie pominięty na rzecz byłego mistrza wagi piórkowej i lekkiej Conora McGregora, który dostałby szansę rewanżu z Dagestańczykiem.

McGregor i Nurmagomedov walczyli na UFC 229, a zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Khabib przez poddanie w czwartej rundzie broniąc tytułu mistrza. Od tego czasu Irlandczyk twierdzi, że chce rewanżu.

Według Alego Abdelaziza, menadżera Nurmagomedova, Khabib walczy z Poirierem a nie McGregorem, ponieważ były podwójny mistrz nie błagał wystarczająco mocno o ten rewanż.

Ali Abdelaziz
"McGregor nie błagał wystarczająco mocno. Nie błagał wystarczająco mocno i udawał, że ma złamaną rękę. Nie chce walczyć. Jest modelem z Instagrama, jak już mówiłem. Chce cały czas czuć się ważny.

Khabib powiedział to osobiście. [McGregor] zmieni swoją twarz, zmieni swoje zdanie i widzieliście to, [McGregor] jest jak szaleniec. Wątpię, czy kiedykolwiek znów będzie walczył.

Nie obchodzi nas on. Skończyliśmy go. Khabib skończył go w czwartej rundzie, trafił go ciosem. Miał być Muhammadem Ali MMA. Pokazaliśmy, że on jest po prostu chwilowym zainteresowaniem. Szum wokół McGregora był po prostu chwilowy".

Chociaż Conor McGregor nie dostanie natychmiastowego rewanżu, nie wyklucza to ewentualnej walki w przyszłości. Mówi się teraz, że do rewanżu mogłoby dojść po walce Nurmagomedova z Poirierem. Aby tak się stało, Abdelaziz chciałby, aby McGregor wygrał najpierw kilka walk.

Ali Abdelaziz
"Musi wygrać dwie lub trzy walki, a potem upaść na kolana i błagać. Teraz Khabib jest szefem".

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-06-06 18:38:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Islam Makhachev vs. Davi Ramos i Mairbek Taisumov vs. Carlos Diego Ferreira na UFC 242

Pojedynki lekkich w rozpisce wrześniowej gali.

Jak za pośrednictwem twittera poinformowała największa organizacja MMA na świecie, rozpiskę gali oznaczonej numerem 242 wzbogaciły dwa interesujące starcia w kategorii lekkiej pomiędzy Islamem Makhachevem (17-1, 6-1 w UFC, #14 w rankingu UFC) i Davim Ramosem (10-2, 4-1 w UFC) oraz Mairbekiem Taisumovem (28-5, 7-1 w UFC) i Carlosem Diego Ferreirą (15-2, 6-2 w UFC).

Makhachev jest obecnie na fali pięciu kolejnych zwycięstw odniesionych od września 2016r. Rosjanin pokonał m.in. Chrisa Wade’a, Nika Lentza i Armana Tsarukyana. Z kolei Ramos od czasu porażki w debiucie w UFC z sukcesem odprawił czterech kolejnych rywali. W ostatniej walce Davi decyzją sędziów pokonał Austina Hubbarda.

Taisumov jest niepokonany od marca 2014r. kiedy to musiał uznać wyższość Michela Prazeresa. W pięciu z sześciu ostatnich zwycięstw Mairbek odprawiał rywali przed czasem. Ferreira od czasu porażki poniesionej z rąk Dustina Poiriera odnotował cztery zwycięstwa pokonując m.in. Oliviera Aubin-Merciera i Rustama Khabilova.

Gala UFC 242 odbędzie się 7 września w Abu Dhabi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Konferencja prasowa przed UFC 242: Nurmagomedov vs Poirier

Organizacja UFC zorganizowała konferencję prasową promującą pojedynek między mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem a tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem, którzy zmierzą się na gali UFC 242 zaplanowanej na 7 września w Abu Zhabi.

Konferencja prasowa z udziałem Khabiba Nurmagomedova (27-0 MMA, 11-0 UFC) i Dustina Poiriera (25-5 MMA, 17-4 UFC) odbędzie się o godzinie 16:00 w Hotel Cafe Royal w Londynie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1601 Napisanych postów 14669 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 78137
Całkiem duży ten Dustin, może coś wykombinuje. Tylko wtedy Condon by napisał że już kiedyś pokonał Dustina więc jest "lepszy od Khabiba" czy coś w tym stylu... to byłaby jedyna wada potencjalnej wygranej Poiriera

Zmieniony przez - Puar w dniu 2019-06-12 20:27:23

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1418 Napisanych postów 8866 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 143101
Wtedy możnaby było powiedzieć, że to nie ten sam Dustin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1601 Napisanych postów 14669 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 78137
My to wiemy. Ale irlandzka pała nie

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Scott Coker o przyszłości Fedora Emelianenko i Josha Barnetta

Zestaw 1