SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dustin Poirier vs Conor McGregor 3

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2396

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

@GeezFX

UFC skłania się ku zorganizowaniu trylogii między Dustinem Poirierem a Conorem McGregorem

Według ostatnich doniesień, organizacja UFC podobno skłania się ku trylogii pomiędzy zawodnikami kategorii lekkiej Dustinem Poirierem i Conorem McGregorem.

Poirier i McGregor walczyli już dwukrotnie. Ich pierwsze spotkanie w klatce miało miejsce w wadze piórkowej w 2014 roku. Tamtego wieczoru McGregor zgarnął zwycięstwo przez nokaut w pierwszej rundzie.

Następnie obydwaj zawodnicy spotkali się ponownie w walce wieczoru gali UFC 257 w zeszłym miesiącu, tym razem w wadze lekkiej. Poirier wygrał ten rewanż, szokując świat, zatrzymując McGregora ciosami w drugiej rundzie.

Od tego czasu wiele dyskutuje się na temat następnego kroku dla Poiriera i McGregora. Podczas gdy Poirier niezaprzeczalnie zasłużył na szansę na pojedynek o wakujący tytuł wagi lekkiej, jest również wiele głosów za trylogią z McGregorem. Ta walka jest prawdopodobnie największą, jaką UFC może obecnie zrobić.

Jak poinformował Ariel Helwani z ESPN, właśnie w tym kierunku zmierza organizacja, rozważając opcje kolejnych walk Poiriera i McGregora.

Helwani zdradził tę informację w poniedziałkowym odcinku programu DC & Helwani. Dodał również, że McGregor ma nadzieję na kolejną walkę w maju.

Jeśli Poirier i McGregor zawalczą po raz trzeci, nie wiadomo, czy w grę wchodziłby wakujący tytuł mistrzowski w wadze lekkiej, choć wydaje się to prawdopodobne. Dodanie do stawki mistrzowskiego pasa w walce tych dwóch zawodników tylko umocniłoby ją jako jedną z największych możliwych walk. Mimo to, decyzja ta nie spodobałaby się wielu fanom.

Podczas gdy Poirier niezaprzeczalnie zasłużył na walkę o tytuł w wadze lekkiej, McGregorowi nieco trudniej jest przyznać taką walkę, biorąc pod uwagę, że został niedawno pokonany przez TKO i nie walczył zbyt często, a inni pretendenci, tacy jak Charles Oliveira i Michael Chandler, najwyraźniej sami zasłużyli na taką szansę.

Obaj fighterzy wyrazili zainteresowanie ponowną walką w natychmiastowym rewanżu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Zdaniem Dana White’a, Dustin Poirier podjął właściwą decyzję wybierając trylogię z Conorem McGregorem

Szef UFC Dana White stwierdził, że Dustin Poirier dobrze zrobił wybierając trylogię z Conorem McGregorem, która ma się odbyć tego lata.

Między tymi dwoma zawodnikami wagi lekkiej jest remis 1-1 po tym, jak Poirier wyrównał wynik w tym roku, kiedy pokonał McGregora przez TKO w drugiej rundzie ich walki wieczoru na UFC 257 w Abu Zabi. McGregor wygrał pierwszą walkę przez TKO w pierwszej rundzie na UFC 178 w 2014 roku.

Obaj zawodnicy wyrazili zainteresowanie następną walką, ale nic nie zostało sformalizowane. Jednak na czwartkowej konferencji prasowej przed UFC 260, prezydent UFC Dana White potwierdził plany trylogii Poirier vs McGregor, gdy został zapytany o potencjalny pojedynek.

Dana White
„Dustin – on chce rewanżu i to jest mądre. To jest to co powinien zrobić. Powinien wziąć rewanż, wziąć tę walkę. To jest dla niego wielka walka. Dzieciak ciężko pracował całe życie, całą karierę, aby znaleźć się w takiej pozycji jak ta – i to jest walka, którą bierzesz.

Byliśmy w takich pozycjach z innymi i oni popełnili błąd nie biorąc tej walki i wiesz – to był największy błąd w ich życiu”.


White powiedział, że gdzieś w okolicach lipca „ma sens” zestawienie trylogii, ale nie ujawnił żadnych innych szczegółów dotyczących potencjalnego zestawienia.

Wielu fanów MMA myślało, że Poirier będzie walczył o tytuł wagi lekkiej, który niedawno został zwakowany przez Khabiba Nurmagomedova. Poirier odrzucił jednak ofertę walki o pas na rzecz trylogii z McGregorem. Zamiast tego UFC zestawiło w walce o pas Charlesa Oliveirę i byłego mistrza Bellatora Michaela Chandlera na gali UFC 262 zaplanowanej na 15 maja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 798 Napisanych postów 300 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2501
Interesująca trylogia, bardzo ciekawy jestem tej walki, mam nadzieje ze do niej szybko dojdzie.
W ich drugim starciu Conor nie walczył jak Conor, nie walczył w swoim stylu, liczę na to że w 3 starciu Conor wróci no chyba że stary dobry Conor się skończył
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzk1992
Interesująca trylogia, bardzo ciekawy jestem tej walki, mam nadzieje ze do niej szybko dojdzie.
O ile to nie żart, to dlaczego trzecie starcie miałoby wyglądać inaczej niż ostatnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 798 Napisanych postów 300 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2501
MMA
dzk1992
Interesująca trylogia, bardzo ciekawy jestem tej walki, mam nadzieje ze do niej szybko dojdzie.
O ile to nie żart, to dlaczego trzecie starcie miałoby wyglądać inaczej niż ostatnie


A dlaczego drugie wyglądało inaczej niż 1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzk1992
MMA
dzk1992
Interesująca trylogia, bardzo ciekawy jestem tej walki, mam nadzieje ze do niej szybko dojdzie.
O ile to nie żart, to dlaczego trzecie starcie miałoby wyglądać inaczej niż ostatnie
A dlaczego drugie wyglądało inaczej niż 1
Bo minęło ponad 6 lat i Poirier stoczył w tym czasie 12 walk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Conor walczył w swoim stylu, tylko że po raz pierwszy został zaatakowany low kickami w łydkę które od dosyć niedawna (nie licząc np Bensona Hendersona) stały się bardzo popularne i zbierają prawdziwe żniwo - kto się do nich nie dostosowuje ten pada. No zobaczymy czy będzie w stanie je blokować.

Oby nie i oby Dustin znowu spuścił mu łomot :P A nawet jeśli będzie je z sukcesem blokować to liczę że Poirier go zamęczy w późniejszych rundach

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Nie sadze ze kolejna walka może sie skończyć inaczej niż ostatnia, Poirer jest na gazie, a Conor sie buja pomiędzy fabryka whisky, rozprawami sadowymi i celebryctwem w mediach

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Nate Diaz ostro o Dustinie Poirier za chęć wzięcia walki z Conorem McGregorem w trylogii

Nate Diaz wydaje się być niezadowolony z faktu, że jego wyzwania rzucone Dustinowi Poirierowi i Charlesowi Oliveira nie spotkały się z większym zainteresowaniem.

Nate Diaz (20-12 MMA, 15-10 UFC) zabrał ostatnio głos i wymienił nazwiska zawodników, z którymi jest zainteresowany walczyć w tym roku. Oliveira, który był jednym z jego wyborów, powiedział wprost, że nie interesuje go ten pojedynek. Z kolei Dustin Poirier (27-6 MMA, 19-5 NC UFC) początkowo wyraził zainteresowanie tym starciem, ale wydaje się zmierzać w kierunku trylogii z Conorem McGregorem tego lata.

Nie wydaje się, żeby Diazowi to się spodobało. W piątek Diaz umieścił wpis na Instagramie uderzający w Poiriera, McGregora i UFC:

Nate Diaz
„Nie zapominaj, kto zaczął to gangsterskie g****.
Prawdziwy niekoronowany król.
Nigdy wcześniej nie oddałem rewanżów.
Dustin robisz to co ci każą tatusiowie ty mała suko”

https://www.instagram.com/p/CLNVWRwD-s1/

Diaz miał walczyć z Poirierem na UFC 230 w listopadzie 2018 roku. Pojedynek nigdy nie doszedł do skutku z powodu kontuzji Poiriera, ale po tym, jak Poirier znokautował McGregora w ich rewanżu na UFC 257 w zeszłym miesiącu, Diaz postanowił rzucić mu wyzwanie.

Poirier powiedział, że Diaz był jedną z niewielu walk, która go interesowała po pokonaniu McGregora, ale zamiast tego wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na trylogię Poiriera z Irlandczykiem.

Później w piątek, Poirier napisał komentarz pod wpisem Diaza na Instagramie na temat zawodnika ze Stockton i jego walk rewanżowych:

Dustin Poirier
„Przegrałeś rewanż Nathanie. Jeden był przegrany lol.”

https://twitter.com/SandhuMMA/status/1360361807060287490?s=20 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Chandler przegrał przez te low kicki z niejakim Brentem Primusem a potem udanie mu się zrewanżował. Ja, niestety, nie skreślam Conora w rewanżu ale też liczę że Dustin go zamęczy

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Dustin Poirier jest gotowy na trylogię z Conorem McGregorem, ale czeka na decyzję Irlandczyka oraz dobrą ofertę

Dustin Poirier uważa, że trylogia z Conorem McGregorem jest faworytem wśród jego potencjalnych następnych walk. Poirier czeka jednak na krok ze strony McGregora, a także dobrą ofertę kontraktu.

Dustin Poirier (27-6 MMA, 19-5 UFC) zwyciężył przez TKO w drugiej rundzie nad Conorem McGregorem (22-5 MMA, 10-3 UFC) w oczekiwanym rewanżu na UFC 257 w zeszłym miesiącu. Od tego czasu spekulacje na temat trzeciego pojedynku wciąż się nasilają.

McGregor i jego ekipa dali do zrozumienia, że pragną trzeciego i decydującego starcia, a podczas występu w podcaście "The Joe Rogan Experience", który ukazał się w piątek, Poirier powiedział, że jest na to gotowy.

Dustin Poirier
"Conor chce trylogii i ja też" - powiedział Poirier podczas rozmowy z Roganem. "Jeśli oni chcą to zrobić, zróbmy to".


Nawet po przegranej na UFC 257, McGregor pozostaje jedną z największych gwiazd w tym sporcie. Trylogia z Poirierem jest bardzo lukratywną walką i z tego powodu znalezienie konsensusu w negocjacjach może okazać się wyzwaniem.

Poirier powiedział, że jest cierpliwy, ale idealnie byłoby dla niego, gdyby walka odbyła się w czerwcu lub lipcu. Uważa on, że UFC będzie chciało znaleźć sytuację, w której fani będą mogli uczestniczyć w walce, aby zmaksymalizować przychody, a to może pokrzyżować plany.

Pozostaje jeszcze kwestia wynegocjowania umowy, która zadowoli Poiriera. Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC przyznał, że w tym aspekcie jest jeszcze trochę pracy do wykonania.

Dustin Poirier
"Po prostu próbujemy uzyskać odpowiednią strukturę umowy. To będzie duża walka. On mnie znokautował, a ja znokautowałem jego. Trylogia. Na pewno jedna z największych walk tego roku, ale może i wszech czasów. (...) Nie rozmawiam z nimi bezpośrednio. Oni rozmawiają z moim menadżerem, Robem Rovetą. Staramy się zająć jak najlepszą pozycję, by móc usiąść z nimi do stołu i odbyć prawdziwą rozmowę o zakontraktowaniu tej walki. Staramy się stworzyć odpowiednią umowę i kiedy to się stanie, walka będzie się odbędzie. Do tego czasu zobaczymy.

Myślę, że trylogia ma dużo sensu i niesie ze sobą dużo pieniędzy. Więc po prostu próbujemy wynegocjować właściwą umowę i zobaczyć, jakie są ramy czasowe. Dla gościa takiego jak Conor, obecność fanów jest czymś ważnym, nawet jeśli jest to ograniczone. W tej chwili w UFC Apex, gdzie są zestawiane walki w Ameryce, nie ma oczywiście żadnych fanów. Więc gdzie to zrobisz? I jakie są ramy czasowe?"


Poirier powiedział, że walka z McGregorem jest jedną najważniejszych rzeczy o których myśli, ale nie wykluczył również przejścia do wagi półśredniej, aby walczyć z Natem Diazem lub zmierzyć się z Charlesem Oliveirą o wakujący tytuł wagi lekkiej, jako potencjalne scenariusze.

McGregor prawdopodobnie będzie jednak częściowo decydował o losie Poiriera, bo jeśli Irlandczyk jest zdeterminowany, aby doprowadzić do tej walki, to prawie na pewno do tego dojdzie.

Dużym punktem dyskusji wokół potencjalnego pojedynku jest to, czy to dobry pomysł, aby McGregor naciskał na to tak szybko. "The Notorious" głośno mówił o błędach, które doprowadziły do jego porażki na UFC 257, począwszy od tzw. ringowej rdzy spowodowanej długą nieobecnością, a skończywszy na nieumiejętnej obronie niskich kopnięć w wykonaniu Poiriera.

Jeśli do kolejnej walki dojdzie w niedalekiej przyszłości, pojawią się pytania o to, czy McGregor będzie w stanie naprawić błędy, które zostały wykorzystane przeciwko niemu. Poirier powiedział, że na podstawie poprzedniego wyniku wejdzie do walki bardzo pewny siebie, ale wie też, że nie ma gwarancji na kolejne zwycięstwo.

Dustin Poirier
"To nie jest dużo czasu, aby dostosować się lub pracować nad tym, nad czym musi pracować w przypadku kopnięcia na łydkę, lub cokolwiek, co chcę zmienić. Powrót od razu na obóz przygotowawczy bez przejścia ewolucji poza obozem treningowym (może nie być dobrym pomysłem). Jeśli o mnie chodzi, uczę się rzeczy podczas obozu treningowego, ponieważ jest to po prostu wykonywane pod presją, ale to poza obozami treningowymi, w czasie takim jak teraz, gdzie jestem w siłowni bawiąc się toczeniem i robiąc lekkie ćwiczenia kickboxingu z moimi przyjaciółmi - czuję, że dużo na tym zyskuję. Kiedy dobrze się bawię.

To jest walka. Nie sądzę, żebyś kiedykolwiek poznał kogoś tak dobrze. On wprowadzi poprawki. To będzie zupełnie inna walka, tak jak pierwsza i druga była inna. Trzecia też będzie inna, bo ja też będę robił poprawki. Muszę to zmieniać, żeby wszystko było świeże i żeby on ciągle zgadywał."


Poza ogromnymi korzyściami finansowymi i szansą na wygranie trylogii, Poirier powiedział, że nie wie, co jeszcze może być stawką w kolejnej wale z McGregorem. Z wciąż niejasną przyszłością Khabiba Nurmagomedova oraz tytułu wagi lekkiej, mówi się o tym, że wakujący pas mógłby być trofeum dla zwycięzcy trylogii.

Poirier przyznaje, że trudno byłoby mu powiedzieć "nie", gdyby UFC zdecydowało się zestawić tę walkę o tytuł, ale nie zgadza się z tym, że McGregor zasługuje na to, aby być w tym miejscu.

Dustin Poirier
"Nie, nie sądzę, że (powinien walczyć o tytuł). Conor był tak długo nieobecny. Jego dwie ostatnie walki w 155 funtach, przegrał je. Więc nie możesz go zestawić do walki o tytuł. Jak mógłbyś usprawiedliwić zrobienie tego, kiedy masz takich gości jak Oliveira?"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Conor McGregor zapewnia, że nie padnie już ofiarą niskich kopnięć. Jest odpowiedź Dustina Poiriera

Supergwiazda UFC Conor McGregor zapewnił swoich fanów, że następnym razem, gdy wejdzie do Oktagonu, zamierza „zwracać uwagę na niskie kopnięcia”. Tymczasem Dustin Poirier szykuje kolejną „zabójczą” technikę na trzeci pojedynek.

Conor McGregor został pokonany przed czasem przez byłego rywala Dustina Poiriera w rewanżowym starciu na UFC 257 w styczniu. Częścią gameplanu Poiriera było wyprowadzanie dewastujących kopnięć na łydki, które znacznie hamowały zdolność McGregora do poruszania się po Oktagonie. W rezultacie McGregor nie był w stanie uciec przed mocnymi uderzeniami Poiriera i zapłacił za to porażką przez TKO w drugiej rundzie. Brak pilnej reakcji Irlandczyka na niskie kopnięcia Poiriera bezpośrednio przyczyniło się do przegranej, a teraz „The Notorious” zapewnia fanów, że nie popełni tego samego błędu ponownie.

Umieszczając wpis w mediach społecznościowych, McGregor poinformował fanów, że zamierza zwracać uwagę na niskie kopnięcia. Być może jest to wskazówka, że trylogia z Poirierem jest coraz bliżej.

Conor McGregor
„Chłopaki, zamierzam zwracać uwagę na kopnięcia na nogi”

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1366922291674812420?s=20

Niedługo po tym wpisie, jeden z użytkowników Twittera przesłał go Dustinowi Poirierowi, który odpowiedział w taki oto żartobliwy sposób:

Dustin Poirier
„Nie będę kopał, po prostu przywalę z bani następnym razem”

https://twitter.com/DustinPoirier/status/1366931268286504960?s=20

Trylogia pomiędzy McGregorem i Poirierem wydaje się prawdopodobna, biorąc pod uwagę, jak duża jest to walka. Obaj zawodnicy chcą trzeciego pojedynku przeciwko sobie po dwóch pierwszych walkach, których bilans to 1-1 zwłaszcza, że prawdopodobnie sprzeda ona grubo ponad milion pay-per-view. Jeśli McGregor ma tym razem pokonać Poiriera, to oczywiście będzie musiał wprowadzić poprawki do swojej gry. Jedną z tych korekt będzie obrona przed niskimi kopnięciami, które już w niejednej walce udowodniły, że są dewastującą techniką. Jeśli McGregor nie poprawi obrony przed kopnięciami, to prawdopodobnie napotka na te same problemy, które miał na UFC 257. Jeśli jednak będzie w stanie je skontrować, to tym razem może to być zupełnie inna walka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

8 maja - UFC on ESPN 24: Rodriguez vs. Waterson

Następny temat

Anthony Johnson vs. Yoel Romero i Vadim Nemkov vs. Phil Davis w turnieju wagi półciężkiej Bellatora

WHEY premium