SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 237: Rose Namajunas vs. Jessica Andrade

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4735

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 237: Namajunas vs. Andrade – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia przed galą UFC 237, która odbędzie się w Jeunesse Arena w Rio de Janeiro w Brazylii, a jej walką wieczoru będzie pojedynek kobiet o tytuł wagi słomkowej między mistrzynią Rose Namajunas (8-3 MMA, 6-2 UFC) i Jessica Andrade (19-6 MMA, 10-4 UFC) natomiast w co-main evencie w wadze średniej zmierzą się Jared Cannonier (11-4 MMA, 4-4 UFC) i były mistrz Anderson Silva (34-9 MMA, 17-5 UFC).

Wczesne ważenie odbędzie się o godzinie 14:00 natomiast oficjalna ceremonia rozpocznie się o godzinie 23:00.

UFC 237: Namajunas vs. Andrade

Data: 11.05.2019
Miejsce: Jeunesse Arena, Rio de Janeiro – Brazylia

Karta główna (godzina 4:00)

Walka o tytuł wagi słomkowej
115 lbs.: Rose Namajunas (c) (114.5) vs. Jéssica Andrade (114.5)

Co-main event
185 lbs.: Jared Cannonier (184.5) vs. Anderson Silva (185)

145 lbs.: José Aldo (146) vs. Alexander Volkanovski (145.5)
170 lbs.: Thiago Alves (170.5) vs. Laureano Staropoli (170.5)
155 lbs.: Diego Ferreira ()* vs. Francisco Trinaldo (154.5)

Karta wstępna (godzina 2:00)
205 lbs.: Antônio Rogério Nogueira (203.5) vs. Ryan Spann (204)
155 lbs.: Kurt Holobaugh (154.5) vs. Thiago Moisés (155)
135 lbs.: Irene Aldana (135.5) vs. Bethe Correia (141)**
155 lbs.: Clay Guida (153.5) vs. BJ Penn ()

Karta przedwstępna (godzina 00:30)
125 lbs.: Luana Carolina (124.5) vs. Priscila Cachoeira (125.5)
170 lbs.: Warlley Alves (170) vs. Sergio Moraes (170)
135 lbs.: Raoni Barcelos (135.5) vs. Carlos Huachin Quiroz (135.5)
135 lbs.: Viviane Araujo (131) vs. Talita Bernardo (134.5)

*- Ferreira został usunięty z gali przez problemy natury medycznej
**- Correia przekroczyła limit przez co musi oddać rywalce 30 procent swojej gaży







Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-05-10 16:15:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Buda Mendes/Getty Images

„No dalej, szefie. Dajcie show dla fanów” – Anderson Silva nie przestaje w dążeniach do zorganizowania walki z Conorem McGregorem

Przez kilka ostatnich miesięcy były mistrz wagi średniej UFC Anderson Silva wspomniał kilkukrotnie o potencjalnej super walce z byłym mistrzem wagi lekkiej i piórkowej Conorem McGregorem. McGregor, wykazał zainteresowanie tym pojedynkiem, ale jak dotąd do niego nie doszło nad czym bardzo ubolewa Brazylijczyk.

Pomimo wzajemnego zainteresowania Andersona Silvy i Conora McGregora tym pojedynkiem, walka nadal wydaje się być mało prawdopodobn. Z tego powodu Pająk postanowił zaapelować na łamach TMZ Sports do prezydenta UFC Dana White’a, aby zestawił ten pojedynek.

Anderson Silva
"Uważam, że ta walka jest bardzo interesująca dla sportu, dla kibiców. Ale to dobre pytanie dla Dany White’a, ponieważ Conor zaakceptował wyzwanie, ja je zaakceptowałem, my tylko czekamy na okazję. Zobaczmy.

No dalej, szefie. Dajcie show dla fanów, dajcie to show dla wielkich fanów UFC. Dwóch dużych facetów, dwa duże nazwiska, rozumiesz? To dobre pieniądze dla ciebie, Dana i dobre wyzwanie dla mnie i Conora. Wierzę, że uda mi się zejść z wagą [do 180 funtów], wierzę, że McGregor podniesie swoją wagę do 180. Wierzę, że to dobra walka dla mnie i Conora. To dobre doświadczenie dla fanów, szczególnie dla fanów tego sportu. To super, super, super, super, super walka. Anderson Silva i Conor McGregor."


Anderson Silva powróci do Oktagonu w ten weekend, na karcie głównej w co-main evencie gali UFC 237 w Rio de Janeiro w Brazylii na której zmierzy się z coraz lepiej radzącym sobie zawodnikiem wagi średniej Jaredem Cannonierem.

Tymczasem Conor McGregor wciąż nie ma zarezerwowanej walki mimo zakończenia zawieszenia w kwietniu. Mimo tego, w ostatnim czasie pojawiały się informacja, że jest gotowy do powrotu do rywalizacji. Wkrótce Irlandczyk ma się spotkać z Daną White’em, aby omówić szczegóły dotyczące jego powrotu.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

mmafighting.com

Rose Namajunas wyjaśnia dlaczego jest stawiana w pozycji underdoga w walce z Jessicą Andrade na UFC 237

Walką wieczoru gali UFC 237 będzie pojedynek o tytuł wagi słomkowej między mistrzynią Rose Namajunas a Jessicą Andrade. Pomimo faktu, że Namajunas jest aktualną, broniącą się mistrzynią, została przez wiele osób oraz bukmacherów postawiona w pozycji underdoga.

Rozmawiając z MMAJunkie przed UFC 237, Namajunas wyjaśniła, dlaczego została postawiona w takiej pozycji przeciwko swojej twardej brazylijskiej rywalce.

Rose Namajunas
„Myślę, że może dlatego, że noszę serce na dłoni, pokazuję moje emocje i myślę, że może niektórzy ludzie biorą to za słabość. Jestem też wysoka i szczupła, więc może niektórzy ludzie myślą, że nie jestem silna lub cokolwiek innego, ale to też coś więcej. Jestem silna, ale jestem też silna psychicznie, silna duchowo i wszystko inne. Cały pakiet.”


Podczas gdy bukmacherzy postawili Rose Namajunas na przegranej pozycji przed UFC 237, może ona pocieszyć się faktem, że wielu jej kolegów i koleżanek po fachu wytypowało ją jako zwyciężczynię, która skutecznie obroni swój tytułu przed Jessicą Andrade. W najnowszej edycji BJPenn.com’s Pro Fighter Picks, Jared Cannonier, Ilima-Lei MacFarlane, Diego Ferreira, Cody Stamann i wielu innych przewidywało, że w ten weekend mistrzyni z obroni pas w Rio de Janeiro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

„Nie widzę siebie walczącego jeszcze przez wiele lat” – Jose Aldo o planach po UFC 237

Były mistrz wagi piórkowej UFC, Jose Aldo, powróci do gry na karcie głównej UFC 237 w Rio de Janeiro stając w szranki Alexandrem Volkanovskim w walce, która może wyłonić kolejnego pretendenta do tytułu.

Podczas gdy Aldo wciąż pozostaje wśród najlepszych zawodników na świecie, nie ukrywa faktu, że jego czas w UFC zbliża się ku końcowi.

W rozmowie z Combate przed sobotnią walką na UFC 237, Jose Aldo nakreślił plan jaki chce zrealizować od teraz do końca swojej kariery w UFC.

Jose Aldo
"Po pierwsze, muszę wygrać w sobotę, muszę uszanować mojego przeciwnika. Mam wiele scenariuszy w głowie. Jeśli jestem w UFC, zawsze będę podążał za pasem. Tak było w WEC, nie inaczej jest w UFC. Lubię patrzeć na niektórych mistrzów jako na wzorce do naśladowania. Widziałem, jak Georges St-Pierre odszedł, gdy był u szczytu swojej kariery. Zawsze moim marzeniem było zostać mistrzem, a potem się zatrzymać. Wszystko może się zmienić. Najpierw musimy skupić się na zadaniu, które mamy przed sobą, wygrać, a potem sprawdzić, czy będę walczył o pas lub stoczę super walkę. Jedno jest pewne, nie widzę siebie walczącego jeszcze przez wiele lat, jak inni zawodnicy. Przygotowuję się, żebym nie poszedł tą drogą.”


Po przegraniu dwóch walk panującym mistrzem wagi piórkowej Maxem Hollowayem, Aldo odbił się od dna z kolejnymi dwoma zwycięskimi pojedynkami z Renato Moicano i Jeremym Stephensem. Były mistrz, wciąż jest powszechnie uważany za najlepszego zawodnika wagi piórkowej wszech czasów, posiadającym imponujący rekord 28-4.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Anderson Silva ani myśli kończyć kariery. Były mistrz negocjuje nowy kontrakt z UFC

Anderson Silva powróci do Oktagonu na gali UFC 237 w Rio de Janeiro podejmując Jareda Cannoniera w pojedynku co-main event. Według menadżera Silvy, 44-letni były mistrz wagi średniej nie planuje jeszcze zakończenia kariery.

Będzie to nie tylko druga walka w roku dla brazylijskiej legendy, ale także drugi raz w tym roku, kiedy zawalczy w jednej z głównych walk wieczoru. Choć 44-latek ma tylko jedno zwycięstwo w ostatnich siedmiu walkach, to według jego menedżera Jorge Guimaraesa, były mistrz nie zamierza jeszcze odchodzić na emeryturę.

Jorge Guimaraes
"Absolutnie nie jest nawet blisko emerytury. Nadal ma dużo rzeczy do zrobienia. Ma bardzo wysokie IQ i wie, jak dobrze trenować. Wiek to tylko liczba. Nigdy nie brał [rekreacyjnych] narkotyków i nigdy nie pił. Jest całkowicie zdrowy. Myślę, że jest w najlepszej formie, w jakiej kiedykolwiek był."


Silva swoją ostatnią walkę stoczył w lutym na UFC 234 mierząc się ze wschodzącą gwiazdą Israelem Adesanya. Nigeryjczyk wygrał ten pojedynek przez jednogłośną decyzję i został tymczasowym mistrzem wagi średniej. Tej nocy, Pająk stoczy swoją kolejną walkę po 94 dniach, co według ESPN będzie najkrótszym okresem przerwy między walkami w jego karierze. Wygląda na to, że Silva chce nadal walczyć i często walczyć, ponieważ obecnie prowadzi negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu z UFC.

Jorge Guimaraes
"Och, umowa zostanie absolutnie odnowiona" - powiedział Guimaraes. "Już o tym rozmawialiśmy i prezydent UFC Dana White jest tym zainteresowany. Wystarczy spojrzeć, jaki boom wywołał w Brazylii z tego powodu. UFC jest zainteresowane. Nadchodzą dobre rzeczy."


Ostatecznie, dzięki wygranej z Jaredem Cannonierem, były mistrz znalazłby się w pierwszej dziesiątce dywizji wagi średniej. A jeśli jego ostatnie walki z Israelem Adesanya i Derekiem Brunsonem coś znaczą, to Anderson Silva może nadal utrzymać się wśród najlepszych zawodników w dywizji.


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-05-11 15:18:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Prawda jest taka, że wszystko będzie zależeć od TDD Rose. Ludzie stawiają Rose w roli underdoga, bo po prostu pamiętają jak ją Esparza sadzała na tyłek, a do tej pory z żadną mocną zapaśniczką nie walczyła

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tak wygląda rabuś po spotkaniu z zawodniczką UFC Polyaną Vianą

Następny temat

UFC Fight Night 146: Derrick Lewis vs. Junior dos Santos

WHEY premium