SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening początkujący.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 710

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
Zapewne jest wiele takich tematów na tym jakże wielkim forum na temat treningów dla początkujących. Niemniej jednak, ja mam wiele pytań na które chciałbym znać odpowiedź. Otóż chciałbym zacząć ćwiczyć na siłowni. Moj wiek to 17lwt, wiąże mniej wiecej 50kg oraz mam 170cm wzrostu. Nie będzie to mój pierwszy raz na siłowni. Otóż jakiś rok temu od narzeczonego mojej siostry, dostałem domowa siłownię firmy York, która miała większość rzeczy które można było znaleźć na siłowni takiej prawdziwej (dołączane). Rownież dostałem od niego suplementy. Na pierwszy ogień dał mi białko. Po jakimś czasie bodajzen2miesiecy dał mi HMB oraz kreatyne. Oczywiście przez okres tych dwóch miesięcy, korzystalem z niej. Zaproponował mi on bardziej trening dla początkujących, w stylu że mam ćwiczyć co dwa dni. A do tego kazał mi jeść dużo mięsa. Jak wspomniałem wcześniej, po jakimś czasie dał mi Kreatyne oraz HMB. Powiedział ze w moim wieku nie zaszkodzi mi. Tak więc zacząłem brać obydwa suplementy, ale nie korzystalem z białka. I tak brałem to przez jakiś okres. Na owej siłowni spędziłem tak na oko 4miesiace. Po czym sie rozleniwilem. Aczkolwiek po tym przestałem brać wszystkie suplementy. Szczerze mówiąc, efekty były. Moja wytrzymałość fizyczna podniosła sie o jakieś 100% przez co byłem zadowolony. Chłopak men dziewczyny rownież dał mi książkę na tekst treningów, ale nie była ona dosyć jasna, tak więc ja gdzieś zapodziałem. W tamtym okresie na domowej siłowni bardziej ćwiczyłem klatkę, bicepsy, tricepsy oraz plecy. Trochę mniej brzuch oraz nogi. Efekty najwiecej były widoczne na plecach, stały sie one znacznie szersze, klatka piersiową rownież była większa jak i bicepsy na swój sposób.

Teraz znów mam zamiar ćwiczyć, by jakoś wyglądać na nadchodzące lato. Przez ten okres roku abstynecji na siłowni, czasami gościłem na niej. Zależało od mego samopoczucia i w ogóle... Niemniej jednak teraz mam motywacje przez co z miła chęcią goszczą w drugim pokoju. Już od zeszłego tygodnia ćwiczę dosyć lekko, tylko po to by rozciągnąć mięśnie przed prawdziwym treningiem (przez całe 5dni, 1godz). Natomiast od tego tygodnia stosuje już plan. Otóż pobrałem aplikacje na iphone, która ma wszystkie możliwe treningi jakie są. Jest ich tam tysiące, albo i wiecej. Są tam przedstawione treningi, filmiki oraz opisy. Są tam rownież gotowe plany na siłownię. Ja wybrałem sobie pośredni trening, gdzie ćwiczy się 4dni w tygodniu, bez przerw pomiędzy. Każdy dzień na inne partie ciała.

1dzień - klatka, plecy, barki.
2dzień - biceps, tricepsy i z tym związane.
3dzień - Dolne partie ciała, czyli nogi.
4dzień - ABS i inne mięśnie.

Bodajże tak ten plan leci. Niemniej jednak zapewne ominelem w jakimś dniu jakieś partie. Otóż też od tego tygodnia zacząłem brać rownież białko oraz HMB. Z tego powodu by dać białko mięśnia oraz potrzebne im substancje które zawiera HMB (800mg). Otóż tym razem zrezygnowałem z kreatyny, iż 4 moich znajomych po intensywnym treningu oraz po cyklu kreatyny, przestali tak jakby rosnąć, przez co sie trochę boje.

Chciałbym sie dowiedzieć czy owycplan jakoś sie nadaje na mnie. Otóż mój cel na te lato to sylwetka oraz lekki przyrody masy, bym mógł coś wyrzezbic. Owe treningi mają dosyć dużo ćwiczeń na nogi gdzie obciążenie na sztandze spoczywa na barkach. A podobni w moim wieku lepiej nie obciążać sobie kręgosłupa. Rownież chciałbym sie dowiedzieć, czy branie białka i HMB przez dłuższy okres wpłynie na mój wzrost w jakiś sposób. W ogóle czy siłownia coś zatrzyma w moim wzroście? Mam 170cm tak więc to dosyć mało, a mam zamiar jeszcze podrosnąć. Moi dwóch braci mają 180+ bodajże. Chciałby. Sie dowiedzieć jak najwiecej na temat co mogę robić a co nie. Oraz czy plan wyżej wymieniony jest dobry. Nie jest szczegółowy, ale mogę podać szczegóły oczywiście.

Nie jestem pewien czy to dobry dział.

Z góry dziękuje za wasza pomoc :)

Zmieniony przez - qwaser w dniu 2012-04-05 07:06:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1Odstaw odzywki, w twoim wieku i tak bedziesz miał przyrosty2Wes inny trening FBW dla poczatkuhacych.3Pamietaj o diecie i regeneracji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy własny plan-oceńcie i komentujcie

Następny temat

Opinia odnośnie treningu

WHEY premium