SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening po wizycie u ortopedy. Proszę o pomoc.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 104 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 977
Witam, w marcu zaczęłam swoją przygodę z dietą i siłownią, założyłam swój dziennik gdzie pisałam co i kiedy ćwiczyłam.
Po jakimś czasie zaczęły dokuczać mi plecy, przede wszystkim ich dół. Zmieniłam troszkę trening pod tym kątem, zrezygnowałam z wiosłowania sztangą, a martwy ciąg robiłam na jednej nodze z niedużym obciążeniem.

Parę tygodni temu miałam wizytę u ortopedy.
Doktor wywnioskował skurcze mięśni (mam kilkanaście bolących punktów na mięśniach - w szczególności na plecach wzdłuż kręgosłupa , które trzeba "ugniatać" najlepiej rano i wieczorem, przepisał również maść i tabletki, które mają pomóc). Skurcze są spowodowane stresem, pracą stojącą, a dowaliłam im jeszcze ciężary co mi na dobre nie wyszło.
Lekarz zalecił pilates, basen i rozciąganie. Zajęć z pilatesu na mojej siłowni nie ma, na basen ewentualnie mogłabym się zapisać, ale moje pytanie jest takie czy przy moim problemie mogę robić ćwiczenia z własnym obciążeniem ? typu pompki damskie (bo męskich może zrobię z max dwie), podciąganie na maszynie, ćwiczenia podstawowe z małym obciążaniem ? Ćwiczenia izolowane?

Chcę ćwiczyć, podoba mi się to, ale nie chcę sobie zaszkodzić, bo nie tędy droga... no i jestem w martwym punkcie i nie wiem w którą stronę iść. Proszę o sugestie..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Może zapytaj lekarza?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 104 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 977
Lekarza mam 1500 km ode mnie. Jedyne co zaproponował to pilates. Na wizycie nie pomyślałam żeby o to zapytać.

Nikt nic nie wie? nikt nie miał podobnej sytuacji ?


Zmieniony przez - liczi007 w dniu 2015-07-21 08:42:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ulozenie planu treningowego

Następny temat

jakie cwiczenia na redukcje i rzezbe

WHEY premium