SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika w boksie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Cześć, mam ostatnio pewny dylemat a chdozi o technikę w boksie, ja używam techniki bardziej takie typu Muhammad Ali, Floyd mayweather czyli ciągłe odskoki, uniki no jednym słowem bardziej technicznie niż np technika Mike Tysona noi, wychodzi mi to dość dobrze, ciężko mnie trafić ale trener zawsze ma pretensje oto jak walczę, że powinnienem bardziej walczyć niż uciekać. Noi sam już niewiem jaka technika była by lepsza taka jaka ja używam? Czy posłuchać się trenera i stosować technikę ala Mike Tyson? Dodam tylko że mam coś mięśni co mogło by się właśnie nadawać pod taką technikę jaka trener każe stosować i do tego nie jestem zbyt wysoki, proszę o porady czy posłuchać się trenera bo niby trener ma zawsze rację czy jednak taka technika jaka ja stosuje nie jest zła?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Jak jesteś początkujący to słuchaj trenera, na własną technikę walki przyjdzie czas jak będziesz zawodowcem, tak przynajmniej myślę. A trenerowi pewnie chodzi że uniki robiąc nie wykształcasz w sobie obicia, takiej ringowej agresji i chęci konfrontacji. Unikami walki się nie wygrywa, bo umówmy się, Muhamadem Ali nie jesteś i nie czeka Cię walka z Foremanem który może zabić kilkoma ciosami. Może tak naprawdę jesteś innym typem boksera niż przypuszczasz, może właśnie taki puncher z Ciebie czy tam brawler?
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
wiesz,to że Tyson nie walczył jak Ali nie znaczy że lubił przyjmowac na łeb
Jak Gats napisał, być moze trener dostrzega w Tobie coś,czego Ty nie widzisz, może zauważył że masz petardę w łapie albo że dobrze Ci idzie walka w klinczu. Podpytaj ewentualnie czemu Cię naciska na taki rodzaj walki.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Bo tak boksując, nie będąc Wasylem Lomaczenką, walk w boksie olimpijskim nie wygrasz, a na pewno nie w Polsce. Niestety wydaje mi się, że amatorski boks jest coraz bardziej siłowy, a coraz mniej techniczny. Gdy widzę sparingi juniorów z mojego klubu, to króluje podwójna garda a nie uniki, czy zejścia. Mało tam finezji...
A z drugiej strony, żeby boksowac jak Floyd, czy Ali to trzeba by mieć ich motorykę inaczej poboksujesz tak do czasu, czyli do pierwszego dobrego przeciwnika. A wtedy albo zaczniesz się bić albo polegniesz. Więc dobrze, żebyś bić się też umiał i pewnie i to chodzi trenerowi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Dzięki wielkie za komentarze :) wydaje mi się że macie rację co do tego że trener poprostu widzi we mnie bardziej technikę taka jak to napisał gats (punchera) i zacznę poprostu więcej używać takiej techniki, pozdrawiam :)


Zmieniony przez - xXSIŁOWNIAXx w dniu 2016-10-08 20:16:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taekwondo + bjj + siłownia lub Taekwondo

Następny temat

Obrona Terytorialna a łuszczyca i żylaki powrózka

WHEY premium