SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tai chi... działa w walce? A konkretnie taijiquan

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jednak tai chi się wyróżnia na ich tle, bo z tego co widziałem nie atakują nóg przeciwnika rękoma, jedynie podcinają. No i mają też różne stójkowe dźwignie na stawy, chyba jedyne zapasy które też je aplikują to catch wrestling

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
W Judo też nie atakują, no i co z tego? W Judo są podcięcia i co to zmienia?

Mały edut: Tu masz chińską wersję Judo:





Zmieniony przez - marcinpruszcz w dniu 2020-07-17 17:41:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Są w judo, tylko przez zasady olimpijskie przestano to w dużej mierze trenować. Po drugie, nie wiem "co to zmienia" bo się nie znam na tai chi i czekam na wypowiedź kogoś kto się zna. Chciałbym się dowiedzieć o niewidocznych w innych stylach niuansach o których wie tylko osoba to trenująca bo których nie widać niewprawnym okiem


Zmieniony przez - Puar w dniu 2020-07-17 19:20:08

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221390
Puar
Jednak tai chi się wyróżnia na ich tle, bo z tego co widziałem nie atakują nóg przeciwnika rękoma, jedynie podcinają. No i mają też różne stójkowe dźwignie na stawy, chyba jedyne zapasy które też je aplikują to catch wrestling

To zobacz sobie Tomiki Aikido



Tu jest podobnie tylko imo po co to trenować skoro jest Judo np
Tam te techniki i parter są dużo bardziej rozwinięte
No ale jak ktoś lubi to jego sprawa imo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Zaintrygowało mnie jak Ramsey opowiadał że jego kolega, czarny pas judo i jeżdżący na międzynarodowe zawody, był rzucany przez znacznie lżejszego dziadka od tai chi i że nigdy nie widział bardziej efektywnego wykorzystania siły

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 106 Wiek 44 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 848
marcinpruszcz
W Judo też nie atakują, no i co z tego? W Judo są podcięcia i co to zmienia?

Mały edut: Tu masz chińską wersję Judo:






Zmieniony przez - marcinpruszcz w dniu 2020-07-17 17:41:02




Shuai Jiao powstało dużo wczesniej niż judo, prawdopodobnie z technik Shuai Jiao korzystali japońscy mistrzowie tworzący niektóre style jujutsu z których później powstało judo

tai chi chuan to bardzo skuteczna grapplerska sztuka walki szczegónie odmina Chen http://www.practicalmethod.pl/ tutaj chyba poswiecają duzo czasu na bojowy aspekt tai chi chuan
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
songo2010

Shuai Jiao powstało dużo wczesniej niż judo, prawdopodobnie z technik Shuai Jiao korzystali japońscy mistrzowie tworzący niektóre style jujutsu z których później powstało judo


Więc jak by nie patrzył moje stwierdzenie jest prawidłowe - wyglądają podobnie.

songo2010
tai chi chuan to bardzo skuteczna grapplerska sztuka walki szczegónie odmina Chen http://www.practicalmethod.pl/ tutaj chyba poswiecają duzo czasu na bojowy aspekt tai chi chuan


Rzuciłem okiem na filmiki przez nich udostępnione i nie mogę odnaleźć wspomnianej przez ciebie skuteczności. Więc chyba coś pomyliłeś, bo ja tam widzę same formy i brak skuteczności...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Akurat tam tak, ale jeśli wpisać na youtube Chen taijiquan to możesz znaleźć coś więcej niż formy/kata

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Wyjaśnijmy sobie podstawowe kwestie: Jeżeli mamy jakiś styl, którego założeniem jest coś innego niż walka, to jakim cudem miał by być skuteczny w walce? Albo jeszcze lepiej w jaki sposób miał by przewyższać styl, którego głównym założeniem jest walka? Podobnie sprawa się ma w walkach między-stylowych: jeśli nie konfrontujesz swojego stylu z innymi, to jakim cudem miał byś odnosić sukcesy w właśnie takiej walce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
marcinpruszcz
Wyjaśnijmy sobie podstawowe kwestie: Jeżeli mamy jakiś styl, którego założeniem jest coś innego niż walka, to jakim cudem miał by być skuteczny w walce? Albo jeszcze lepiej w jaki sposób miał by przewyższać styl, którego głównym założeniem jest walka? Podobnie sprawa się ma w walkach między-stylowych: jeśli nie konfrontujesz swojego stylu z innymi, to jakim cudem miał byś odnosić sukcesy w właśnie takiej walce?


Kto powiedział że założeniem jest coś innego niż walka? Jest pewna grupa (może nawet tu wiodąca) która robi tylko formy czy jakieś ćwiczenia, ale są też osoby które normalnie tu sparują
Tutaj też założeniem była walka, tylko z czasem zostało to spłycone do ćwiczenia w parku przez emerytów, a teraz niektórzy - jak ród Chen. powracają do bojowych korzeni tai chi
Co do konfrontacji z innymi stylami to z tego co czytałem to trenują z ludźmi od sandy, judo i zapasami

Ja tak to rozumiem. Ale co jest lepsze to nie mam pojęcia. Możliwe że utytułowany zapaśnik podobnie by rzucał Ramseyem i jego kolegą od judo


Zmieniony przez - Puar w dniu 2020-07-19 19:20:39

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obrona przed obaleniami

Następny temat

Obrona przed obaleniem

WHEY premium