SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybka redukcja - co robię dobrze, a co zmienić??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2128

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 261
Trochę objaśnień:
po 5 latach przerwy (studia) wróciłem do terningu, brzuch zarósł fatem i najpierw chcę sobie z tym poradzić;
trenuję 3x w tyg w warunkach domowych różne partie mięśniowe wg. atlasu ćwiczeń, staram się poprawnie wykonywać ćwiczenia ... chwilowo nie stać mnie na siłownię (dojazd 20km, a pracę mam od 2 tyg)
codziennie robię aeroby (rower) min 40min, jeżeli jestem po ECA to i 70min nie stanowi problemu (130% zwykłego tempa), ale zauważyłem bardzo duże wahania wagi (na stack'u 70min aerobów, 40min treningu tracę i 1kg, mimo picia wody), do tego brzuszki 100-150 powtórzeń
Dieta:
6:30 - 100g płatków owsianych, 300ml mleka 1,5-2%, 100-125g twaróg chudy
10:00 - 2-3 chleb żytni z szynką+ser/ogórek, 170-200ml jogurtu 0%
13:00 - 100g makaronu/ryżu białego, 10ml oliwy z oliwek, 2-3 całe jajka (czasami pomidorek)
16:30 - ~150g mięsa + 100g ryżu białego
17:00 - rower następnie trening (w dni treningowe)
bezpośrednio po treningu sok z pomarańczy lub 2-3 pomarańcze/jabłka
19:00 - chleb żytni z szynką/mięsem lub serkiem wiejskim i szklanka mleka (chleb smaruję masłem)
22:30 - 100-125g twaróg chudy

5 lat temu gdy skończyłem szkołę średnią miałem 4 letni staż na siłowni ważyłem 80kg, 41cm w bicepsie, poradziłem sobie wtedy z około 10kg nadwagi, ale stosowałem Crenbuterol i inne głupie pomysły (stad spadki).

Co sądzicie o obecnym podejściu do sprawy?
ECA (efedryna+kofeina+aspiryna) pomaga mi w intensyfikacji terningu, ale wkrótce ją odstawię (4OFF 6ON)

Opinie i porady mile widziane.

Po pierwszej wypłacie będą szanse na lepszą dietę / siłownię i ewentualne suplementy.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 24

Waga: 84

Wzrost: 183

Obwód klatki: 110

Obwód ramienia: 39

Obwód talii: 89

Obwód uda: 59

Obwód łydki: 39

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: b.d.

Aktywność w ciągu dnia: praca: 70% siedzenie - 8h/dz

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: codziennie rower min 40min, trening 3 razy w tyg.

Odżywianie: od miesiąca trzymam dietę

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: wzorowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: planuję w dni nietreningowe dodać basen 1h

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Crenbuterol 5 lat temu obecnie stack ECA w dni treningowe

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: brak

Szukanie nie boli
Czytanie pomaga

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
co do diety - o 19 daj to co o 16:30, do śniadania i kolacji dorzuć orzechy, czy oliwę i będzie w miarę ok, podaj jeszcze ile tam jest kcal i btw

na treningu traci się nawet do 3-4 litrów wody, stąd te spadki wagi.

tak długie aeroby nie są wskazane, zwłaszcza po treningu - katabolizm, adaptacja...po treningu max 20 minut, w nietreningowe imo hiit.
Brzuszki daj w seriach po 20, z napięciem 2-3 sekundowym każde powtórzenie, duuuużo lepsze to niż machanie bez sensu po 150

imo ECA 2-3tyg on - 2-3 tyg off
Ja stosuję tylko naprawdę gdy muszę, gy ledwo na nogach stoję,a trening do zrobienia.
Btw "domowe" czy oryginał ?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 261
ECA "domowe" 4x Tussi (60mg efedryny) + 200ml mocnej kawy + ~350mg aspiryny (3/4 tabsa 500mg)

O HIIT myślę juz od 2 tyg, ale nie mam chwilowo warunków, bo za oknem pada śnieg :/ a chciałbym na powietrzu robić interwały, no chyba ze to można na rowerze robić w co wątpię, bo HIIT wymaga ogromnej intensywności.

Aeroby robie zawsze przed treningiem (z przerwą około 10min)
Brzuszki robię wolno i do bólu, ale zastosuję serie z napięciem.

Dietę zmienię zaraz po wypłacie a kalorie policze jak skończę projekt do pracy

... chciałbym też dodać HMB i ewentualnie Thermo Speed Extreme (ma to jakis sens, szczególnie TSE, bo HMB pomoże chyba na ewentualny katabolizm)

Z góry dzięki za rady.

PS. Stosuję też Vitaral i czasami tabsy z magnezem. Nigdy nie miałem problemów z skurczami, podobnie jak z ciśnieniem itd.

Zmieniony przez - JKB w dniu 2007-12-15 16:58:56

Szukanie nie boli
Czytanie pomaga

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za miast hmb daj BCAA/glutaminę/taurynę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Tussi ewentualnie z TSe razem.
Imo źle zrobiłeś, że zacząłeś od ECA,
zacząłeś od najmocniejszego, więc już teraz tylko mocne środki zostają.

Pomyśl o Leviatanie, Venomie, Red Linie(+ parę innych imo jedyne warte uwagi) ...no i potem coś na "wyczyszczenie" receptorów...Restore z Arli bodajże.

BCAA zamiast HMB

aero tak jaki pisałem w pierwszym poście.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2007-12-15 17:24:15

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 261
Teraz postaram się uzupełnić te dane o których wspomniał Koniu151.
Dieta która przedstawiłem wyżej:
2670-2800kcal
B/T/W: 170/90/295
na podstawie jedzdobrze.pl

Liczyłem moje zapotrzebowanie kcal i wyszło w okolicach 2800-2900
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej to u mnie ~14%

Aeroby robie dni nietreningowe po 45min, w dni treningowe robie przed treningiem 40min (wcześniej było 70min)
W okresie wiosennym zmienię na HIIT i pływanie.
Brzuszki robie codziennie 3-4 serie po 20 powtórzeń jak radził Koniu151 i teraz naprawdę czuć pieczenie

Venom i BCAA już namierzyłem - w nowym roku robie zakupy

Pytanie teraz czy zmniejszyć nieco kcal czy kontynuować (rezultaty po prawie 4 tyg to ~1kg w dół).

Szukanie nie boli
Czytanie pomaga

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zmniejsz kcal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wysmuklić nadmiernie umięśnione ciało?

Następny temat

Tkanka tłuszczowa tylko na brzuchu

WHEY premium