SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szum w uszach (szumy uszne)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 108240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
na co te leki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47
Na lepsze ukrwienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47
Widzę Loot, że masz te szumy od ponad dwóch lat. Przyzwyczaiłeś się na pewno? Ja dzisiaj miałam jakiś atak ( nie wiem może to niskie ciśnienie), ale momentami traciłam świadomość. Te szumy były tak głośne i dokuczliwe, że nie mogłam normalnie funkcjonować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
lekarze cię zbywają - jak zwykle. nie wiem czy leki na ukrewienie niewiadomo czego pomogą.

mam szumy od kilku lat i już się całkowicie przyzwycziłem. jednak w moim przypadku nie są one bardzo głośne. np. teraz, siedząc w pracy i słysząc kojący szum kompów właściwie nie słyszę szumu w moich uszach.

jak to u ciebie wygląda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47
Dzisiaj to jest przeraźliwe świszczenie. Wczoraj w ciągu dnia wydawało mi się momentami, że już powoli przechodzi. Zazwyczaj dzwoni. Dzwoni w jednym i drugim uchu jednocześnie. Dzisiaj wchodziłam an różne strony internetowe i wyczytywałam różne informacje. Poszłam np. na prześwietlenie kręgów szyjnych. Mam zdjęcie, ale do lekarza pójdę w poniedziałek bo dzisiaj nie przyjmuje. Już sama nie wiem gdzie uderzyć, jestem po prostu załamana i bezradna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
przeraźliwe?
to jest względna kwestia - tzn bardzo głośne?

chciałbym ci pomóc, ale nie wiem jak. myśle, że powinnaś pobiegać po lekarzach, aż któryś coś poradzi, ba takie intensywne piszczenie nie bierze się raczej z niczego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 49 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 589
Cześć wszystkim mam szum w lewym uchu od miesiąca byłem u laryngologa dał mi krople do nosa i jakieś tabsy na katar nie wiem po co bo szumi dalej
28 02 ide do innego laryngologa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 86 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1499
Jeśli macie trochę odłożonych pieniędzy, to w poważniejszych sprawach usznych, które Was męczą od jakiegoś czasu polecałbym udać się na konsultację do profesora Henryka Skarżyńskiego. Sam mam problemy z uszami i już trochę, że tak powiem, w tej tematyce siedzę ;) i polecałbym właśnie niego. Jest on uznanym specjalistą w Polsce, jak i na świecie. Niestety taka wizyta wiąże się z wydatkiem 150 zł za samą konsultację + kilkadziesiąt złotych za badanie słuchu (tyle zapłaciłem w lipcu zeszłego roku). Dodatkowo, mimo że sporo taka konsultacja kosztuje, to trzeba niestety długo na nią czekać (gdzieś około pół roku od momentu zapisu). Profesor przyjmuje w swojej poradni w Warszawie na ulicy Konwiktorskiej. Na co dzień pracuje w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach (Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu), więc jeśli mielibyście szansę się dostać na wizytę do tego centrum, to tam również macie szansę, że prof. Skarżyński zajrzałby Wam do ucha (ale wtedy, w odróżnieniu od płatnej konsultacji, raczej tylko wtedy, jeśli Wasz przypadek będzie zaliczał się do tych trudniejszych).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 49 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 589
jak sie dostać do tego instytutu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 86 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1499
Już od kilku lat jestem pod opieką tego Instytutu i z tego, co pamiętam, to wystarczyło chyba skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni laryngologicznej. Ten Instytut, w odróżnieniu od Międzynarodowego Centrum, mieści się w Warszawie na Bielanach. Trzeba im tam zawieźć to skierowanie i czekać, aż odezwą się do Ciebie i wyznaczą termin pierwszej wizyty, co niestety też może sporo potrwać :(. Tylko że w tym Instytucie prof. Skarżyński Cię nie obejrzy, dopiero jakby Cię skierowali na dalsze badania/operację do Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach, to może wtedy byłaby na to szansa. kruger100, jeśli mieszkasz daleko od Warszawy, to najpierw postaraj się u siebie odwiedzić kilku laryngologów, jest szansa, że w końcu trafisz na jakiegoś sensownego. Jakby jednak przez dłuższy czas Ci te szumy przeszkadzały, wtedy bym sugerował najpierw udać się do prof. Skarżyńskiego na konsultację, miałbyś wtedy informację o stanie swoich uszu z możliwie najlepszego źródła. Przejrzyj też stronę tego Instytutu, może znajdziesz tam coś, co Ci się przyda: http://www.ifps.org.pl/wwwifps/wydarzenia.php?oid=1
Tutaj masz informację o tym, co jest potrzebne, aby Cię przyjęli na leczenie w IFPS: http://www.ifps.org.pl/wwwifps/pacjent.php?oid=2
No i jeszcze jedna podstrona ze strony IFPS, też Cię powinna zainteresować (jest to Serwis diagnostyczno-informacyjny dla osób cierpiących na szumy uszne i nadwrażliwość na dźwięki):
http://www.telezdrowie.pl/TINNITUS/index.html
Wynalazłem jeszcze coś ;). Na stronie IFPS prowadzone są konsultacje on-line, jak widzę, tematem tych konsultacji w najbliższy wtorek 26 lutego, będą właśnie szumy uszne, może warto skorzystać :): http://www.ifps.org.pl/wwwifps/konsultacje.php 


Zmieniony przez - mar00 w dniu 2008-02-23 17:13:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wlosy-czy modne?

Następny temat

rozwalone kolano

WHEY premium