SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szum w uszach (szumy uszne)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 108244

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
W Instytucie też Ci powiedzą, że słuch masz dobry jedynie masz szumy, dostaniesz zalecenie "unikać hałasu oraz ciszy" kupić generator dźwięków na noc i odeślą do domu.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1
Od wczoraj w prawym uchu słyszę jakby pękały w nim bąbelki piany po umyciu głowy. Jestem na wczasach więc zapoznałam się gruntownie z info dostępnymi online i nie znalazłam rozwiązania zagadki,co może powodować tą dolegliwość. Nie znalazłam też konotacji szumów usznych z pasożytami i jest to temat, który zamierzam zgłębić. Tak, naoglądałam się dr House. Skoro pasożyta można zobaczyć własnym okiem, to może można go również usłyszeć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Przypadkiem wody z morza się nie nalało albo z basenu, co..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 15 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1377
Witam,

W moim przypadku szumy uszne powodowaly rosnące zęby "mądrości" powodujac ucisk i nieprawidłowe napięcie stawu żuchwowo-skroniowego. Ich chirurgiczne usuniecie spowodowało po jakimś czasie rozwiązanie problemu, ale niestety stawy same w sobie nie są już w pełni sprawne. Muszę uważać żeby nie gryźć zbyt dużych kęsów, bo mi sie żuchwa blokuje w pozycji otwartej.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - DiskoChlosta w dniu 2015-08-05 13:50:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1
jak narazie to widze ze nalezy sprawdzic na poczatku atlas i inne kregi szyjne na Xrayu poniewaz ucisk na kregach moze blokowac swobodny przeplyw krwi i neuronow ... slyszalem ze sa takze lekarze ktorzy nastawiaja atlas jakimis falami bez tak zwanego tradycyjnego lamania ...
co wy sadzicie o tej diecie: http://www.biblelife.org/neck.htm  ?
autor twierdzi ze zyta i zboza nie sa zdrowe i przyczyniaja sie do degradacji kregoslupa ? troche nie dokonca kumam czy jego teoria jest spojna ... ogolnie to ciekawe ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Wiek 52 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78
Laryngolog to podstawa. A ile masz lat bo nie napisałeś chyba? I czy pracujesz przy jakiś urządzeniach wydzielających dźwięk?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2
DiskoChlosta
Witam,

W moim przypadku szumy uszne powodowaly rosnące zęby "mądrości" powodujac ucisk i nieprawidłowe napięcie stawu żuchwowo-skroniowego. Ich chirurgiczne usuniecie spowodowało po jakimś czasie rozwiązanie problemu, ale niestety stawy same w sobie nie są już w pełni sprawne. Muszę uważać żeby nie gryźć zbyt dużych kęsów, bo mi sie żuchwa blokuje w pozycji otwartej.

Pozdrawiam



Zmieniony przez - DiskoChlosta w dniu 2015-08-05 13:50:59


Witam możesz coś więcej napisać na temat swoich szumów i badań dzięki którym znalazła się przyczyna?
U nie szum występuje w jednym uchu, byłam już u trzech laryngologów i nic nie widzą, też wychodzą mi ósemki, mam czerwone gardło i pojawiają się bolące węzełki na szyi (robiłam ich usg - nieznacznie powiększone po stanie zapalnym). Z gardłem i węzłami walczę już od 6 mies a szum w uchu pojawił się 2 miesiące temu. Moje ósemki wybiły się jakieś dobre 2 lata temu bez komplikacji teraz dopiero zaczynają się ruszać i mam takie ataki rozpierania, ból przy przełykaniu śliny ale to wszystko jest do zniesienia tyle że z szumem sobie nie radzę ... i co najciekawsze chirurg szczękowy u którego byłam powiedział mi że jest rzeczą niemożliwą aby szumiało mi w uchu przez ósemki ... więc jestem ciekawa że u Ciebie tak się działo ???
pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Laryngolog w stacjonarnym gabinecie może zrobić tylko jedno - wypisać combo 2 leków na poprawę ukrwienia. Spowoduje to poprawę słuchu ale szumów nie zlikwiduje ani zniweluje nawet.

Poproś o skierowanie do IFiPS do Wawy, wpisz się w kolejkę i czekaj na swój termin. Tam pracuje fajny zespół złożony z miłych pań, który podda Cię przez 2 do 3 dni badaniom żeby wykluczyć uszkodzenia mechaniczne ucha. Jeśli nie miałaś urazu na wypisie będzie zalecenie unikać ciszy i hałasu. Dostaniesz również namiary do firmy zajmującej się obrotem generatorów szumów / dźwięków relaksacyjnych - który będzie odpowiedni dla Cibie to wykaże badanie które przeprowadzi jedna z pań. Będziesz odpalać sprzęt tuż przed zaśnięciem żeby nie musieć słyszec szumów i spokojnie zasypiać.

Nic więcej nie da się zrobić. Trzeba się przyzwyczaić.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wlosy-czy modne?

Następny temat

rozwalone kolano

WHEY premium