SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strzelanie w biodrze

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8900

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 884
Siema, mam 17 lat, od półtora roku trenuję karate kyokushin, 4 lata wstecz kompletnie nic nie robiłem. Mój problem dotyczy biodra, a dokładniej gdy podnoszę nogę to słychać takie przeskoczenie i nieprzyjemnie uczucie. Jeśli podnoszę nogę bardzo powoli, to w pewnym momencie czuję jakby lekki opór i wiem, że jeśli jeszcze trochę ją podniosę, to przeskoczy w biodrze, a gdy już przeskoczy to opór znika i przy opuszczeniu nogi też przeskoczy. Również gdy przyłożę dłoń w okolicy pachwiny i podniosę nogę to w momencie przeskoczenia czuję taką jakby "wibrację". Miałem robione zdjęcie RTG i wszystko wyszło dobrze. Zaczęło się od lewego biodra i zaczynało coraz bardziej/głośniej to przeskakiwać. Byłem z tym u lekarza, kazał zrobić miesiąc przerwy i oszczędzać nogę, byłem też na rehabilitacji (magnetronik i laser) po której nie zauważyłem różnicy. Obecnie przeskakuje to dosyć głośno w lewym biodrze i zaczęło w prawym ale dużo ciszej. W prawym biodrze zaczęło przeskakiwać po treningu na którym dużo kopaliśmy, coś ponad 1000 kopnięć w powietrze. Piję też takie tabletki do rozpuszczania w wodzie "DUO STAWY Maxi Flex" który zawiera glukozaminę, kolagen, chondroityne, Mangan, pokrzywę zwyczajną. A wcześniej brałem samą glukozaminę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
W takim razie dla bezpieczeństwa poczekałbym do wizyty ortopedy. Trudno powiedzieć co on znalazł w badaniu, że zlecił aż MRI.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607
Tez miałem ten problem w lewej nodze. Pij dalej te tabsy a pomogą. Nóżka dojdzie do formy . Na moim przykładzie trwalo to az 6 miesięcy ;/

Przed nami jeszcze dużo pracy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 884
Ok zobaczymy czy pomoże, a z tym twoim problemem miałeś też tak że podnosząc nogę skierowałeś do środka(czyli stałeś i miałeś nogi bardzo blisko siebie i wtedy podnosiłeś) to nie strzelała, a jeśli na zewnątrz(czyli w przypadku lewej nogi, odchylałeś ją trochę w lewo w biodrze) to strzelała jeszcze głośniej, nie wiem czy wiesz o co chodzi jeśli tak to proszę o odpowiedź ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
To może być problem z tkankami miękkimi wokół stawu, taki odgłos strzelania czy przeskawiwania to nic innego jak moment w którym powierzchnie stawowe oddalają się od siebie zasysają powietrze i stąd charakterystyczny trzask. Laser i magnetronik to zabiegi które w tym przypadku nie pomogą mogą jedynie być terapią uzupełniającą, udaj się do fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii manualnej on napewno pomoże. Tymczasem spróbuj rozciągnąć boczną partie uda - przywodziciele naprężacz powięzi szerokiej itp. A wzmocnij mięśnie przyśrodkowe przywodzące udo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 884
OK dzięki za odpowiedź, tylko nie mam zielonego pojęcia jakie ćwiczenia wykonywać na wzmocnienie mięśni przyśrodkowych przywodzących udo, byłbym wdzięczny za podanie przykładowych ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
jak będę miał chwile to ci spróbuje to jakoś przybliżyć narazie pacjenci czekają odezwę się wieczorem lub jutro pozd!:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 884
ok dzięki to jak będziesz miał czas to napisz ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
Ćw. 1
W leżeniu tyłem z nogą ugiętą pod kątem 90 stopni w stawie biodrowym i kolanowym, przez 20s napychasz udem w bok pokonując opór rąk które przykładasz w okolicy kolana jeednocześnie rozluźniasz stopę i staw skokowy, rozluźnienie, i trzymając ręką przeciwną przyciągasz kolana nad nogą zdrową wyprostowaną do podłogi i trzymasz 20s następuje rozciągnięcie bocznej części uda, barki i wolna ręka powinny leżeć na podłodze głowa zwrócona w kierunku wyciągniętej ręki.

Ćw.2

Leżysz tyłem z dłońmi pod głową zginasz nogi w kolanach i zakładasz jedną na drugą. Noga która jest pod spodem ma być trochę skręcona do wewnątrz. Przez 20s mocna naciskasz nią w górę i na zewnątrz pokonując opór nogi górnej, rozluźnienie, zostajesz w tej samej pozycji kładziesz nogi na podłodze i górna noga ma przycisnąć swoim ciężarem nogę którą rozciągasz, na zewnątrz biodra powinno być czuć rozciąganie utrzymujesz tą pozycje przez ok 20s.

Ćw3.

Stajesz przed drabinkami czy przed stołem lub czymkolwiek gdzie możesz złapać się ręką. Stajesz przodem nogę którą chcesz rozciągać stawiasz za nogą zdrową, nogę zdrową zginasz w kolanie tak jakbyś chciał zrobić przysiad, nogę ćwiczącą pozostaje prosta wysunięta w bok, czujesz rozciąganie bocznej strony uda.


A wzmacnianie przywodzicieli narazie odpuść może nie bedzie to potrzebne zobaczysz jaki będzie efekt, ćwicz i pisz jak idzie.
Powodzenia pozd!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 884
Ok dzięki, dzisiaj ewentualnie jutro zacznę ćwiczenia, jak mi się choć trochę poprawi to napiszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 884
Witam, z ćwiczeniami się wstrzymałem, ponieważ dostałem skierowanie na rezonans magnetyczny i dzisiaj właśnie mam wyniki

"Badanie wykazało prawidłowy obraz MR struktur stawu biodrowego. Chrząstki stawowe prawidłowej grubości, jednorodnego sygnału, o gładkich zarysach zewnętrznych. Torebka stawowa o jednorodnym sygnale. Obrąbek stawowy bez zmian. Nie uwidoczniono zwiększonej ilości płynu w jamie stawu. Sygnał mm.pośladkowych, napinacza powięzi szerokiej, przywodzicieli prawidłowy. Więzadło biodrowo-udowe, ścięgno m.biodrowo-lędźwiowego o zachowanej ciągłości i jednorodnym sygnale. Sygnał szpiku struktur kostnych stawu prawidłowy. Tkanki miękkie około stawów bez zmian o znaczeniu patologicznym."

Później mogę dodać też to co znajduję się na płycie. W biodrze bez zmian, nadal coś przeskakuje :(

Zmieniony przez - skfu w dniu 2012-07-13 18:14:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Uważam, iż jest to spowodowane niedoborem mazi stawowej.Miałem podobny problem, najczęściej strzelało mi w bodrze rano i dosyć głośno.Obecnie strzelanie ustało, odkąd biorę lek na receptę o nazwie Structum. Zawiera on w 1kapsułce 500mg sodu chondroityny siarczan.Co ciekawe lek ten zapisał mi ortopeda nie na biodro, ale kolano.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

achilles, pięta

Następny temat

Kregosłup odcinek piersiowy - twardosc miesni

WHEY premium