SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Straszna retencja wody!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 71
Witam,mam pytanje odnosnie retencji wody w organizmie od dluzszego czasu na po okresie redukcji zauwazylem ze mam problemy z woda zazwyczaj nie pije dluzo wody max 1 L .Aktualnie staram sie pic tej wody ponad 2 L i po wypiciu sporej ilosci strasznie puchna mi nogi nawet 2cm w obwodach .....Waga skacze jak tylko chce wacha sie miedzy 71,5do 74 nawet no ludzie nie wiem juz co mam robic .Wszystko jest ok jak pije malo waga spada itp A jak zaczne to masakra na treningu mam czasami tak rece spompowane ze ciezko bica robic ...Wieksza ilosc wody zaczolem pic bo widze ze mam z tym problem a fu jeszcze gorzej wychodzi....Czy moze byc to wina zle dzialajacej gospodarki hormonalnej...Mam lekko ginekomastie ,takze jakies zaburzenia sa . Nie biore zadnych srodkow dopingujacych itp Ginekomastia pojawila sie w okresie dojrzewania a teraz mam 18 lat juz .I nie znika ...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Problem tkwi najprawdopodobniej w diecie. Przeanalizuj swoją dietę pod względem soli i ogólnie pod względem zdrowotnym. https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Może też być tak przez to, że wcześniej nie byłeś wystarczająco nawodniony, a teraz gdy zacząłeś pić odpowiednią ilość wody organizm zaczyna ją magazynować, bo "obawia" się, że znowu go odwodnisz. Przyzwyczaj organizm do takiej ilości wody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Wykonaj jonogram + chlorki i zobacz czy czegoś jest w nadmiarze. Jeśli sodu trzeba kupić wodę z niską zawartością. Poza tym nie pij na siłę, bo nadmiar organizm i tak wyleje. Pij tyle ile masz pragnienia.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Tzn, że te standardy typu "minimum 2 l wody na dobę" to takie gdybanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Organizm działa tak, że jeśli coś potrzebuje idzie impuls do mózgu a człowiek robi co mózg mu podpowiada. Jeśli potrzebne jest ~3L wody to tyle wody człowiek wypije. Picie na siłę niczego nie daje bo jeśli org nie jest potrzebna taka ilość płynu to ją po prostu wydali.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
No tak, jeżeli komuś się wydaje, że jego organizm potrzebuje 0,7 -1 l wody na dobę to znaczy, że nie odczytuje/ ignoruje sygnały od mózgu. Często widzę kolesi na siłowni z butelką 0.3 l ,którzy spływają potem


Zmieniony przez - justtraning w dniu 2015-10-20 11:37:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

17lat za miesiąc a problem

Następny temat

Dtętwienie rąk

WHEY premium