SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spojrzeć sobie prosto w lustro

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3413

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 141
Witam!

Zainspirowana trzema spektakularnymi sukcesami najbliższych mi osób, podjęłam decyzję, że czas zerwać ze starymi nawykami, założyć tutaj dziennik i przy Waszej pomocy zmienić swoje podejście do żywienia oraz aktywności fizycznej. Problem polega jednak na tym, że z jednej strony znam i rozumiem ogólne zasady, jakimi powinnam się kierować, rozpoczynając pracę nad własną sylwetką, z drugiej strony nie potrafię odpowiednio zbilansować diety i z grubsza dobrać sobie treningu.

Poniżej podaję informacje o sobie:

Wiek : 25 lat
Waga : 69 cm
Wzrost : 176 cm
Obwód w biuście(1) : 92 cm
Obwód pod biustem : 80 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 76 cm
Obwód na wysokości pępka : 91 cm
Obwód bioder (3): 97 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 58 cm
Obwód łydki : 41 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch i uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : okolice klatki piersiowej
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często): ze sportem słabo, obecnie chodzę tylko na pływalnie, raz w tygodniu na 1h;
Co lubisz jeść na śniadanie: jajecznicę
Co lubisz jeść na obiad : mięso albo rybę
Co jako przekąskę : batonik albo drożdżówka
Co jako deser : ciastka/batoniki
Ograniczenia żywieniowe: ze względu na częste i bolesne migreny, wszystkie produkty ‘migrenogenne’: ser żółty, kakao, mleko itp.
Stan zdrowia:
czy regularnie miesiączkujesz: nie. Cykl bardzo nierówny, czasem 24 dni, czasem 35, czasem 40. Nigdy ”o czasie”.
czy bierzesz tabletki hormonalne: od roku nie – prędzej, ze względu na nieregularność okresu – tabletki przyjmowane przez 1,5 roku.
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tylko Excedrin migrastop i Allegra
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: pływanie, nornic wal king, rower, aerobic, (każde w imię satysfakcjonującej sylwetki:P)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie dotyczy
Stosowane wcześniej diety : tylko dwumiesięczna dieta bezwęglowodanowa ze względu na problemy z grzybicą

Nie ukrywam, że jeszcze do niedawna karmiłam się wspomnieniami o mojej szczupłej sylwetce z czasów liceum i pierwszych lat studiów, dlatego tak mało piszę np. o aktywności fizycznej. Po prostu nigdy nie musiałam ćwiczyć, ponieważ walczyłam raczej z niedowagą, niż wystającym brzuchem (jak teraz) i dlatego też z trudem przyszło mi zrozumieć, że przyszedł czas na ćwiczenia i pracę.

Przez ostatnie 5 lat przytyłam 11 kilo i około dwa rozmiary. Pierwszy etap przybierania na wadze związany był z operacją usunięcia łękotki. Na dłuższy czas zostałam uziemiona i widocznie przytyłam, z jakieś 4-5 kilo. Następnym razem przytyłam po 'diecie' węglowodanowej (około 1,5 miesiąca) po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego - w ciągu roku ok 3-4 kg. A resztę przytyłam gdzieś po drodze;)

Jestem typem 'słodkiego pamperka' - uwielbiam słodkie, jem je z każdej okazji, w każdej formie, o każdej godzinie. Po prostu dla przyjemności, no i z nawyku dawnych czasów, kiedy mogłam jeść słodkie w niewyobrażalnych dla moich znajomych ilościach. Ograniczyłam się ze względu na problemy z grzybicą oraz ze względu na częste i bardzo bolesne migreny. Jednak dzień, w który nie wciągnę czegoś słodkiego (nie musi bo być batonik, może być sok typu 'Kubuś'), wydaje mi się dniem straconym. Oczywiście wiem, że teraz nie może być o tym mowy.

Jestem studentką. Właśnie piszę pracę magisterską, dlatego siedzę cały dzień na tyłku przed komputerem (może nie zawsze piszę magisterkę:P). Prowadziłam, prowadzę i wszystko wskazuje na to, że prowadzić będę siedzący tryb życia.

Podsumowując. Będę wdzięczna za merytoryczne wsparcie moich działań. Będę wrzucać 'miski' z mojego normalnego dnia, żebyście zobaczyły, jak (źle) jem i co powinnam zmienić. Chciałabym stracić brzuch i uda oraz marzyłoby mi się nauczyć regularnego uprawiania sportu i czerpać z tego radości.

Będę wdzięczna za wszystkie uwagi i wskazówki!

(Mam nadzieję, że dołączyły się zdjęcia mojej sylwetki)

Pozdrawiam!











Zmieniony przez - crambus w dniu 2014-04-02 22:20:07

Zmieniony przez - crambus w dniu 2014-04-02 22:21:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1616
Z czasem zdrowe odżywianie i sport wejdą Ci w nawyk i będą sprawiać przyjemność.

"Prowadziłam, prowadzę i wszystko wskazuje na to, że prowadzić będę siedzący tryb życia. " - przestań myśleć w ten sposób to na pewno będziesz w stanie wiele zmienić.

Staraj się ograniczyć słodycze, na początku spróbuj zastąpić je choćby owocami.

Pozdrawiam i powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 141
Hmmm, chyba się nieprecyzyjnie wyraziłam w sprawie siedzące trybu życia;) W sensie ja ogólnie dużo chodzę i mam bardzo napięty plan dnia, tylko i moja praca i moje studia wymagają ode mnie długich godzin na tyłku i ciągłego (po 10, 12h) bycia poza domem. To jest dla mnie problem, bo muszę się nauczyć przygotowywać sobie na zapas posiłki, czego jeszcze nie preferuje. Dzięki za słowa wsparcia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 141
To jest rzut oka na to, co jadam zazwyczaj w tygodniu. Mój przykładowy dzień. I od razu powiem, że jestem przerażona ilością kalorii (żadne celowe działanie)! Raczej jest to kwestia tego, że wydaje mi się, że nie mam kiedy jeść oraz nie umiem sobie wymyślić posiłku na cały dzień z góry:/ Postaram się jutro zadbać o większą ilość produktów...

Co do aktywności fizycznej, to mam 7 km spaceru z dzieckiem. Nie wiem, czy się liczy, ale dla mnie to zawsze coś:P




Zmieniony przez - crambus w dniu 2014-04-03 19:44:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1616
Liczba kalorii jest wręcz żałosna, musisz coś z tym zrobić. Poczytaj posty w dziale odżywianie, to powinno Ci pomóc. Brak czasu jest na pewno problemem, ale musisz sobie jakoś z tym radzić, staraj się przygotować jakiś posiłek dzień wcześniej. Dziwny rozkład posiłków, co na pewno spowalnia Twój metabolizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2741
Oj, nie jest tak źle z tym brzuchem, wcale az tak nie odstaje Poczekaj, aż odezwą się specjalistki - na pewno doradzą w kwestii ćwiczeń i diety. Trzyma kciuki, bo sama dopiero zaczęłam i walczę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Serio ta waga? I wazylas 11 mniej? Zdajesz sobie sprawe,ze twoj stan umiesnienia jest w tragicznym stanie. Dieta tez straszna i bedaca oszukiwaniem siebie i droga do dalszej otylosci. 1900kcal xla pani 120g bialka 80g tluszczu reszta ww do dopelnienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 141
Teraz aż tak dużo ważę? Całe życie miałam niedowagę (przy swoim wzroście), rodzice wsadzali mnie na wagę, nawet jako dorosłą dziewczynę, bo tak mizernie wyglądałam. A jadłam za trzech. No i te mięśnie - jasne, że wiem, że ich po prostu nie mam. Jak czasem biorę się za ćwiczenie, to cały dom robi sobie ze mnie polew, bo tak bardzo nie są przyzwyczajeni, do widoku mnie ćwiczącej;) I wiem, że to się zmieni. Dziękuję za rozpiskę!

Zmieniony przez - crambus w dniu 2014-04-04 08:30:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 141
Dzień z małą korektą jedzenia.

Miało być: 1900 kcal, 120 g białka, 80g tłuszczów, 175g węgli.

Do poprawy:

- rozkład muszę planować z wyprzedzeniem, bo nie umiem wyważyć stosunku węgli do tłuszczów oraz białka i na koniec dnia wychodzi taka niemiła niespodzianka;
- od jutra postaram się wprowadzać posty w bardziej przejrzystej formie i zgodnie z regulaminem;

Nie dałam rady nic więcej zjeść, ponieważ przyjmuję leki rozkurczowe i przeciwzapalne, które podrażniają mi żołądek. Kurację kończę w poniedziałek, więc mam nadzieję, że wtedy wróci mi łaknienie.





Zmieniony przez - crambus w dniu 2014-04-04 22:20:26

Zmieniony przez - crambus w dniu 2014-04-04 22:22:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, ważysz bardzo mało. Nasze dziewczyny mierząc 170cm przy wadze 60kg mają malutko tłuszczu na sobie.

Tutaj masz dziewczynę taką. Pierwsze zdjęcie 64kg, trzecie 62kg, ostatnie - po odwodnieniu - 59kg --->KLIK!

Porównaj ze sobą, jesteś wyższa, ważysz mniej, a mimo to masz na sobie sporo tłuszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 141
3 DZIEŃ 05/04/2014



ROZKŁAD: B 120 g/ T 80 g/ 175 WW/ -1900 kcal
AKTYWNOŚĆ: brak, ze względu na chorobę. Zaczynam od jutra. We wtorki, czwartki i soboty zamierzam ćwiczyć według rozpiski „ćwiczenia z piłką dla początkujących”. W poniedziałki i środy pływalnia lub nordic walking lub ‘osiedlowa siłka pod chmurką’ - w zależności od pogody
PŁYNY: woda Cisowianka 1 l, herbata czarna1 l
WARZYWA: kapusta biała, czosnek, ogórek kiszony,cebula
SUPLEMENTACJA I LEKI: Cynk, witamina D, Neurovit, Biotyk, Diclac, Mydocalm, Excedrin migrastop, Esberitox
MISKA:


Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zrzucić 8 kg - bezcenne

Następny temat

system treningowy?

WHEY premium