SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 306 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5733
Czesc chlopaki, jakos tak sie przestawilem i nauczylem, ze pozno zasypiam. Zawsze o czyms mysle jeszcze w lozku i ni cholere nie jestem spiacy. Po drodze z 3 razy pojde sie wysikac, zamykam/otwieram okno i tak w kolo, a na koncu jeszcze robie sie glodny i musze cos zjesc. Moj sen wynosi, wiec okolo 6h w tygodniu, czasem nawet mniej. [W weekend jest to natomiast 10+h]

W zwiazku z czym nie obejdzie sie bez odespania w dzien po szkole, wracam kolo 15 przegryze cos, ide spac na ok 2h. Wstane zjem cos, wypije przedtreningowke i lece na trening. Czy takie cos jest okej?

Raczej najbardziej wartosciowy jest ten sen w nocy, dlugi sen. Slyszalem, ze melatonina pomaga na spanie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Przestan podsypiac w dzien i wszystko wroci do normy :)

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
Melatonina wspomaga regulacje snu, ale w Twoim przypadku problemem może być albo przedtreningówka albo trening wieczorem. Wiele osób nakręca tak metabolizm na treningu ze ma problemy z zasypianiem. A sen po szkole to normalna rzecz, sam jak znajdę chwilę to sobie strzelę drzemkę. W PB jak dobrze pamiętam był nawet artykuł na ten temat jakoś ostatnio. A i za czym zaczniesz stosować melatoninę, spróbuj magnez i węglowodany przed snem które ułatwiają zasypianie. (z tymi węglami raczej przy redukcji bym uważał... reszta do doczytania w internecie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 306 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5733
1. Ja tylko masa, w dodatku ekto wiec nie ma problemu z weglami
2. Dosypiam w dzien, bo dzien treningowy czy nie, padam ze nie moge nawet usiedziec na fotelu. Na wieczor nagle jakos nie jestem spiacy nie wiem czemu.
3. Cwicze 4x w tygodniu wlasnie od 19 do 21 najczesniej faktycznie, to zaraz po nim jak wroce do domu to jestem zmeczony, ale za godzinke dwie jak zjem i sie wykapie to nowo narodzony.

Melatonine traktowac jako ostatecznosc?


I najwazniejsze, chyba kazda minuta snu jest na wage zlota, wiec im wiecej sie spi tym lepiej chyba ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Organizm umie sobie doskonale radzic samemu , gdyz jest wyposazony w mechanizmy regulujacy tzw rytmy okolodobe. Dosypiasz ,bo tak sie przyzwyczailes. Postaraj sie nie spac w dzien przez tydzien a wszystko samo wroci do normy.

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 306 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5733
Lubie i wole spac w dzien, wstaje i czuje sie super wypoczety. Lepiej mi sie zasypia, spi.. wszystko.

Temat bardziej dotyczy tego czy takie rozwiazanie jest dobre 6~h snu w nocy i po szkole ze 2 jeszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Sam sobie odpowiedziales : "czuje sie super wypoczety" "lepiej mi sie zasypia" itd. Wniosek z tego taki ,ze jest ok.

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pod żebrami,

Następny temat

Strzelanie w stawie skokowym po skręceniu

WHEY premium