SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skuteczność na ulicy - prawda i mity

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
* BRAK SPARINGÓW. brak ćwiczenia na dynamicznie oporującym partnerze. ataki z cyklu "jezioro łabędzie", w dużej części archaiczne albo przekombinowane;

Fakt. A zdanie brzmi jak słowo w słowo spisane ze strony Knife'a, choć mogę się mylić

* wykonania technik: "kanoniczne", tj. święte same z siebie, ze względu na tradycję.

To kwestia prowadzącego. Nie każdy aikidoka jest maniakiem tradycyjności i "zakonserwowanych" w swoim własnym sosie technik, które już dawno się zdeaktualizowały. Nie każdy na pytanie "czemu to się tak robi?" odpowiada "bo tak". Nie w każdej sekcji nieustannie tłucze się "jedyne słuszne techniki". Co więcej-gdy w jakiejś sekcji prowadzący ma realne i elastyczne podejście-ludzie, których szkoli, przejmują je od niego. To jedyna "odtrutka" na sekcje pełne "hiperskutecznych" aikidoków, co by to każdego połamali jedną ręką

* puszenie się bliżej nieokreśloną filozofią. pewien margines ludzi nawiedzonych.

Na szczęście nawiedzonych spotkałem niewielu (choć ostatnio do sekcji przyszedł jeden i mam go serdecznie dość. Najgorsze, że jest to fanatyk mistyczno-combatowy (!!!). Energia Ki, astrologia, mistycyzm, telepatia-w połączeniu z supermorderczymi technikami komandosów. Kiedyś nie wytrzymam i go stłukę. I niech sobie, kurva, próbuje wkładania palców w oczy.) Co zaś do filozofii(lub raczej-ideologii sztuk walki)-to temat rzeka. Choć najkrócej mówiąc, jak ze wszystkim: w małych dawkach nie zaszkodzi a w dużych wywołuje alergię. Nawet u myślącej części "tradycyjnych"

co - uogólniając - drażni w niektórych stylach nowoczesnych / skutecznych?

na pewno fanatyczny, agresywny marketing, tzw. napinka.


Oj tak.

niska kultura osobista. obecność "byków"

Łysi młodzieńcy, porozumiewający się monosylabami(jedyne dwusylabowe słowo jakie znają to k... ) których "sztuka walki" interesuje jedynie w kontekscie "utylitarnej napierd.alanki".

(z tym że stereotyp koksa bywa jednak mylący).

Owszem, bywa. Ale prawdę mówiąc-na sporą liczbę spotkanych "koksów" (takich po siłowni i takich z klubów sztuk walki)-mało który zadziwił mnie polotem, inteligencją i wrażliwością

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-06-21 09:10:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
... Kiedyś nie wytrzymam i go stłukę... - daj znać wcześniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
MMA, nigdy do tego nie dojdzie, bo na Caviorze ciąży swoista klątwa uniemożliwiająca mu stłuczenie tego gościa. Otóż z tego co wiem, ów fanatyk mistyczno-combatowy... lubi Caviora

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
To, że mnie lubi, raczej mnie nie powstrzyma. Combatowo mistycznym fanatykom mówimy "SPIEPRZAJCIE DZIADY!".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Cavior, bądź w takim razie ostrożny, bo jak Cię dziabnie swoim Ki, to wylądujesz w szpitalu chorób magicznych świętego Munga

Zmieniony przez - kopt w dniu 2007-06-21 12:14:26

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
"Nie lekceważ potęgi Mocy..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 273
nie przepisuję z niczyjej strony, chociaż znam ją oczywiście. to ze sparingami to po prostu jest prawda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 273
a w zasadzie to poproszę o cytat (oryginał), skoro jak "słowo w słowo" (zainteresowałem się, a nie mogę znaleźć tej witryny teraz).

Cavior napisał
Łysi młodzieńcy, porozumiewający się monosylabami(jedyne dwusylabowe słowo jakie znają to k... ) których "sztuka walki" interesuje jedynie w kontekscie "utylitarnej napierd.alanki".

ale tak jak kiedyś pisałem, to wydaje mi się bardziej polską specyfiką, bo w UK raczej tak nie jest.

na ojczystym gruncie sprawa wygląda o tyle gorzej, że w Polsce nie jakieś tyły, ale pionierska promocja i "liderowanie" takiej sztuce jak BJJ, spoczęły w rękach paru osób o - powiedzmy - kontrowersyjnych cechach osobowości :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
Strona Knife'a miała adres http://www.itf.prv.pl/ 
Niestety, zmieniła swą postać. Poza tym, napisałem niemalże słowo w słowo

Lublin - wiosenna stolica Polski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Napisałem, że BRZMI jak ze strony Knife'a-w znaczeniu, że podobny styl, humor, ironia (i że chyba te ataki a'la "jezioro łąbędzie" kojarzę). Nie zacytuję-bo jego strona od jakiegoś czasu jest nieaktywna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WTF z moim nosem?

Następny temat

Ochraniacze Piszczeli

WHEY premium