SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skolioza masa + siła

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2610

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Witam mam na imię Hubert mam 28 lat i jestem po operacji kręgosłupa. Jeszcze jako małe dziecko doznałem skrzywienia. Niewielka skolioza utrzymywała się u mnie przez bardzo długi czas do czasu aż nie skoczyłem w góre. Zacząłem rosnąć a razem ze mną mój kręgosłup.Skrzywienie już było na tyle duże, że jedynym wyjściem było leczenie operacyjne. Na dzień dzisiejszy jestem już 10 lat po operacji skrzywienie to około 35 stopni a w kregosłupie mam implant trzymający całość kregosłupa. Nie dawno byłem u lekarza u którego już połowe życia się lecze i z ciekawości zapytałem o siłownie gdyż dotychczas ograniczałem się do jego zestawu ćwiczeń, basenu i dużej aktywności fizycznej. Odpowiedział mi, że to może być bardzo dobry pomysł i żebym nie przeholował z ciężarem i nie podnosił nic do góry. Zaciekawiony zacząłem szperać w necie szukając zestawu ćwiczeń dla mnie.Tak właśnie trafiłem na jeden z tematów Mawashiego dotyczących skrzywionych kręgosłupów =) Idąc dalej zakupiłem hantle 15kg, ławke prosta + prase do nóg (za niedługo dokupie drążek).Ułożyłem swój plan FBW na mase który za bardzo nie obciążałby kregosłupa:

Nogi:
Wyprosty podudzi na maszynie 3x 15-20
Uginanie podudzi leżąc lub stojąc na maszynie 3x 15-20
Plecy:
Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 3x 12/10/8
Klata:
Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 3x 12/10/8
Barki:
Boczne wznosy sztangielek siedząc 2x 10/8
Biceps:
Uginanie ze sztangielkami siedząc 2x 10/8
Triceps:
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie 2x 10/8
+
Mięśnie brzucha
Spięcia brzucha leżąc 3x 20-25
Unoszenie nóg leżąc 3x 15-20
"Rowerek", nogi jak najniżej podłogi 3x 1 min
+
Streching, zwisy na drążku

Zamierzam tym planem ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu. Wiem też że przy masie muszę mieć bardzo dobra dietę i czas na regeneracje.


Płeć : Mężczyzna

Wiek : 28

Waga : 72

Wzrost : 174

Cel treningowy : masa/siła

Staż treningowy na słowni : 0

Uprawiane inne sporty : nic

Dostęp do sprzętu: hantelki, ławka + prasa do nóg, drążek

Dieta na mase: jest
147b 70t 340w

Przeciwskaznania medyczne : j.w

Zażywane suplementy : w późniejszym czasie białko, kreta =)


Bardzo bym prosił o konkretne info co zmienić/zamienić i jak to sobie poukładać. Wiem że mój przypadek jest bardzo "ciężki" jednak chciałbym coś w tym kierunku robić żeby przynajmiej lepiej wyglądać :D Z góry dzięki za każda odpowiedź pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43
Jak dla mnie to logiczne, ludzie przenoszą rzeczy na stojąco a nie na siedząco :) więc największą wytrzymałość kręgosłup ma jak stoisz... to ewolucja a nie bzdura.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
nieźle... całkiem dobrze to wygląda

jedyne co bym zmienił to zrobiłbym podciąganie zamiast wiosła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Dzięki starałem się =) Jak narazie czekam do wypłaty i kupuje drążek. A tak to pozatym to wszystko okay ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
jest ok

:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Dzięki łap sog'a =)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
A miałeś może coś oprócz skoliozy??? np wypukline,przepukline,zwyrodnianie,kręgozmyk??? Dlaczego wstawili implant???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Nie nie miałem... Po każdym dużym skrzywieniu leczą operacyjnie wstawiają implant na usztywnienie kręgosłupa i po jakimś czasie wyciągają. Lekarz mój stwierdził że lepiej jednak dmuchać na zimne i go zostawić skoro nic się nie dzieje. Teraz mam mocniejszy kręgosłup od przeciętnego człowieka :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43
Witam rówieśnika, też mam skolioze (1 st. a dokładnie to nie wiem bo ortopeda mi nie obliczył) ćwicze w domu z tą świadomością już kilka miechów, przedtem była normalna siłownia która kończyła sie niestety lekkim bólem pleców. Teraz po radykalnej zmianie ćwiczeń jest wszystko ok. Robie takie domowe F.B.W. tzn

1 dzień: A) Podciąganie na drążku, pompki klasyczne, pompki na poręczach.
lub B) Wyciaskanie szt. na ławce poziomo, unoszenie hantli na ławce(lekki skos) leżąc na brzuchu (taki odpowiednik wiosłowania szt.), pompki na poręczach.
2 dzień: A) Skakanka, przysiady, przysiady na jednej nodze, brzuszki, grzbiety.
lub B) Rower.
3 Przerwa.


Widze, że kolega troche macha hantlami a to chyba błąd. Lekarz tez Ci mówił żebyś nie podnosił nic do góry a Ty jedziesz bareczki hantlami do tego robisz biceps, wiosłowanie sztangielką i triceps a przecież to wszystko obciąża kręgosłup. Moim skromnym zdaniem ćwicząc ze skoliozą należy dobierać takie ćwiczenia by jedynym obciążeniem był ciężar własnego ciała ew. wyjątek to ławka do sztangi.
Problem mam tylko z bicepsem bo nie wiem jak go robić nie obciążając kregosłupa (czy wogóle się da?) a juz widze u siebie troche dysproporcje na jego niekorzyść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
rób biceps siedząc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43
Byłem dzisiaj u lekarza i dowiedziałem się, że ćwiczenia na siedząco bardziej obciążają kręgosłup i mam robić biceps na stojąco.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
totalna bzdura..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost, Chce urosnąć

Następny temat

trening push/pull/legs do oceny i korekty

WHEY premium