SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siarczan glukozaminy (GLUCOSAMIN) - Złoty Lek OTC 2003

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32988

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć wszystkim. A jak to jest z przerwami?. Czy można i czy warto robić przerwy w czasie suplementacji siarczanem glukozaminy? Jeśli tak to jak długo powinny trwać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
imho nie byłabym pewna czy gluko wykloocza msm:)

Glucosamine is often combined with other extracts which have a synergistic action. Chondroitin, a substance that helps give cartilage its shock-absorbing properties, is thought to improve the beneficial effects of glucosamine sulphate. Some researchers suggest taking 1,500mg glucosamine plus 1,200mg chondroitin per day, although the most effective ratio is unknown. Some products contain a smaller amount (eg 300mg of chondroitin), as it is relatively expensive. The sulphur component of glucosamine sulphate may contribute to its beneficial effects, and it may be combined with another sulphur supplement, methyl-sulphonyl-methane (MSM).

A small pilot trial involving 16 people with osteoarthritis found those taking MSM reported an 82 per cent reduction in joint pain after six weeks, compared with an average improvement of only 18 per cent in those taking inactive placebo. Again, the most beneficial ratio between glucosamine and MSM is unknown. Glucosamine can also be combined with other anti-inflammatory components such as omega-3 fish oil, bromelain or ginger.

In a recent trial involving 247 people with moderate osteoarthritis of the knee, those taking ginger extracts had significantly more pain relief on standing than those taking inactive placebo


zresztą sporo jest soopli wspomagających regenerację stawoow, ktoore w swoim składzie mają kombinację msm i gluko {chociażby joint renew ultimate nutrition, albo prodookty prolabu, natrolu czy innych)

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~doradca w dziale suplementacja~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
skoncze glucozamine treca i chyba sprobuje join renev jak myslice dobre to jest czy inna firme ktos mi poleci????????????/

kolagen

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 823 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11779
a co powiedziec o glutazamine polskiej firmy TREC ? 120 kaps po 900 mg kosztuje 50 zl... wsumie wychodzi taniej.
Porownywal ktos obie firmy ?

.:Żryj i daj żryć! :.

.:Żryj i daj żryć! :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
witam,
przeglądnąłem artykuł na szybko, wiec sorka jak przypadkiem sie powtórze. Chodzi o to, że mam uszkodzoną łękotkę w stawie barkowym, lekarz- chirurg ortopeda, powiedział, że leczyć się tego nie da, a jedynie trzeba usunąć ale stwierdził, że skoro mi to nie przeszkadza w "robotach codziennych" to nie widzi na razie takiej potrzeby. No, ale w treningach szczególnie na barki mi to troche przeszkadza. Czy "złoty lek" jest w stanie pomóc w takim przypadku? a jęśli tak to czy trzeba go z czymś stosować?
zapomniałem sie o to spytać lekarza, mam w planach wybrac się do jakiegoś innego jeszcze, ale na razie pytam sie was

pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
kolagen +glucozamina +1000mg witaminy c moz epomoc alenie mui zalezy jakie masz uszkodzenia moze tylko zlagodzic bol ,mi lekarz powiedzial lepiej poplywac i jak cwiczyc barki to tylo 2-3 kg ciezarkami bo i naczej za pare lat proteza,takze na klate chyba zostal ci tylko motyleka jak zloty lek to kilka miesiecy regularnie stosowac

kolagen

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
proponowałabym więcej wit.c => 4g w kilku dawkach (badania wykazooją, że potrzeba przynajmniej 4g kwasu askorbinowego, by odnioosł on pożądane właściwości terapeutyczne w odniesieniu do hydroxylazy prokolagenowej)

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~doradca w dziale suplementacja~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
hydroxylaza prokolagenowa- co to jest

kolagen

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
to enzym odpowiedzialny za prodookcję kolagenu

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~doradca w dziale suplementacja~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
dzieki

kolagen

kolagen

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

l karnityna + hmb

Następny temat

therma pro gdzie?

WHEY premium