SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia do 1000zł.

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2195

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Witam,
planuję urządzić domową siłownię do około 1000zł. Oto co wybrałem:

1. Stojaki:

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/4/287

Argumentacja:
spotkałem się z opiniami, że dwa pojedyncze, nie połączone ze sobą stojaki bujają się, zwłaszcza przy maksymalnym podniesieniu. Ta konstrukcja wygląda na stabilną, umożliwi zarówno wyciskanie (klatka, barki) jak i przysiady. Poza tym mam dodatkowe haki asekuracyjne.

2. Ławeczka:

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/3/286

Argumentacja:
Możliwość regulacji w skosie oparcia jak i siedziska. Możliwość wyciskania głową w dół.

3. Wyciąg:

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/2/242

Argumentacja:
Wyciąg górny i dolny, prowadnice zapobiegają bujaniu się ciężarów. Istnieje możliwość dokupienia podpory do stóp.

4. Poręcze:

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/5/24

Argumentacja:
Ćwiczenie dolnych partii mięśni brzucha oraz pompki na poręczach.

5. Gryf łamany:

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/18/50

Argumentacja:
Idealny do ćwiczenia bicepsów oraz francuskiego wyciskania.

Ponadto posiadam już gryf prosty (2m, 10kg) oraz "gryfik" (2szt). Z obciążeń: 20kg (2szt), 5kg (2szt), 2kg (4szt), 1kg (8szt). W sumie: 66kg. Myślę, że dokupię również 10kg (2szt). Później będę systematycznie dokupywał większe obciążenia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1024 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18640
U siebie nie zrobiłem. Bo na razie nie ma po co - w sumie to zaczynam dopiero ćwiczyć . Z mojego obciążenia na wyciąg wejdzie mi 2x20kg 4x10kg 8x5kg , a wyciąg ma wytrzymałość 200kg i chyba nie będzie takiej potrzeby abym zrobił taką przeróbkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Witam zestaw bardzo dobry

ale wziąłbym ten zestaw http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/1/288

z trytonem

Dodatkowo przy takim zamówieniu dostaniesz rabacik , jak złożysz zamówienie napisz nr zamówienia



Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Tylko czy jest sens inwestować w modlitewnik "łączony" z ławeczką? Wcześniej miałem tego typu rozwiązanie w ławeczce HMS. Niestety nie sprawdziło się. Po włożeniu wyciągu zdarzało się, że przód ławeczki mi się unosił, a w przypadku modlitewnika brak stojaków utrudnia ćwiczenie bo nie ma gdzie postawić/odstawić (lub rzucić) sztangi!
W przyszłość zamierzam kupić osobną, wolno stojącą Ławkę Scotta. Co o tym sądzicie?

DUDA_ z rabatu chętnie skorzystam - dzięki :)

Zmieniony przez - deadline w dniu 2009-09-01 19:59:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
deadline to weź trytona dokupisz blokadę do nóg żeby wygodnie się Tobie robiło wyciskanie skosu w dół

Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
i to jest dobry argument

Co pozostali sądzą o zestawie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
deadline Argumentów to ja mam dużo ale moja wypowiedź jest mało subiektywna sam wierz


Pozdrawiam Duda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1024 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18640
Jak nie masz kaski na porządną ławkę do skosu HL13 - 250zł i Ławke scotta z HZ6 (299zł)
to wybierz trytona i do niego HZ6 + blokada na nogi :D

Z ławką Scotta jest problem że nie da się odłożyć gryfu :D jest to niemożliwe bez wstawania . Stojaki powinny być wysunięte do przodu o 30cm do tego regulacja stojaków powinna być od 60do 90cm i dokręca pokrętłem bo się bujają ;X w najbliższym czasie wysyłam to do firmy , aby mi to zrobili :D Ciekawe ile mi za to policzą
Hs9 stojaki stabilne , mam 186cm wzrostu i brakuje może 1-2cm do dosięgnięcia gryfu barkam :)
Ławka avenger też super: łatwy montaż , konstrukcja masywna i stabilna :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Obecnie nie mam kasy na zakupienie porządnej ławki do skosu, ani ławki Scotta; ale nie wykluczone, że dokupię je w przyszłości np. za pół roku. Po prostu nie chcę odwlekać kupna sprzętu (a tym samym ćwiczeń) w nieskończoność. Chciałbym teraz zakupić porządną ławkę, stojaki i wyciąg, aby długo mi posłużyły i żebym nie musiał wymieniać ich po roku.
HL13 zamierzam później kupić (m.in. do brzuszków.
Jeśli o mnie chodzi to mam 176cm więc żaden sprzęt nie jest dla mnie za mały

Zmieniony przez - deadline w dniu 2009-09-01 20:48:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1024 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18640
Wszystko rozumiem :) Ja jednak chciałem od razu wszystko prawie kupić ;p
I po wakacjach się udało :D Ale całe wakacje pracy :D:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Jasne, można i tak. Ja jednak wolę stopniowo. Trzeba się rozkręcić po zastoju w ćwiczeniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1024 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18640
Avengera , HS9 polecam w 100%
Co do wyciągu: proponuje Ci dozbierać i kupić Heavy Pythona :)
Gryfy są też dobre. ( sam mam zamiar zmienić swoje 25mm na takie 28mm)
Tylką tą ławkę Scotta byś musiał zobaczyć usiąść itd.
Jak będę miał aparat to nagram parę filmików jak to wygląda ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozkminka

Następny temat

Zazwa dla siłowni

WHEY premium