SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła statyczna w SW

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gdyby ktoś zamieścił walki Sapp vs. Hoost, napisałbyś że bardziej liczy się siła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 670
Widziałem swgo czasu jak chodziłem na VT sparing dośc zaawansowanych zawodników .Chudy koles znacznie mniejszy ode mnie rozwalił koksa tez trenujacego >

Nie pisze tu tłumaczeń .tez jestem mozna powiedziec duży i dośc silny ale psize jakie sa fakty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 670
akurat porwonywanie Saapa i iych mija sie z celem bo uważam ze Bob ma pewnie wieksze umiejetnosci i dosw od wszystkich piszacych tu na forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
pomyslcie torche
pokazaliscie walki ludzi ktorzy zyja z SW
a czy wy tez tyle czasu spedzacie na treningach?
macie za soba po 20 lat trenignow?
po za tym kazdy z nich wazy kolo 100 co nie czyni ich lekkimi (to ze sa mniejsi od swoich przeciwnikow nie znaczy ze sa mali)
dlatego sa kategorie wagowe i ciezka (czasme nazywana super ciezka) jest bez ograniczenia bo juz nie robi dla "organizmu" wiekszej roznicy uderzenia od kogos kto wazy 100kg czy 120kg oba uderzenia powoduje bolesny KO
po za tym oni maja tam rekawice wiec moga sie schowac za jakotaką garda a na ulicy niezbyt
wniosek?
tak jak pisalem F=ma ale to "a" trzeba miec i go nie wyrabia sie w ciagu paru lat
nigdy nie sparowaliscie sie z kolesiami co wazyli nawet 20kg wiecej?
ja doskonale rozumiem iz Ci mozna powiedziec super technicy moga wygrac z duzo lepszymi ale czy wy tez amcie taka technike?
middle kick w walce Mirka Flopovica z Bobem Sappem byl niszczacy i obojetnie kto ile by wazyl by po nim padl (masa plus technika - nie na odwrot)

ktos zadal pytanie czemu ludzie zapisuja sie na SW?
wedlug mnie zbey wlasnie nadrobic braki sily/masy
ktos kto trnuje SW wie jak pryjac/uniknac/stracic cios skontrowac i ewakuowac sie - to jest NAJlepsza technika

juz kiedys pisalem

jezlei slepo wierzycie w swoja technike idzie do jakies ponurej dzielnicy znjadzicie jakiegos karka i wyzwijcie go na solówke - jestem w 100% pewien ze przyjmie wyzwanie i bedzie to solo w stylu 1 vs 1
ale czy wygracie to jzu nei jestem pewien...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 670
Wg mnie jesli ktos mówi ze kark nie mający styczności z SW bijacy na slepo bez techniki miałby szanse z kims lzejszym ale np cwiczacym 4-5 lat -to przepraszam no coment .Siła siła ale nawet siła fizycznie nie za bardoz przedklada sie na siłe ciosu .Nie jestem zadnym kilerem ale mam zawiasy za to ze jak zaj... jednemu kolesiowi -byłem pijany to miał drutowana szczene a mam stazu ok 2,5 roku i ok roku juz przerwy .Najprosciej zawałoaj boksera 75-80 kg i 100 i wiecje kolosa widizalem takich pojetynkow kilka koks na sterydach spadal i palil sie ze wstydu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 694 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16612
Gdyby ktoś zamieścił walki Sapp vs. Hoost, napisałbyś że bardziej liczy się siła
Tam powyżej właśnie wkleiłem obie walki Hoosta z Bobem S. Walka z Nogueirą jest pod linkiem.

A poniżej kolejny przykład starcia techniki z przewagą siłowo-masową, w którym technika nie daje rady (pełnej nie znalazłem, niestety).
http://pl.



Zmieniony przez - mołodi w dniu 2008-06-04 21:25:50

zdrówka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 670
róznica masy?? 2 krotna czy wieszka hehehe.I prosze nie pisz bo Choi ma do czynienia z SW nie od dziś .jabys mu postawił zamast choia jakiegos karka to było by po nim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...juz nie robi dla "organizmu" wiekszej roznicy uderzenia od kogos kto wazy 100kg czy 120kg...

Żeby nie pisać brzydkich słów napiszę tylko, że nie wiesz o czym mówisz

Tak jak pisalem F=ma ale to "a" trzeba miec i go nie wyrabia sie w ciagu paru lat...

Jeżeli już posługujemy się fizyką, to a=F/m
Przyspieszenie jest efektem siły działającej na masę. Najpierw siła, a potem przyspieszenie!!!

middle kick w walce Mirka Flopovica z Bobem Sappem byl niszczacy...

Middle kick spowodował, że Sapp opuścił gardę i dostał lewym prostym (u Cro Copa to tylny prosty) na szczękę. I ten lewy zakończył walkę

...idzie do jakies ponurej dzielnicy znjadzicie jakiegos karka i wyzwijcie go na solówke - jestem w 100% pewien ze przyjmie wyzwanie i bedzie to solo w stylu 1 vs 1...

A ja jestem w 100% pewien, że na to solo pójdzie z kolegami. Nie będą się wtrącać pod jednym warunkiem, że ten kark będzie górą.
Reasumując. Dostaniecie albo od niego, bo jest lepszy. Albo od jego kolegów, bo jesteście lepsi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 694 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16612
Racja MMA.

zdrówka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
j.MMA

"Najprosciej zawałoaj boksera 75-80 kg i 100 i wiecje kolosa widizalem takich pojetynkow kilka koks na sterydach spadal i palil sie ze wstydu"


Na zasadach bokserskich bokser ma szanse, na ulicy (zwarcie, parter) wieksze szanse ma kogz
Sam sparowałem z kolesiem na zasadach boserskich 28kg lżejszy i 10cm wyższy nie trenujac nic wygrałem(on ma jakies tam wojewodzkie osiagniecia w boksie)
Za to z 8kg lżejszym i słabszym gościem który trenuje zapasy przegrałem.
Wg mnei z kolesiem 20-40kg cięższym boks sie słabo przydaje, co innego zapasy... Troche boksowałem i nie wyobrazam sobie walki z kolesiem 120kg

No i pamietajmy, że np dresy prędzej zaatakują goscia po SW a niedużego, niż nic nie umniejacego pakera

Zmieniony przez - turok16 w dniu 2008-06-04 22:00:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Evans wypada z rozpiski UFC 85

Następny temat

Kolejna promocja Kimbo

WHEY premium