SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Seminarium WUSHU - Baijiquan tradycyjne

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4209

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Warhead - problem polega na tym że ta pani jeśli uczyła się tylko zmodernizowanego stylu, to i tak będzie świecie przekonana że to tradycyjny styl, bo tak jej w akademii mówili. To że te style mają swoje odmiany, ze nie są jednorodne, że każdy nauczyciel tradycyjny uczy ich inaczej może też nie wiedzieć i mysleć, że wszędzie uczą tak samo jak w akademiach. To jest dla sportowców po akademiach wu shu sporym szokiem, kiedy przyjeżdżają na zachód i się dowiadują, że to co w Chinach się uczyli i dawało i m duże korzyści jest praktycznie bez znaczenia i nikogo nie interesuje prawie, natomiast to co w Chinach jest w niszy, nie liczy się ( style "laojia") jest w przeciwieństwie do zmodernizowanych styli bardzo poszukiwane i cenione. Nikt im w chinach nie mówi jak to wygląda na zachodzie, sami o tym nie myślą, są często zniechęcani do tradycyjnego treningu ( no bo ćwiczenie w akademii do dodatkowe punkty na świadectwie, na egzaminach na studia itd ), szkoda im tracić czasu na tradycyjny styl który "nic nie daje" . Tym sposobem niestety tradycyjne style zwłaszcza te mniej popularne ledwo zipią - mało kto się tego chce uczyć. W sporej części styli to biały z zachodu poza mistrzem prezentuje jako taki poziom, a Chińczycy - szkoda mówić. To jest niestety smutne.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
Wuxia:
Oto ogólny plan seminarium:

Saturday, January 29, 2011
13:00-13:30
Warm-up
13:30--14:00
Yatui Basic
14:00-14:30
basic steps of bajiquan
14:30-15:30
break
15:30-16:30
the meaning of attack and defence in bajiquan
16:30-17:30
Bajiquan taolu demonstration

He Xijing jest byłą zawodniczką Hebei Wushu Dui, i obecną zawodniczą Tianjin Wushu Dui. Swoją wiedzę zdobyła w centralnych ośrodkach szkolenia wushu prowincji Hebei i Tianjin, od trenerów uczących w tych ośrodkach. Pozostałe informacje na temat instruktorki są dostępne na początku tego postu
Co do pozostałych wypowiedzi:
Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy, i dołożymy wszelkich starań aby seminarium było na jak najwyższym poziomie. Osoby nie zainteresowane prosimy o powstrzymanie się od agresywnych komentarzy pod adresem instruktorki, oraz organizatorów. Spośród wielu stylów i odmian wushu każdy może wybrać coś dla siebie - jeden ze stylów tradycyjnych, sportowych, SANDĘ. W/w seminarium to jedna z propozycji, z której można skorzystać lub nie. Uważamy również, że nie uczestnicząc w treningu lub choćby nie oglądając go z boku nie można ocenić poziomu nauczyciela, jego wiedzy, oraz przygotowania organizatorów. Pozdrowienia,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
UKS_WSWS - dziekuje bardzo, i o to mi chodzilo od poczatku. Ta pani nie widziała na oczy żadnego z tych tradycyjnych styli. Uczy styli zmodernizowanych - cos pomiędzy tadycja a sportem - czyli ani tak ani tak. mozna to porównać do Karate :
Goju ryu
- styl tradycyjny
Karate tradycyjne - styl zmodernizowany - ni pies ni wydra
Karate kyokushinkai - styl sportowy

Marcin Bąk - kilka razy o panu czytałem w necie - na temat tego co Pan robi dla sportowego wu shu itd - szanowałem Pana za uczciwość w tym wzgledzie.
Bardzo mnie pan tym plakatem rozczarował, i nie wiem co Pan chcial uzyskać i czy warto jest wprowadzać ludzi w błąd.
Skoro pani uczyla się sportu to jak chcecie uczyć tradycjnego stylu ? - gdzie tu uczciwość ?

I jeszczwe jedno - w zadnym monencie nie miałem celu byc zlośliwym - absolutnie mi na tym nie zalezy i nie zalezalo.
Natomiast rozczarowaliscie, oraz wprowadziliscie w bład slowem "tradycyjne" mnie, a także wielu czytajacych ten plakat - nie macie powodu raczej do dumy.
To tyle ode mnie.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2011-01-19 16:43:18

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
Yang:
Wbrew temu co piszesz, stylu tradycyjnego nauczyć się można nie tylko w parku. Również w szkołach sportowych, oprócz stylów sportowych, zawodnicy uczą się stylów tradycyjnych. Program nauczania zależy od konkretnego nauczyciela, więc w jednym centrum szkoleniowym będzie to Bagua Zhang, w innym Bajiquan, w innym Tongbeiquan i Chen Shi Taijiquan Laojia, Shaolinquan itp. Jakość przekazywanej wiedzy również zależy od nauczyciela, więc poziom jest różny w zależności od szkoły, tak jeśli chodzi o sport, jak i o tradycję. Podobne ma się zresztą sprawa ze stylami tradycyjnymi - nauczyciel nauczycielowi nie równy, prawda? Dlatego zawsze najlepiej przyjść i zaobaczyć samemu - znane nazwisko trenera i imponująca ilość lat spędzonych treningu nie zawsze mają znaczenie...
Co do samego seminarium: Naszym zdaniem poziom instruktorki jest co najmniej dobry. Styl nauczany na nim to Bajiquan tradycyjne. O wszelkie kwestie bardziej szczegółowe można zapytać trenerkę na zajęciach. Nie wprowadzamy nikogo w błąd, pretensje wobec Marcina są również zupełnie nieuzasadnione.

Zmieniony przez - UKS_WSWS w dniu 2011-01-19 16:51:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
byłem w chinach - nie mozna sie nauczyć tradycyjnego stylu w akademii wu shu z kilku powodów.
Trening tradycyjny jest indywidualny, jibengong i cwiczenia shenfa są absolutna podstawą treningu przez rok a nawet dłużej zanim zobaczy się pierwszy ruch jakiejś formy, formy czesto sa średnio ładne lub wcale i sie na pokazy nie nadają, nauka wymaga secyficznej dla stylu nauki walki zgodnie z systemem ( nie jest do dołożona sanda) - jak Ci już napisał na innym forum jeden z moderatorów i się z nim zgadzam - gdyby ona wykonywala tradycyjune formy tych styli - byla by ostatnia w kazdych tych zawodach ;) Nikt na tych uczelniach nie jest zainteresowany uczeniem tadycyjnych styli i taki instruktor nie ma tam racji bytu chyba że tradycyjnego stylu uczy poza akademią, a zgodzil się na uczenie zmodernizowanych styli - ale to raczej na ile znam dobrych mistrzów nie mozlwe. nawet gdyby tak bylo ta ta pani i tak by nie uczyla sie tradycyjnego stylu.

Reasumując - ta pani nie stala moze nawet kolo kogoś, kto zna ktoryś z tych tradycyjnych styli, nie mowiac o tym by mogla ich uczyc kogoś.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2011-01-19 17:09:12

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
Do Yanga i Warheada:
To ciekawe. Oceniliście już w 100% i na dodatek bardzo negatywnie osobę, której nie widzieliście, oraz jej umiejętności, których również nie mogliście sprawdzić. Nas również oceniliście negatywnie, jako organizatorów, oraz podsumowaliście wnikliwie brak naszej wiedzy, bez żadnych podstaw ku temu. Jeden z Was zaproponował tej dziewczynie sparing ze sobą, aby zweryfikować jej umiejętności. Oto prawdziwi szemierze! Szacun:)

Zmieniony przez - UKS_WSWS w dniu 2011-01-19 21:53:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 149
Rzadko zaglądam na to forum, gdyż większość mojego życia zajmuje mi trening do odbywających się w kraju i za granicą zawodów jak również prowadzenie własnych zajęć czy to personalnych czy grupowych. Jednak za każdym razem jak uda mi się wysupłać trochę czasu by poczytać to i owo, natrafiam na słowotok internetowych pieniaczy, którzy potrafią jedynie krytykować, zamiast w sposób kulturalny i wyważony przedstawić swoje za i przeciw. Po to jest otwarte forum by można było konfrontować swoje poglądy jednak tylko w sposób nie obrażający wszystkich wokoło.

Co do seminarium.
Odpowiadając na zarzut, nie czuję się winny, że dodałem informację o seminarium współorganizowanym przez moją firmę oraz klub.
Sam uczestniczyłem w ogromnej ilości różnych seminariów, treningów, szkoleń, kursów. Prowadzonych zarówno przez doświadczonych trenerów jak i osoby młode, wydawałoby się,że nie doświadczone. Do wielu z nich tak jak użytkownik, kryjący się pod pseudonimem Yang32 podchodziłem sceptycznie. Mimo wszystko z każdego wynosiłem coś co przydało mi się w prowadzeniu własnych zajęć. Czasem było to pojedyncze ćwiczenie innym razem sama forma prowadzenia, jeszcze innym fragment treningu czy seminarium (rozgrzewka, część główna itd.)Oprócz sceptycznego podejścia do tematu, nigdy nie krytykowałem, dopóki sam nie spróbowałem, sam nie zaangażowałem się w trening, a po wszystkim nie porozmawiałem z trenerem bądź instruktorem. Dlatego nie zrozumiałe jest dla mnie skąd ta krytyka. O jakim wprowadzaniu w błąd mówimy. Wszak po to jest forum by zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedź. No chyba, że dla niektórych osób ważniejszy jest lincz i próba skłócenia ludzi ze sobą.

W swoim,życiu trenowałem wiele sportów. W trzech osiągnąłem poziom mistrzowski, tylko dlatego, że chciałem poznać coś nowego, nowe formy treningu, nowe formy pracy z człowiekiem i samym sobą. Z każdego treningu brałem co tylko się dało i jeszcze raz powtórzę, nigdy nikogo nie krytykowałem zanim nie poznałem jego wizji.

Ze swojej wieloletniej praktyki jako instruktor mogę zapewnić, że z każdego treningu, każdego seminarium można wyciągnąć coś dla siebie, co przyda się w kształceniu przyszłych mistrzów, jak również osób, które tylko w formie rekreacji chcą uczęszczać na zajęcia.



Zmieniony przez - Marcin Bąk w dniu 2011-01-19 21:59:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Ja bym powiedział tak: jeśli ktoś chce trochę dowiedzieć się o bajiquan, to zdecydowanie powinien na to seminarium się udać.

Natomiast w kwestii, czy można to nazwać tradycyjnym bajiquan z punktu widzenia przedstawicieli tradycyjnych przekazów bajiquan, to nie padła tu żadna informacja, która pozwalałaby to określić.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Dobrze napisane Andrzeju
p.s.
Dzięki za rozpiskę seminarium
jak nic nie stanie na przeszkodzie to pewnie się pojawię....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Ja tu nigdzie nikogo nie miałem zamiaru linczować czy coś - wręcz przeciwnie. Jednak jak pisałem w akademiach wu shu nie uczy się styli tradycyjnych i ta pani nie mogła się ich tam nauczyć. Jeśli jest tak jak sami to napisaliście - to ta pani się nie otarła o ŻADEN TRADYCYJNY STYL , i to koniec dla mnie tematu.

I nie oceniam was negatywnie - bo to że staracie się upowszechniać prawdziwą sportową wersję wu shu, z takąż sandą bardzo wam się chwali - jest to skuteczny styl sportowy, coś innego niż MT czy KB, ale dla ludzi szukających sportu walki coś co może się spodobać jeśli ktoś szukający tego typu sportu spróbuje. Za to macie z mojej strony uznanie i szacunek.
Nie podoba mi się tylko to, że nazywacie style zmodernizowane nauczane w akademiach wu shu stylami tradycyjnymi, i że w ten sposób wprowadzacie ludzi w błąd.

Co do uczestniczenia w rożnych kursach, z rożnymi trenerami, o rożnej wiedzy - mam tak samo - z części coś wyniosłem, z części nic, i nie zawsze to coś co wyniosłem było akurat od tego co się najbardziej spodziewałem. Na to seminarium też bym się przejechał zobaczyć, gdybym przeczytał : Baijiquan tradycyjny z gałęzi X , wersja mistrza Y, pani uczyła się sportowego wu shu, ale też uczyła się baijiquan od mistrza Y w wersji tradycyjnej, i na to miałem nadzieję.
Ale kiedy czytam, że to styl z akademii wu shu, no to co mam myśleć kiedy wiem jakich styli "tradycyjnych" tam uczą ? To po prostu nie jest styl tradycyjny. Po drugie lekki sparing w rękawicach nie miał charakteru wyzwania typu jak w tradycji wu shu, a jedynie umożliwienie pani prezentacji technik w praktyce w bezpiecznej formie - nic więcej. Nie miałem nikogo zamiaru wyzywać.


Tyle ode mnie, i kończę tą dyskusję.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2011-01-20 01:29:26

bujing yishi bu zhang yi zhi

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przemęczenie organizmu

Następny temat

Jiu Jitsu a BJJ

WHEY premium