SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Samoobrona

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4966

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 24 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 957
Obrazek ten który wrzucił Knife (pierwszy) jakoś podczas głębokich rozmyśleń urozmaiciłem. Do kroku 2. wszystko tak samo.Potem szybka rotacja ciałym ciałem w ruchu wskazówek zegara,w końcowej fazie uderzamy całą siłą barkiem w staw łokciowy wyłamując go. Jak myślicie dobry pomysł ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79498Pięć lat czekaliśmy na odpowiedź.Witamy i dziękujemy


Chyba chodziło o to zdjęcie?


Co do Twojego pomysłu na kontynuację techniki...Szybka rotacja zgodnie z ruchem wskazówek zegara i ustawienie się do uderzenia barkiem w łokieć i wyłamania go Jak? Po pierwsze rotacja powoduje,że wkręcając się do wewnątrz masz gościa z nożem co najmniej z boku,jeśli nie za plecami,a to jest niebezpieczne gdy nie widzisz przeciwnika jeszcze na dodatek z niebezpiecznym narzędziem w łapie,oprócz wbicia kosy w bok może wolną ręką uderzyć,lub założyć duszonko(przy nożu trzeba przewidywać najgorszą wersję,a nie myśleć aaa tam, jakoś to będzie ) Przy takim wkręceniu się kontrola ręki trzymającej nóż jest nijaka i gość może wbić go w ciało.Nóż generalnie powinien znajdować się cały czas pod kontrolą i jak najdalej od nas(w Combacie 56 jak najbliżej,ale z zablokowaniem-dociśnięciem całego przedramienia z narzędziem),a przy wkrecaniu się do środka automatycznie ręka gościa z nożem będzie się zginać i gonić "cel".Uwaga druga-uderzając barkiem od wewnętrznej strony łokcia nie jesteś w stanie go złamać.Po prostu fizyka działa.Uderzysz w łokieć,a on się zegnie,bo od tej strony się zgina.Od zewnętrznej strony łokcia,ale będącego na "dźwigni"-wyprostowanego to co innego...Tam się nie zegnie,tylko uszkodzi-złamie...Co do uderzania w łokieć...Lepiej uderzyć twardą częścią przedramienia,bo jest to większa i silniejsza powierzchnia niż dłoń(wiele szkół Jiu Jitsu preferuje dłoń która może się ześlizgnąć,lub uszkodzić jeśli źle się uderzy-palce).

p.s.Nie myśl za dużo nad technikami z nożem.Nóż to zbyt niebezpieczny przedmiot.
Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-02-15 16:33:27

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wojownikiem byc...

Następny temat

TKD WTF - VI Puchar Bielan, Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy 22.XI

Fruzelina