SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPARRINGI i "NOWA KREW"

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6219

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
Sprawdzic mozesz sie i na doswiadczonym, tylko ze on wie jak sie bronic przed pewnymi technikami, ktorych w czasie walki na nim przez to nie przetestujesz. Inaczej jest sparowac z kims niedoswiadczonym - wtedy mozesz je przetestowac.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1723
Po co cwiczyc techniki ktore wychodza tylko na niedoswiadczonych zawodnikach?




Damian Bartnicki

zapasy, zapasy, bjj, bjj, .....

Damian Bartnicki

brazylijskie jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Leszek Drogosz wspominal ze nigdy nie obawial sie technicznego przeciwnika, natomiast nie lubil "dzikow" po ktorych nie wiadomo czego sie spodziewac. Doskonaly przedwojenny bokser, potem dydaktyk, Witold Majchrzycki, swietny technik, gubil sie gdy przeciwnik zaczynal walic cepy.

Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 357 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4101
po to zeby zaczely wychodzic tez na tych doswiadczonych


Narf

Główny Prosiak na region Lubelszczyzny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1723
Boruta,
Zawodnik moze miec ceche dominujaca: technike, szybkosc, wytrzymalosc i zgodnie ze swoimi predyspozycjami walczy.
W przytoczonym przez ciebie przykladzie piszesz o zawodniku walczacym malo technicznym, walczacym silowo.

Piszesz o "zawodniku" a nie kims kto jest "zielony" w danej dziedzinie, a to jest znaczna roznica.



Damian Bartnicki

zapasy, zapasy, bjj, bjj, .....

Damian Bartnicki

brazylijskie jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na takich sparringach mlody stary zdecydowanie wiecej moze sie nauczyc mlody, zalapuje roznice w pozycjach, poruszaniu sie i technice(zakladajac ze stary sie nie wyzywa a pomaga zakumac czacze)

Pozdrawiam
Freestyler
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Moim skromnym zdaniem od czasu do czasu sparingi z młodszymi stażem są dobrym pomysłem; po pierwsze oni też muszą się od kogoś uczyć a poza tym dobrze jest odświeżyć kontakt z czasami zupełnie "dzikimi i nieprawdopodobnymi" technikami... ;)
Pozdrawiam

p.s. Cześć Sivle, MOŻE od września znowu coś się ruszy ( mam stały kontakt z Marcinem ), są całkiem realne perspektywy, ale na 100% nie gwarantuję...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515
no tak jak zaczalem chodzic na boks to po 2 zajeciach czyli mniejwiecej 4 godzinach byl 1 sparing to nie jest klub bokserski ale "zamknieta" grupa bielskich bodygardow bylem tam najmniejszy dostalem lomot straszny kilka razy chcialem zrezygnowac ale wytrwalem (walki nie mozna przerwac takie maja zasady) ale juz po 2 tygodniach treningow kiedy byl kolejny sparing znowu dostelem a tu patrze do mojej grupy dostal sie ktos nowy :) chyba mlodszy ale nieporownywalnie mniejszy ja jakies 100kg on moze 60 ja kolo 176 on 170 mialem juz troche glowke rozwalona wiec nerwy mnie poniosly grupa "koksow" juz skonczyla ja jestem w tej sredniej wiec siedli na laweczce i zaczeli sie przygladac no to trzeba bylo sie popisac lezal na deskach kilka razy...
Chodzi mi o to ze na poczatku trzeba dostac, nauczyc sie czegos a potem samemu sie wyplaca. Sorry ze tekst troche namieszany ale mam przerwe w szkole wiec pisze to na szybkosci

Fire
Moderator
"ubi lex, ibi poena"

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
A czy nie lepiej stopniowo zwiększać intensywność i "twardość" walk? Bo co z tego, że dostaniesz, a później będziesz się mścił? Oczwiście, "mocny" sparring jest bardzo wartościowy, ale co to da "młodzikowi", który pierwszy raz w życiu walczy i co on z tej walki wyniesie? Nie każdy ma instynkt zabujcy. W niektórych trzeba go obudzić. Gdybym ja na pierwszym treningu, albo nawet następnych pożądnie oberwał pewnie bym szybko zrezygnował. A tak schodek po schodku i jestem już w najstarszej gupiei często sparrujemy.
U nas żadko są treningi na których mamy walki w pełnym kontakcie(chyba, że tylko na ręce, które jak wiadomo w Kyokushin Kumite są tylko na korpus), ponieważ grozi to szybko kontuzją(na przykład kolana przy niefortunnym lowkicku). Trenujemy natomiast często na poduszkach, dzięki czemu możemy w to włożyć max siły i szybkości.
Za wartościowy sparring dla początkujących uważam clicker, ponieważ jest to walka niekontaktowa. Rozwija technikę i uczy dobrych nawyków takich jak na przykład: nie mróżenie oczu czy prawidłowe oddychanie). Oczywiście nikt przez całe życie nie będzie walczył w clickerze, więc stopniowo przez lekki kontakt powinno sie takiego adepta wprowadzać do full.

P.S
Pozdrawiam wszystkich nowicjuszy. Nie dajcie się "fali";)
Sztuki walki naprawdę warto trenować

"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios".

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515
miedzyinnymi dlatego zrezygnowalem z judo ciagle bylem gnojony na obozach itp. w klubie zaliczalem sie do najslabszych (w wadze) wiem ze mozna czlowieka tym zrazic...

Fire
Moderator
"ubi lex, ibi poena"

** eX Moderator SFD **

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skutecznosc

Następny temat

Kto lepszy?

WHEY premium