SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozsypka mięśniowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 648

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2096
Cześć

Nie wiem co się ze mną dzieje ale ostatnio odczuwam bóle mięsni po treningach :/ wcześniej tego nie było.

Suple: BCAA, Kreatyna, Białko
Dieta: nawet ok

Np wczoraj robiłem plecy i boli mnie dziś mega mięsień na plecach przy łopatce tak że utrudnia mi to np podniesienie słoika 2kg z ogórkami :/ Dawniej tego nie było a nic nie zmieniam w treningach - tzn w technice. Ciężary też nie ponad siłę.

Nie wiem może za często trenuję: co drugi dzień.

Kurde poradźcie coś bo mnie to martwi.

Od dwóch tyg czuję taki dyskomfort.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2096
Przepraszam - błąd. Boli przy schylaniu się nie przy podnoszeniu tych ogórków :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zbyt mało informacji podanych żeby było wiadomo w którą stronę iść. Od jak dawna trenujesz bez przerwy ? Intensywne treningi ? może zwyczajnie potrzebujesz odpoczynku. Rozciągasz się po treningu ? Choć większej prawdopodobieństwo jest że skoro piszesz że to dość mocno nasilone że raczej wskazana będzie wizyta u specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2096
Trenuję od około 4 miesięcy 4 razy w tyg. Nie było tak wcześniej. Chyba muszę zmniejszyć intensywność treningów do 3 razy w tyg.
Trening czy jest intensywny...hmm na pewno się nie "obijam" zajmuje mi nie więcej jak 1.5 h
Z tym mięśniem na plecach to chyba mnie zawiało jednak jak dziś rano to oceniłem ale i tak generalnie czuję bóle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2096
Rozciągać się nie rozciągam, rozgrzewkę mam krótką. Może tu leży przyczyna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zrób sobie tydzień przerwy lub dużo lżejszych treningów 50% obciążenia , możesz trenować 4 x tyg. Zacznij się rozciągać oraz przyłóż większą uwagę do rozgrzewki jeśli dalej będziesz odczuwał dolegliwości wówczas wizyta u specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2096
Ok dobra. A Powiedz mi co sądzisz o treningach 4 razy w tyg? Bo czytuje i słyszę głosy że to za dużo że można się przetrenować itp że 3 razy w tyg starczy i nawet lepiej. Nie wiem co o tym sądzić. Przez ostatnie 7 mies zrobiłem kolosalny postęp w sylwetce nie wiem czy zmniejszając treningi do 3 w tyg nie stracę tego a z drugiej strony nie chcę tak że teraz będę ćwiczył na max a za pare mies będę miał rok przerwy bo nie bedę wstanie przez np jakąś kontuzję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
ilość jednostek treningowych nie ma znaczenia. Napewno musisz robić sobie przerwy w treningach co jakiś czas. Spróbuj 3 x zobaczysz jak będzie, nie bój się eksperymentować. Gdy dzieje się to co opisujesz napewno potrzebujesz odpoczynku
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
C4-C3
Ok dobra. A Powiedz mi co sądzisz o treningach 4 razy w tyg? Bo czytuje i słyszę głosy że to za dużo że można się przetrenować itp że 3 razy w tyg starczy i nawet lepiej.


Śmiało możesz robić trening 4 x tyg. kwestia odpowiedniego rozplanowania oraz uwzględnia okresów regeneracji (przerwy w treningach, treningi z mniejszą intensywnością itp.) żeby mogło nastąpić zjawisko superkompensacji. Jeśli intensywne treningi będą trwały kilka miesięcy bez przerwy do tego jeszcze nie sprzyjające warunki (np. stres czy mała ilość snu) to możesz zacząć odczuwać nawet spadki formy
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złamane podudzie prawe

Następny temat

ból stawu lub mięśnia biodrowego

WHEY premium