SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ricky Hatton powraca na ring to już pewne!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3513

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994




Ricky Hatton wróci na bokserski ring po ponad trzyletniej przerwie podczas gali ,która odbędzie się 24 listopada w jego rodzinnym Manchesterze to już pewna informacja.

Fani boksu oraz Rickyego różnie zareagowali na dosyć zaskakujące wieści dotyczące powrotu ich ulubieńca.

Przypomnijmy ,że w maju 2009 roku Ricky Hatton został bardzo ciężko znokautowany przez Mannego Pacquiao i tym samym wydawało się ,że jego kariera pięściarska jest definitywnie skończona. Fakt ten pogłębiały późniejsze problemy Hattona.

Ulubieniec angielskich kibiców zmagał się z uzależnieniami od alkoholu oraz narkotyków oprócz tego przez pewien czas Ricky borykał się z potężną nadwagą. Wszystko zmierzało w złym kierunku i praktycznie nikt nie wierzył już w Hattona ,jednak od pewnego czasu do sieci przenikały zdjęcia ,które ukazywały ‘Hitmana’ będącego w całkiem dobrej formie fizycznej. Hatton pozbył się sporej nadwagi i jak za dawnych lat poddał się reżimowi treningowemu.

Tylko czy aby na pewno Ricky jest w stanie zrobić na tyle optymalną formę aby móc mierzyć się w ringu z nawet przeciętnym przeciwnikiem? Potężna nadwaga oraz cugi narkotyczno alkoholowe z pewnością odbiły się na organizmie Hattona. Dodatkowo nasuwa się pytanie w jakim stanie jest jego forma psychiczna. To przecież po druzgocącej porażce z Pacquiao ,Ricky się załamał i wpadł w szpony uzależnienia.


Zdania na temat jego powrotu są bardzo podzielone ,jednak większość kibiców podchodzi sceptycznie do tego come backu.
Po dotkliwych porażkach jakich doznał z rąk Floyda Mayweathera oraz szczególnie Mannym Pacquiao ,Ricky został przez większość skreślony.
Osobą ,która ma całkowicie odmienne zdanie na temat powrotu między liny Hattona jest jego były trener od przygotowania fizycznego Kerry Kayes ,który uważa iż to właśnie reżim treningowy i walki są dla niego wybawieniem i wyrwaniem się z brudnego życia jakie prowadził Ricky.

Pojawiło się już nawet nazwisko potencjalnego przeciwnika z którym miałby się zmierzyć w swoim powrocie Ricky Hatton a mowa tu o jego byłym rywalu Paulu Malignaggi.
Nie sądzę jednak aby tak wymagający przeciwnik stanął 24 listopada naprzeciwko Rickyego.

Ja osobiście nie mam stanowczego zdania na ten temat ,jednak historia nie raz pokazywała ,że takie powroty nie wychodzą pięściarzą zbyt dobrze.
Jednak sympatia jaką darzyłem i darzę Hattona z pewnością nie pozwoli mi przejść obojętnie obok jego powrotu.
Na pewno będę obserwował dalsze losy 33 letniego Anglika ,który może nie był bokserem wybitnym jak wspomniany wyżej Floyd czy Manny ale styl w jakim boksował był bardzo przyjemny dla oka a jego mordercze ciosy na tułów na zawsze będą jego znakiem rozpoznawczym.


A więc przygotujmy się na powrót Ricky ‘Hitmana’ Hattona! A czy wielki zobaczymy…


Zmieniony przez - jarzynek w dniu 2012-09-17 21:16:40

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 8875 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75096
Tak jak pisalem wczesniej, szkoda, ze skonczyl, mogl sprobowac jeszcze z kims slabszym. Sanczenko to ciezki byl rywal jak na powrot, ale taki wlasnie jest Ricky - nie unika wyzwan. Mam nadzieje, ze teraz bedzie mu sie wiodlo w promotarce jak i zyciu prywatnym - oby nie wrocil do dragow i alko.
Uwielbiam jego agresywny styl, to jest piesciarz a nie jakis Abraham co 12 rund chodzi z podwojna garda i od czasu do czasu zada prosty.
One Ricky Hatton!
Az se go na avka ustawialem

Zmieniony przez - Balboa5 w dniu 2012-11-25 13:24:01

SFD Fight Club & Uderzane
WISŁA KRAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
może Prince Hamed tez jeszce powróci w sumie bym chciał ale raczej mało prawdopodobne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
mi się wydaje, że Hatton nigdy nie będzie już tym samym bokserem po tym KO od Pacmana. nie poradził sobie z życiem po tym... ale tak jak właśnie jego trener mówił - reżim treningowy może być dla niego zbawieniem. ale nie nastawiał bym się na nic wielkiego raczej

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
niech zawalczy z Khanem imo ciezkie KO by zafundował Amirowi

potem walka z Brookiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Hamed nie wróci nie ma na to absolutnie żadnych szans za duża przerwa, za duża waga oraz zbyt delikatne dłonie .


Darek masz rację formy sprzed KO jakie zafundował mu Manny nigdy w życiu już nie zrobi i to jest oczywiste. Ale kto wie może zaboksuje na średnim poziomie z przeciętnym przeciwnikiem. Na sam szczyt już niestety się nie wniesie.


Damixxx żartujesz? Ricky prezentujący formę chociażby z walki z Floydem mógłby pokonać Khana ale teraz nie ma na to kompletnie żadnych szans.
Nie lubię Amira ale oceniam realne możliwości obecnego Ricky Hattona.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
a moim zdaniem Khan jest mega przereklamowany

niby kontrowersyjna przegrana z Pattersonem, ale tak na prawde nic nie pokazał w tej walce, werdykt mogl pojsc w obie strony czy w remis

lanie od Garcii

szklana szczęka, zero obrony, zero wytrzymałosci na ciosy

mysle ze Hatton dobrze przygotowany by Khana ustrzelił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Damixxx pamiętaj jednak o tym o czym wcześniej wspominałem Ricky ważył grubo ponad 80 kg zatracał się w alkoholu i dragach oprócz tego oczywiście trzeba pamiętać o ponad trzyletniej przerwie i bardzo ciężkim nokaucie jaki zaserwował mu Pac Man. Hatton zawsze był bardzo dobry ale nic ponad to. Miał efektowny styl walki ,ciągły pressing i mordercze kombinacje na tułów. Jednak w konfrontacji z najlepszymi (Floyd, Manny) musiał ustępować.

Zobaczymy jak zaprezentuje się w listopadzie wówczas będzie można snuć wnioski na dalszą przyszłość. Mam nadzieję ,że nie będzie żadnego skandalu jak np przy powrocie Paula Briggsa.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45896
Ja myślę że jest to błąd,lecz wszystko zweryfikuje ring.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
@Jarzynek tak z ciekawości co to znaczy :"zbyt delikatne dłonie" nie kumam? co on ma jakieś dłonie bardziej na kontuzje podatne, czy co(pytam zupełnie poważnie)?z tego co pamietam to miał dość potęzny cios jak na swoja wagę sorry za off-top
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Dokładnie tak bane158. Miał dosyć potężny cios ale dłonie delikatnie co skutkowało częstymi kontuzjami.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
to prawda. ktoś z przeszłości też miał podobny problem co Naseem hmmm.... tylko nie pamiętam kto to był - możę Jake La Motta ? przydał by się Cezi do pomocy ;-p

ale to już offtop. ciekawe kiedy podana będzie oficjalna informacja z kim powalczy Hatton

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie sa granice?

Następny temat

Sztywne boksowanie

WHEY premium