SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja stresu i regeneracja układu nerwowego

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2354

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

Wiek

30

Waga / wzrost

68

Staż treningowy

rok

Cel cyklu

przerwa od 6 miesięcy

Stosowane już wcześniej suplementy

omega3,wit c, zma, ashwagandha,melatonina

Stosowane wcześniej spalacze

nie

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

Przewidziane finanse na cykl

Uwagi i sugestie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
co masz na mysli piszac duze dawki?
30mg witanolidow starczy w zupelnosci, czyli okolo 600mg 5% ashwy
przed snem calosc mozna dac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Mowa o około 50-60 mg witanolidów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
skutkow ubocznych nie ma, jednak czy jest sens az tak duze daki brac?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Szukam przyczyny bo pomimo wrzucenia ashwagandy nie widzę poprawy A nawet ostatnie noce tak jakby gorsze, pomimo nawet większych dawek. Gdzieś czytałem że z ashwaganda też można przesadzić i zbić za nisko kortyzol co też ma skutki uboczne. Jeszcze gdzieś znalazłem informacje że przy kłopotach z tarczyca ashwaganda może je nasilić, chociaż u mnie nie stwierdzono bo wyniki wszystkie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
ashwa jako tako nie pomaga zasnac szybciej, nie wiem czemu utarlo sie takie twierdzenie.
wrzuc w ciagu dnia zobaczysz czy bedzie roznica

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Ale gdybyż problemy ze snem były spowodowane stresem to ashwa przed snem powinna ukoić nerwy i pozwolić szybciej zasnąć. Może trzeba brać wcześniej. A co np jeśli obniżymy zbytnio poziom kortyzolu i organizm głupieje i go produkuje więcej, może się zaburzyć cykl wydzielania tego hormonu, taka teoria mi przyszła do głowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Suplement jako tako nie działa doraźnie trzeba trzeba stosować go kilkanaście dni tygodni żeby po prostu czerpać korzyści
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Zastanawiam się nad różeńcem górskim, jeszcze nie stosowałem i mam zamiar spróbować zamiast ashwagandy. Jakiej firmy polecacie, na co zwrócić uwagę, kiedy i jakie dawki stosować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Ja stosowałem różeniec głównie okołotreningowo dawka 600 mg na dobę będzie wystarczający

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 33 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11825
Dlaczego tak kombinujesz? Tak jak kolega wyżej pisał, większość naturalnych suplementów zaczyna działać po kilku tygodniach stosowania. Jeżeli rano nie możesz wstać a wieczorem kładąc się spać masz natłok myśli to rzeczywiście może to być kortyzol. Chcesz wiedzieć czy na pewno, idź do laboratorium i zbadaj, jest to koszt porównywalny z ceną kolejnego suplementu który zapewnie nie pomoże, a przynajmniej nie tak jak się spodziewasz. Puki co możesz pomyśleć co wywołuje w twoim życiu stres i jak tego omijać(tak, tak alko w weekend na "odstresowanie" jest jednym z czynników), a kolejna sprawa to higiena snu czyli np. unikanie światła niebieskiego (czyt. ekranów itp), pozwoli to na produkcje naturalnej melatoniny przez twój mozg. Na koniec żadne suplementy i chemia nie zastąpią zdrowej diety i odpowiedniego podejścia do życia ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NAC Lecytyna Multiwitamina Probiotyk Omega ZMA kiedy i ile?

Następny temat

Przed treningówka... a serducho.

WHEY premium