SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ratownik WOPR

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1695

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 10215 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55546
Witam
Zaczolem wlasnie kurs na mlodszego ratownika i mam z wiazku z tym kilka pytan Ma ktos juz z was takowy kurs? CO trzeba zrobic na egzaminie, jakies sugestie i info! Bede wdzieczny za pomoc, pozdro!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10131
Ja mam 14 lat i 2 lata temu zdałem kurs na młodszego ratownika. Trzeba było przepłynąć 50m poniżej 40s(luz), 25m po wodą, i było sporo zaliczeń typu wyciąganie kogoś z wody, holowanie, rzucanie kołem. Ja dostałem od kursanta taką niebieską ksiązkę, gdzie wszysto było napisane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 186
Zgadzan się z poprzednikiem :D cały kurs w praktyce będzie polegał rzucaniu kołem holowaniu itp. natomiast kurs teorytyczny (przynajmniej u mnie) polegał na zaliczeniu z bandarzowania, węzłów z kąpieliska (było trzeba narysować rysunek imitujący relane kompielsiko). Mieliśmy również egzamin z pierwszej pomocy i coś tam z reanimacją ( nie pamiętam dokładnie, 3 lata temu ukończyłem kurs)

Życze powodzenia na kursie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1922 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7236
podczas kursu wszystko ci pokażą!
radzę ci pływać tyle ile się da.
życzę powodzenia!

"odrobina aromatu zawsze pozostaje na ręce która podaje ci różę"

http://www.sfd.pl/Shula/WFC_CHALLENGE/Dziennik_Blog.2011/2012r.-t803927.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 206 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1618
duzo rzeczy tam jest, i duzo sie dzieje, zależy gdzie trafisz;]

egzamin:

50m kraul,
holowania u mnie byly 25 jednorącz za żuchwę, 25 oburącz < żuchwa, pachy> i 50 żeglarskim,

do tego plywanie 25 pod wodą, oraz akcje, czyli kolega biegnie do wody i sie topi, ty płyniesz wyciagasz i pozycja boczna ustalona, wszystko na nim ;)

rzuty kołem , rękawem, czy tam pływanie na łódce, wyciagnaie z wody, chwyty w wodzie, holowania, nurkowanie, pływanie dystansów, to juz było na samym kursie do zaliczenia a nie na egzaminie,

no i teoria;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 10215 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55546
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szkolenia na młodszego ratownika wopr

Następny temat

Mata Wybijająca - Co jak i gdzie?

WHEY premium