SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Różne napięcie w mięśniach pomocy!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1577

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 417
Witam!!!

Wróciłem na siłkę po paru miesiącach. Narazie ćwiczę ogólnorozwojowo, aby dojść do formy. ZAuważyłem problem, który nurtował mnie już w zeszłym roku, a teraz chciałbym go wreszcie rozwiązać. Otóż po ćwiczeniach na klatkę (sztanga, sztangielki - wyciskanie) lewy mięsień jest napompowany, a prawy nie -> lewy rośnie, a prawy wolniej. aha Prawą rękę mam silniejszą, niż lewą, może to jest problem. Kiedyś taki gość na siłce podczas mojego wyciskania podniósł lewą stronę sztangi ze mną i wtedy dopiero poczułem napięcie w prawym mięśniu - ale powiedział, że jeżeli ktoś ma mi pomagać, to sztanga ma iść równo. Jak sprawić, żeby napięcie było jednakowe, jakie ćwiczenia stosować, żeby mięśnie się równo rozwijały?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Wykonaj 4 serie wyciskania, a nastepnie 2 cwiczenia izolowane (np. rozpietki) rowniez w 4 seriach. Do wszystkich cwiczen podchodz z pelnym skupieniem, a przy cwiczeniach izolowanych skup sie na pracy miesni.

To tyle moge pomoc przez internet ...

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 417
Staram się właśnie skupiać, kiedyś było tragicznie lewy był napompowany, a prawy wcale. TEraz prawy trochę się pompował (wczoraj), ale dzisiaj specjalnie nie czuje zakwasów, za to w lewym tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Zrob wiecej cwiczen izolowanych od zlozonych, np. wg takiego schematu jak napisalem. Wogole to jak cwiczysz klatke?

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 417
Tak jak mówiłem teraz wróciłem na siłkę po przerwie, w zeszłym roku siłka była dla mnie bardziej zabawą - nie miałem planu trenigowego, ale chodziłem regularnie :) Teraz zamierzam zrobić plan, przygotować dietę. Wcześniej katowałem klatkę na różne sposoby, starałem się znaleźć ćwiczenie które sprawi, że prawy mięśnień też będzie napięty, najlepiej wychodziło przy krzyżowaniu linek wyciągu w staniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
To sprobuj tak jak napisalem, np.
wyciskanie na lawce plaskiej 12,10,8,6
rozpietki na skosie 4*8-10
krzyzowanie linek wyciagu stojac 4*10-12

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 417
Ta dysproporcja jest spowodowana moją nieuwagą tylko?? CZy coś jeszcze może się na to składać??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Moze skladac sie wiele czynnikow, natomiast nalezy wykluczyc ta najczestsza - brak kontroli pracy miesni. Tego sie nie ma, tego sie trzeba nauczyc.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 417
ok dzieki wielkie, teraz jadę w góry, ale jak wróce za tydzień to powiem jak było na silce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 232 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4110
cwicz cwicz z czasem to sie musi mniej wiecej wyrównac ...

!!.. nie ma masy nie ma klasy ..!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 241 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2047
Możesz stosować kilka zasad np. zasada ciągłego napięcia albo skurczu szczytowego. Może to by ci pomogło...

http://www.sfd.pl/temat198140/  .Jeżeli jakoś Ci pomogłem kliknij w prawym rogu-->>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o ACT Michail'a...

Następny temat

Sztanga czy sztangielki - dylemat

WHEY premium