SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie co do gainerów? Problem w wyborze :(

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
Daimxxx nie no spoko porównania a tak btw to jak tanie i dobre to mass i gainer 1 i 2 po nich tez wchodzi ładny miesien i dobry a nie przecietny

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
Dami zabiłeś mnie
spadłem z krzesła i nie mogę się podnieść
piszę z podłogi

do autora każdy byle nie olimp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 5431 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32825
Damix -

Panuj nad wszystkim,nad czym możesz zapanować.
Resztę traktuj jak kupę gówna,
a jeżeli musisz paść,
to z dymiącym rewolwerem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Damixxx zmiotlo mnie na podloge Ziper zostala mi sie jeszcze pucha SWG i na tym chyba zakoncze swoja przygode z O.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
no i słusznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 5431 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32825
Ja tak samo - SWG finiszuję i never again. No, z wyjątkiem Mega Capsów HMB, które rzeczywiście są najlepszą ofertą HMB na rynku

Panuj nad wszystkim,nad czym możesz zapanować.
Resztę traktuj jak kupę gówna,
a jeżeli musisz paść,
to z dymiącym rewolwerem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 186
;] udalo mi znalesc fundusze i obecnie mam 130zł :D

kupowac mega mass xxl 4,8 kg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 6722 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28641
kupuj albo* kup mniej i dozuć cos do tego

ale błędów robie

Zmieniony przez - Immortall w dniu 2005-09-05 17:00:11

Siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ziper, powiedz mi dlaczego jesteś tak przeciwny Olimpowi???
Olimp MCT to bardzo dobry gainer.

Do autora: Co do tych gainerów to pamietaj, że przy doborze gainera musisz najpier wiedziec jaka masz diete. Gainer ma służyć, uzupełnieniu, i sam gainer napewno ci nie pooże, bez diety. Przy doborze gainera musisz znać swoją przemiane materii: jeżlei masz wolny metabolizm, wybierzesz gainer 40% białka lub więcej. Jeżeli szybki metabolizm, to wybierzesz gainer 20% białka lub mniej. Dlaczego tak jest? Duża ilośc białka w pożywieniu, spożyta naraz przyspiesza przemianę materii a przecież w cyklu na mase mięsniową chodzi o to żeby byłą jak najwolniejsza.
Co do białak: zwróć szczególna uwage na białko: poiwnno być to WPC, i większośc gainerów szanujących się firm w 100% opiera się o WPC. Oczywiście było by zarombiście gdyby dali WPI. Gainer którego białka rośłinne stanowią np 50% ogółu białek nie jest już dobrym gainerem.

Dalej: Węglowodany: Trzeba odpowiednich węglowodanów, takich które maja odpowiedni IG. Ryż??? Oczywiście,jeśli nie stać cie na gainera to wex ryż. Węglowodany w gainerze poinny to być: poli- i oligo sacharydy w znacznej większości oraz w mniejszym stopniu di- ora mono-sacharydy. I tu TREC MAss XXl odpada, bo opiera się w dużej mierze o glukozę. Wiele ludzi go chawli bo naje się syfiastego cukru zamiast gainera i tyje, nabierają tłuszczu i potem wydaje się, że nabrali masy mięsniowej. Klasyczny przykłąd efektu placebo.

Dodatki do gainera są także ważne: np OIMP MCT zawiera bardzo wartościowy olej MCT: to znacznie lepszy od węglowodanów nośnik szybkiej energii. Inne dodatki takie jak minerały, witaminy, frakcje aminokwasów i inne (np l-karnityne) sa mile widziane i im wiecej tym lepiej.

Co do nabierania masy: jeżeli zjesz 5 kg gainera i nabierzesz 5 kg masy to wcale nie znaczy, że to 5 kg gainera zamieniłó sie w te mięsnie. A wiele ludzi tak własnie myśłi. Mięsnie to białko, 5 kg mięsni to cała sterta białka które trzeba zjeśc i jeszcze wiecej węglowodanów, któe sa niezbęde aby dac energię do tworzenia tych mięsni. Miej to na uwadze

mam nadzieję,że dąłem ci dobre wskazówki jak wyrąc gainera dla ciebie. Pytaj jeżlei czegoś nie wiesz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ostrowia dla niedowiarków

Następny temat

Jabłczan kreatyny bio genix

WHEY premium